Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Paveldimumas


    


Ieva 2020-02-07 17:10
Sesuo globos namuose (ji neveiksni). Sesers vyras mirė. Vaikų neturi. Vyras brolių, seserų irgi neturi. Tėvai mirė. Kaip paveldimas turtas?

1. Alda 2020-02-07 18:08
Kaip suprantu,jūsų sesuo turi institucinę globą-jos globėjas yra globos namai.Mirus jos vyrui,neveiksnios sesers vardu palikimą priima jos globėjas,prieš tai išsiėmęs teismo leidimą šiam palikimo sandoriui atlikti.

2. Alda 2020-02-07 18:43
Dar praplėsiu,kad globėjas tik įgyvendina neveiksnaus asmens teisę paveldėti atsiradusį palikimą,jį įstatymiškai atstovaudamaspas notarą ar teisme,priimdamas jo vardu palikimą.Jo vardu-tai reiškia-ne sau,t.y. ne globos įstaigai atitenka palikimas.Reikia pabrėžti,kad globėja-įstaiga,priėmusi už jūsų seserį palikimą,jokiu būdu netampa to turto savininke,nes neveiksnaus asmens globėjas netampa įpėdiniu,tik veikia jo vardu ir interesais.Turto savininke tampa jūsų sesuo.Jūs,būdama jos sesuo,galite tapti jos paveldėto turto administratore(tvarkytoja),sudarydama sutartį su globos įstaiga dėl sesers turto administravimo..Viskam reikalinga prieš tai kreiptis į teismą su prašymu-dėl išankstinio teismo leidimo priimti ar administruoti palikimą neveiksnios sesers vardu..Sėkmės.

3. Ieva 2020-02-07 19:03
Ačiū Jums labai Alda, už atsakymą.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.