Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Kaip susitaikyti ar mažinti...


    


Algirdas 2020-01-17 09:55
Susidarė tokia situacija jog, po muštynių įtaremieji buvo nelinkę atlyginti žalos, nes nesuprato sužalojimo mąsto. Tačiau ikiteisminio tyrimo metu nustatytas sunkus sužalojimu mąstas pagal BK 135 2d 8p. Operacijos metu buvo subjaurotas veidas. Eksperto išvados, filmuota medžiaga, liudininku parodymai. Šiuo metu rašomas kaltinamasis aktas, ar dar yra kokių nors galimybių susitaikyti ? Mažinti atsakomybę prieš valstybę? Ar tai jog nukentėjusysis pareikš šiuo metu ar per teismą jog pretenzijų neturi, atleidžia ir panašiai gali kieknors pagerinti situaciją ?

1. Autorius 2020-01-17 09:57
Ir dar norėjau pasiteirauti, ar yra kokia nors galimybė išvengti realios laisvės atėmimo bausmės?

2. Robertas 2020-01-17 13:32
Susitaikyti galite visada... Bet šiuo atveju nebūsite atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės ir bausmės susitaikius, bet tai gali švelninti Jūsų bausmę. Bet kokie Jūsų veiksmai, kuriais mažinate turtinę, neturtinę žalą ar kitokiu pobūdžiu gerinate situaciją gali palengvinti Jūsų padėtį. Žalos atlyginimas, rūpinimasis nukentėjusiuoju ir pan. Nukentėjusiojo nuomonė gali šiek tiek įtakoti teismo sprendimą, bet minimaliai. Teismas atsižvelgs, bet turėtų aiškintis, kodėl nukentėjusysis pretenzijų neturi ar dėl to, kad Jūs kažkokiu būdų jam padėjote, ar tiesiog grasinote. :D

Išvengti laisvės atėmimo bausmės praktiškai neįmanoma, nes sankcijoje numatyta tik laisvės atėmimo bausmė, atidėjimas negalimas, kadangi labai sunkus nusikaltimas. Išvengti bausmės būtų galima, jeigu prokuroras neįrodytų Jums inkriminuojamo nusikaltimo, perkvalifikuojant kaltinimą ar švelninant bausmę, bet Jūsų paminėtoje situacijoje tokių aplinkybių kol kas nematyti.

3. w 2020-01-17 14:30
Atlyginat žalą, gailitės, viską pripažįstat, renkat visą įmanomą charakterizuojančią medžiagą apie save ir galima bandyt eit per BK 54 str. 3 d.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.