Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Kur ir kaip pranešti apie ...


    


Evelina 2020-02-04 18:09
Sveiki, norėjau pasiteirauti ar yra kokia nors galimybė anonimiškai pranešti apie narkotikų platintojus. Esu mama ir puikiai žinau kas pardavinėja narkotikus mano vaikui, suprantu jog tai ir mano ir mano sunaus problema, bet na miestelis nedidelis. Jei tu žmonių veiklą nutrauktu tai ir prieinamumas būtu mažesnis ir mums butu lengviau kovoti su šia beda. Tačiau patys suprantate, bijau keršto ilgų teisminių procesų ir visų kitų pasėkmių, jei tiesiog atvirai nueisiu ir parašysių pareiškimą. Ar yra kažkoks būdas pranešti anonimiškai ir kad policija pati spręstų šita bėdą be manęs. Dėkui už atsakymus. Manau ne viena mama man padėkotų jei tie žmones to nebedarytų.

1. Alda 2020-02-04 18:26
Pradžioj dar nedarykite jokių panašių žygių. Kiek teko matyti, tokio žvėriško keršto už pranešimą nieks nepritaiko kaip narkomanai. Anonimiškumo neteko užsigarantuoti, kaip norėtųsi. Dar bandykite ieškoti kelių saugesnių, bet oficialiai pranešus, suprantate - jūsų nieks nesaugos. Bandykite daryti poveikį savo vartojančiam sūnui, žinau kaip sunku. Laukime, gal kas ką patars...

2. Evelina 2020-02-04 19:36
O jei pabandyti pranešti per Epolicija, tesiog vardus pavardes, adresus ir tiek. Aš su niekuo apie savo planus nesu kalbėjusi... Bet bijau, jog policija mane suras ir paprašys liudyti, o tuomet jau kerštas garantuotas...

3. Alda 2020-02-04 19:52
Jei pranešit tokiu būdu, nesulauksit, kad reaguotų ir nebus atsakingo... Galima iš neutralios tel. kortelės, bet nebus, kas vykdo.. į anoniminius pranešimus nereaguojama ir negalėsite kontroliuoti proceso.. na, pripažinkim - aklavietė. Gal kas turite išeičių, kolegos?

4. Evelina 2020-02-04 20:17
O jei pranešti, kuriam nors sąžiningam gerai dirbančiam to miesto prokurorui? Anoniminiu laišku? Ką manote Alda ?

5. Alda 2020-02-04 22:12
Žinokit aš irgi taip pamaniau. Ir aš jūsų vietoj ne anonimu praneščiau, nes nevykdo anonimų, bet pasiprašyčiau į priėmimą pas dorą prokurorą. Tada atvykčiau asmeniškai, nebijodama prisistatyt ir pokalbyje paprašyčiau, jokiu būdu jūsų neatskleisti, bet jūs tyrimui būsite ne anonimas,į kurio skundą nereaguojama. Tada, išdėstę problemą, apsidrauskite pažadu iš jo, kad nebūsite atskleista ir susitarkite dėl sekančio priėmimo gyvai, pasidomėti kaip vyksta procesas. Žinokite, būsite tikrai suprasta, ne kartą ėjau pas tokius pareigūnus su savo nerimais, niekada nepavedė, pavedė policininkai tokiais atvejais, - visai nelaiko paslapčių. Prokurorai laiko. Na, susiruoškit dėl vaiko... Sėkmės...

6. :: 2020-02-06 17:12
Registruokite pranešimą per e-policiją. Arba praneškite apie atvejį [email protected] ir tegul jie inicijuoja patikrinimą ir pataria Jums.

Apie Jums žinomus narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo atvejus ir šia nusikalstama veika užsiimančius asmenis galite pranešti Lietuvos kriminalinės policijos biuro Narkotikų kontrolės valdybai anoniminiu pasitikėjimo telefonu: 8 800 20808 arba raštu informuoti Policijos Departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos (šiuo atveju Jūs gausite raštišką atsakymą ištyrus konkretų atvejį). http://visuomene.ntakd.lt/klausimai/klausimai-pagal-sritis/psichoaktyviuju-medziagu-platinimas-aptikimas.html

7. :: 2020-02-06 17:19
2001 m. liepos mėnesį Policijos departamento Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos narkotikų kontrolės valdyboje įvesta nemokama pasitikėjimo telefono linija, kuria gyventojai prašomi informuoti policiją apie įvykius bei nusikaltimus, susijusius su narkotikais.

Telefonu 8-800 20808 šalies gyventojai gali nemokamai, anonimiškai bet kuriuo paros metu informuoti policiją apie asmenis, įvykius bei nusikaltimus, susijusius su nelegalia narkotikų apyvarta. Darbo valandomis į skambučius atsiliepia policijos pareigūnai, ne darbo valandomis bei poilsio ir švenčių dienomis - autoatsakiklis. Siekdama, kad pateikiama informacija būna išsamesnė, policija prašo gyventojų, esant galimybei, skambinti darbo valandomis. Nemokama pasitikėjimo telefono linija įvesta Policijos departamento ir bendrovės "Lietuvos telekomas" susitarimu.

LKPB Narkotikų kontrolės valdybos veikiantis anoniminis pasitikėjimo telefonas 8 800 20808
Kreipkitės dėl tabako ir alkoholio pardavimo nepilnamečiams, rūkymo draudžiamose vietose, neteisėtos prekybos alkoholiu ir tabaku, prekybos falsifikuotais bei kontrabandiniais tabako gaminiais ir alkoholio produktais.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD)
Šv. Stepono g. 27, Vilnius
Tel. (8 5) 266 8060
[email protected]
www.ntakd.lt
Kreipkitės dėl galimų pažeidimų, susijusių su draudžiama alkoholio reklama, tabako reklama, draudžiamais tabako ir alkoholio pardavimo skatinimo veiksmais, prekyba be dokumentų, licencijų, tabako ir alkoholio pardavimų nepilnamečiams, prekyba alkoholiu draudžiamu laiku, prekyba be banderolių, taip pat kreiptis licencijų išdavimo klausimais. Kreiptis dėl atsiradusių naujų narkotinių, priklausomybę sukeliančių medžiagų, neteisėtos veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), taip pat galima kreiptis klausimais, susijusiais su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) licencijavimu

8. lakast 2020-09-18 07:58
O jūs išsiaiškinote, kodėl jūsų sūnus jaučiasi nelaimingas ir nesaugiai namuose, kad jis linksta į narkotikus? manote, kad nesate kalta? Galvojate, kad aplinkinis pasaulis yra neteisingas, todėl jūsų sūnus paslydo? Iš viso koks jo amžius?

Pabandėte išgelbėti pasaulį nuo blogio, bet manau mažai ką pakeitėte? ar tikrai tai buvo "dyleris", gal tai buvo jūsų sūnaus vienintelis draugas šiame tamsiame pasaulyje? Dabar jis kalėjime ir jūsų sūnui šitas pasaulis yra dar tamsesnis.

Man įdomu dar yra kaip jūs sužinojote, kas jam galimai pardavinėja. Greičiausiai sekate savo sūnų, kaip tai yra apgailėtina... nieko nėra baisiau gyventi po mamos padidinamuoju stiklu, neturėti privatumo. Nenuostabu dėl ko jūsų sūnus ieško pabėgimo nuo realybės. tragedija, kai tėvai galvoja esantys teisūs, nors yra problemų šaltinis.

9. lakast 2020-09-18 08:00
tai ir atspindi Lietuvos politiką į problemas turintį jaunimą. Bausti, sekti ir skųsti, užuot išklausę ir padėję.....

Jokios psichologinės pagalbos ir jokio suvokimo kas yra priklausomybė ir noras pabėgti nuo realybės...

10. Alda 2020-09-18 13:16
O kaip jums sekasi,gerb.Evelina toliau?Gal kur kreipėtės?Ar kas padėjo ta linkme?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.