Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Moteris sužalojo nepilnamet...


    


vaida1986 2020-01-15 12:49
Sveiki. Bijau Jūsų reakcijos, bet nieko nepakeisiu – esu kalta. Tenoriu sužinot kiek metų gausiu. O buvo taip. Vyras mano išgerinėjo su jaunimu. Buvo vienas nepilnametis, nors jis sakė, kad jam 19 metų. Iš tikro 17. Kilo konfliktas. Nepilnametis sumuše mano neįgalų vyrą. Tuo metu grįžau aš iš kaimynės. Parodė vyras sumušimus. Išvariau nepilnametį iš mano namų. Jis vis tiek spardė duris, norėjo įeit. Paėmiau virtuvinį peilį. Norejau pagąsdinti, kad išeitų. Tuo metu dariau duris, o jis eit į vidų norėjo. Nesuprantu kaip peilis įsmigo jam į kaklą. Pradejau klykt, kad kviestų greitąją ir policiją. Nesislepiau. Vaikinuko gyvybę pavyko išgelbėt. Perkeltas iš reanimacijos. Prašiau tyrėjos, kad leistų susitikt. Noėjau vykt į ligoninę, gal ko reikia. Tyrėja skambino berniuko tėvui. Atsisakė bendrauti kol pasveiks sūnus. Nežinau, ką daryti. Aš to tikrai nenorėjau. Gailiuosi. Gaila to berniuko, bet gaila savo dviejų vaikų taip pat. Vienas 2 metukų, kitas 4 metukų. Jie liks be mamos daug metų. Nepilnametis policijai puikiai žinomas, bet jis dar vaikas. Pasakykit kiek metų gausiu ir kas būtų lengvinančios aplinkybės, kad kuo mažiau mano vaikai liktų be mamos.

1. :: 2020-01-15 13:12
Sunkinanti aplinkybė būtų, jeigu pati grįžote išgėrusi alkoholio. Kur buvo Jūsų pačios mažamečiai vaikučiai, kol vyras girtuokliavo su jaunimu. Lengvinanti aplinkybė gal būtų būtinoji gintis, bet ar ji buvo būtina peiliu ir kam reikėjo atidaryti duris. Reikėjo skambinti policijai ir patiems surašyti pareiškimą dėl vyro sumušimo, dėl jaunuolio smurto.

2. :: 2020-01-15 13:17
Kiek metų priklauso nuo to, ar sveikatos sutrikdymas bus sunkus.

135 straipsnis. Sunkus sveikatos sutrikdymas
1. Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo neteko regos, klausos, kalbos, vaisingumo, nėštumo ar kitaip buvo sunkiai suluošintas, susirgo sunkia nepagydoma ar ilgai trunkančia liga, realiai gresiančia gyvybei ar stipriai sutrikdančia žmogaus psichiką, arba prarado didelę dalį profesinio ar bendro darbingumo, arba buvo nepataisomai subjaurotas nukentėjusio asmens kūnas, baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų.

136 straipsnis. Sunkus sveikatos sutrikdymas labai susijaudinus
Tas, kas sunkiai sužalojo žmogų staiga labai susijaudinęs dėl neteisėto ar itin įžeidžiančio jį ar jo artimą asmenį nukentėjusio asmens poelgio, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

137 straipsnis. Sunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo
1. Tas, kas dėl neatsargumo sunkiai sužalojo ar susargdino žmogų, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

138 straipsnis. Nesunkus sveikatos sutrikdymas
1. Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, bet jam nebuvo šio kodekso 135 straipsnio 1 dalyje nurodytų padarinių, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

139 straipsnis. Nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo
1. Tas, kas dėl neatsargumo sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, bet jam nebuvo šio kodekso 135 straipsnio 1 dalyje nurodytų padarinių, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Už šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas.

140 straipsnis. Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas 1. Tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino,baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Už šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas arba kai ikiteisminis tyrimas pradėtas nustačius smurto artimoje aplinkoje požymių.

Ieškokite advokato. Būkite atsargesnė ateityje.

3. Alda 2020-01-15 15:18
Išsigandusi Vaida, tikrai nesėsite į kalėjimą, to neleidžia BK 55 str. Blogiausia,ką galėtumėt gauti,tai lygtinumą... Pirmiausia,ką turite daryti-tai siekti ikiteisminio tyrimo nutraukimo,kaltininkui ir nukentėjusiam susitaikius Pasiūlote pinigų žalai, aišku adekvačią sumą,ne kosmosą... jei tas nepavyksta,tada einat pagal laidavimą... beje,ar surašėt priešpriešinį skundą vaikinukui? kitaip neįrodysite jo provuokojančio elgesio įtakos jūsų veiksmams

4. Aldos kliedesiai 2020-01-15 15:35
Norint, kad paeitų korta su laidavimu, tuomet reikia kiaurai viską prisipažinti nuo pat IT pradžios, viską atlyginti ir kalbėti homilijas, kadangi laidavimas yra teismo diskrecija. O, tu dar retorsinį skundą nori priešpastatyti.

5. Alda 2020-01-15 15:53
kas kliudo pripažinimui dėl Vaidos sužalojimo priešpriešinis skundas? Ar nesupranti, kad tai yra skirtingos nusikalstamos veikos? Ar esi kada gynus (-ęs) klientą bylose, ką nuolat daro Alda? Ar tu bent suvoki, kur link veda tavo argumentai? Kaip tu be skundo įrodysi aukščiau nurodyto 2 komentatoriaus 136 str.sąlygas be skundo? Gal pasiteisinsi, kad dūriau, nes jis man nepatiko, ką?

8. Sapnų pasauliui - Aldai 2020-01-15 21:00
Jeigu nedirbčiau teisininke, tai neateičiau atsitraukusi nuo apeliacijų ar kasacijų įtempto rašymo pailsėti, čia forume pakikenant iš tamstelės aukštojo teisinio pilotažo.

9. Alda 2020-01-16 11:12
Tai visų pirma ,pažėk į savo "argumentus" kaip tu į kalėjimą vedi tiesiu taikymu tą Vaidą su savo patarimais... ką tu dirbi, jeigu turi šitiek laiko mane sekt? Gali įtemptai rašinėt, bet ne tau bylas laimėt... o aš išvien laimiu, tik dėl to atėjau į forumą, kad turiu ką patart, priešingai nei tu pakikent... pakikens iš tavęs gyvenimas ne taip, patikėk.

10. [email protected] 2020-01-16 13:58
Gal galit pasakyt dar ar yra galimybe bent trumpam atgaut savo tapatybes kortele norejom susirasyt del visa ko kad vaikus atvest galetu i pasimatymus yra atsviete tapatybes kortele parase kopija tikra pas nuotara tinka o vot i metrikacija ne reik originalo o jis paimtas kaip kardomoji priemone ka daryt kad galetu gaut pasa susirasyti

11. Alda 2020-01-16 14:29
Aiškiai parašykit reikalą kur esat šiuo metu. Valdykite emocijas ir išgryninkit problemą,į kurią patekot. Ar esate suimta? Kam jums ta metrikacija?Jei pasas paimtas kaip kardomoji priemonė, rašykit policijai prašymą, kad pasimatymo su vaikais tikslu ar kt. tikslu jums yra būtinas dokumentas. Nors nelabai suprantu ką jūs čia svaičiojat. Tipo policija nežino, kad tie vaikai jūsų? Juk jie yra nustatę jūsų asmenybę, kas čia jum ko neleidžia?

12. A-n-d-r-i-u-s 2020-01-16 16:43
Vaida1986, kuriame mieste įvykis?

13. [email protected] 2020-01-16 18:45
As esu laisvėje, tik paimtas dokumentas, kad neišvykčiau. Mes norim susirašyt su sugyventiniu, kad jei sėsčiau, kad jis galėtu vaikus atvesti į ilgalaikį pasimatymą, o metrikacijai reik asmens dokumento (paso) originalo mano. Be to nukentėjęs parašė man ką tik jis nedavė dar parodymų. Jei noriu susitaikymo, reikia sumokėt iki pirmadienio 1000 ar jam sumokėjus mane tai gelbėja? Nerandu vietos. jeigu ne vaikai mano, pasikarčiau ir būtų ramybė, bet gaila dviejų kūdikių.

14. Alda 2020-01-16 19:10
Tai jus lb gelbeja.Surinkę reikalaujamus pinigus,kartu vežkitės sutartį dėl žalos atlyginimo nukentėjusiajam.Ją abiems pusėms pasirašius,teikite prašymą savo ikit.tyrimo pareigūnui dėl ikit tyrimo jūsų atžvilgiu nutraukimo,esant susitaikymui(BPK 212 str.5d.;214 str.)Jei tenkins šį prašymą,būtų jūsų laimėjimas...na,esmę ką daryt susakiau,skirtingai negu mane sekanti kritikė,kuri niekada nieko nepasiūlo,bet šaiposi kvaila šypsena...Na,jums,vaida,spręsti.skubėkit..būtinai derėdamasi su vaikinuku,užsiminkite apie jo padarytą nusikaltimą ir kaip jis jum žada atsilygint.nepalikite taip.

15. [email protected] 2020-01-16 19:34
Jis sakė, kad jam dzin mūsų pareiškimas. Tai lapą paprasčiausią parašyt laisva forma susitaikymo, kad žala atlyginta ar suma nurodyt reik ar ne? Ir jis nepilnametis, ar jo tėvo parašų reikia ir kur teikt prašymą bylą nutraukt? Šiandien sužinojau, kad ryt bylą į Klaipėdą išveža iš Plungės, kadangi sunkus sužalojimas.

16. Alda 2020-01-16 20:08
Būtinai sumą nurodot,viršuj prašymo ikit tyrimo nr.ai,galėčiau jum atsiųst pavyzdį kaip reikia rašyt.parašykit savo el pšt ir tel nr. aš su jumis susisieksiu ir susakysiu.Turi pasirašyt jo tėvai.

17. [email protected] 2020-01-16 22:54
[email protected] o telefonas 860183862

18. Kristina 2020-02-08 09:35
Alda, ar galėtumėte padėt? Susidūriau su problema. Man, kaip ir čia dalyvaujanciai Vaidai, faktiškai ta pati situacija. As turiu iškelta bylą Skuode, kad per balių susimušiau su drauge. Jai Klaipėdoj medikai nustatė, kad ten yra padarytas nežymus sveikatos sužalojimas ir jinai man sms žinutėse sakė, kad sutinka taikytis uz 500. Labai reikėtų tokio pačio pavyzdžio susitaikymo kaip ir Vaidai. Labai prašau jūsų atsiųsti, jei galit, nes tikrai noriu kuom greičiau, kad jinai atleistų ir tada galėtų man bylą nutraukt susitaikius su ja, nes tikrai jin man garantavo, jog sutik,s jei kompensuosius jai pinigėliais. Lb lb ačiū!!

19. Kristina 2020-02-08 09:38
Oi vos nepamiršau elektr. pašto parašyt: [email protected]

20. Alda 2020-02-08 11:19
Padėsiu, mieloji, šiandien. Ruošk tai draugei pinigus, šnd atsiųsiu pagalbą. Iki.

21. Alda 2020-02-08 11:30
Jau išsiunčiau, jeigu ką. Džiaugiuosi už jus.

22. A-n-d-r-i-u-s 2020-02-08 11:37
Įtariu, kad Vaida1986 ne viską iki galo pasako (parašo). Juk 2019-09-25 čia Infolex diskusijose rašė, kad kitų išgertuvių metu buteliu trenkė per galvą sugėrovui. Tai kiek yra tų ikiteisminių tyrimų? Juk visos informacijos žinojimas įtakoja gynėjo taktiką, tame tarpe bausmės skyrimą ar pvz. laidavimo galimybę.

23. Alda 2020-02-08 11:49
Jūs visiškai teisus, Andriau. Ne tik teisus, bet ir labai įžvalgus. Manau, kad labai mokate rinkti įrodymus. Vaidos atveju taip atsitiko, kaip jūs spėjate. Tačiau turint omenyje tai, kad viskas pasisakoma tik kunigui, bet ne advokatui, tenka spręsti pagal pateiktą..

24. [email protected] 2020-02-10 08:02
Jūsų žiniai bylos nebuvo pradėtos, o trenkta buvo seniau iš tos pačios kompanijos kitam vaikinukui, nes ne pirmas kartas kaip sumušą vyrą kaimo ereliai. O šiaip apie įvykį viską pasakiau. Nėra ką slėpti.

25. :: 24. [email protected] 2020-02-10 14:32
Jums reiktų prisiminti, kad tokiais atvejais reikia kviesti policiją, o ne pačiai imtis smurto, nes neteksit teisės į laisvę.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.