Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Policija įtarė kad esu apsv...


    


andrejus 2020-02-27 00:07
Sveiki, įvyko tokia situacija buvau sulaikytas nes atrodžiau įtartinai ar apsvaiges nuo narkotinių medžiagų ir per apieškojimą cigarečių pakelyje sakė kad jaučiasi žolės kvapas nors tas kvapas buvo nuo cigarečių, o šiaip nieko nerado nes nieko neturėjau. Tada išsivežė atlikti šlapimo tyrimą ir galiausiai paleido. Tada gavau šaukimą atvykti i policijos komisariata tam tikrą dieną del apklausos/paaiškinimo paėmimui/administracinio nusižengino protokolui surašymui.

Tai pirmas kartas kai susiduriu su tokia problema ir ko reikia tikėtis tokioje situacijoje? Ar gręsia laisvės atėmimas ar namų areštas ar bauda?

1. :: 2020-02-27 10:31
Policija įtarė (kvapą sunku supainioti), o šlapimo tyrimas tiksliai parodys.
Skaitykite ANK 71 straipsnį https://www.infolex.lt/ta/336765:ver98:str71
Turėtų būti bauda piniginė. Nebent dar ką nors ir iškrėtėt būdamas apsvaigęs. Apsvaigimas neatleidžia nuo atsakomybės. Daugiau nevartokite kvaišalų. Tegul bus pamoka.

2. andrejus 2020-02-27 11:52
Ačiū už informacija. Nieko blogo daugiau nepadariau, nes tuo momentu nebuvau apsvaigęs nuo nieko. Tik keista, kai gali būti išvežamas policijos išsitirti šlapimą per prievarta vien dėl to, kad „jaučiamas“ žolės kvapas tavo kokiam nors turimame daikte.

3. Alda 2020-02-27 12:25
Gerb. Andrejau, pagal jūsų aprašytą situaciją tikėtina, kad šlapime kažką rado, jeigu kviečia būtent AN protokolo surašymui. Reiškia, šlapime rasta narkotinių medžiagų...
Esu gynusi vaikinuką tokioje panašioje situacijoje, mums pasisekė... Na sėkmės ir tau..

4. andrejus 2020-02-27 13:21
O tokiu atveju jeigu šlapime bus kažko rasta ar tai keičia bausmę kaip nors ar ne? Nes pareigūnai neturi jokių įrodymu, kad aš kažką turėjau su savimi ko neturėčiau turėti ir vienintelis pretekstas manau kodėl buvau išvežtas atlikti šlapimo tyrima buvo dėl to, kad jie sakė jog "užuodžia" žolės kvapą nors ten nieko nebuvo.

5. Alda 2020-02-27 13:44
Policija tikrai turi teisę jus tikrinti. Atsisakymas tikrintis – taip pat užtraukia atsakomybę. Rastos medžiagos šlapime tikrai įrodymas, kad vartojote. Tačiau tai, kad jus traukia atsakomybėn ne baudžiamąja, o administracine tvarka, nieko baisaus, tik nedidelė bauda būtų..

6. andrejus 2020-02-27 18:09
Vienas iš pareigūnų, kuris mane sulaikė, kažką užsiminė, kad jeigu nieko pas mane nerado, tai sako susimokės apie 7 eurus baudos ir bus viskas, bet tuo momentu galvojau, kad meluoja ar panašiai, nes galvojau kad būsiu nuvežtas į komisariatą (nes pirmą kartą gyvenime tokia situacija atsitiko ir baimė daro savo).
Ko reikėtų tikėtis nuvykus tą dieną į komisariatą, kuriai gavau šaukimą atvykti? Nes kaip rašiau, prie atvykimo priežasties parašyta apklausa ir t. t. Ar reiktų kažką pasiruošti, ką sakyti ar panašiai, kad neastitiktų taip, kad pripaišytų man kažką nors kaip ir minėjau nieko pas mane nebuvo rasta (tik šlapimas gali parodyti nedideli kiekį narkotinių medžiagų mano sistemoje).

7. Alda 2020-02-27 19:57
Tai jeigu prirašyta apklausa, tai tikrai rasta šlapime narkotinių medžiagų. Gerbiamasis, tai jus traukia atsakomybėn už vartojimą, o ne už laikymą. Už laikymą būtų atskira šneka. Na, jūsų sąžinės reikalas.. Jei užsispyręs kaip ožys rėksite, kad nevartojot, o šlapimas parodys, tai kenkiat sau ,nes kaltininko prisipažinimas ir nuoširdus gailėjimasis švelnina atsakomybę.
Į apklausą nuėjęs pirmiausia įsitikinkit, ar rasta tyrime n. medžiagų. Jei rasta, pripažinkit, kad tąkart pavartojote spontaniškai, dėl smalsumo, kad pastoviai nevartojate. Pateikit apklausoje prašymą raštu dėl švelnesnės, negu įstatymo numatyta, baudos paskyrimo. Šiame prašyme pripažinkit kaltę, nuoširdžiai gailėkitės ir prašykit skirti mažesnę baudą negu numato įstatymas arba visai baudos neskirti, atsižvelgiant į jūsų jauną amžių, pirmą padarytą pažeidimą ir pan. Na tiek.

8. :: 2020-02-28 16:00
Gali provokuot apklausos klausimais, kur įsigijote, kad užvestumėte ant kelio, kas platina. Todėl gerai pagalvokite, ką į visus tokio tipo klausimus sakysite, nes informaciją reikės ko gero ir išdėstyti raštu ir pasirašyti, ir tikrins ją/Jus.

9. andrejus 8. :: 2020-02-28 20:04
Bet ar apklausos metu jie manęs gali klausti iš kur gavau nors pas mane nieko nerado, o pareigūnai kurie mane išvežė atlikti šlapimo tyrimą į medicinos punktą kažkokį prieš išvežant mane pasakė, kad "jaučiasi" žoles kvapas cigarečių pakelyje?

10. Alda 2020-02-28 20:37
Jei šlapimo tyrimas parodys,tai iš kur gavai-bus vienas pagrindinių klausimų.Turi protingai atsakyt,kad atsitiktinai pasiūlė kažkas,nepažįstamas asmuo, nes platinimas-jau žiauri atsakomybė.

11. andrejus 2020-02-28 21:48
O kaip tinkamai reikėtu pasiruošti viską papasakoti, kad nepažystamas žmogus tiesiog gatvėje pasiūlė nusipirkti? Ar galima i apklausą nuvykti su popieriaus lapu ant kurio būčiau pasirašęs visą istoriją?

12. Alda 2020-02-29 13:21
Na dar tu nieko nerašyk iš anksto,paskui prirašysi ką nereikia.Esmė-ant savęs apklausose neprisišnekėk.Pasiūlyt gali prie mokyklos,prie parduotuvės,parke.Priėjo ir pasiūlė.Dar esmė-ypač maži kiekiai,pirmas kartas ir pan.
Nesirašyk iš anksto,nes tai yra apklausa,o apklausa-tai atsakymai į klausimus.Dar neaišku ar pas tave šlapime rado,tą paklausk pirmiausia.Jei ne,tada varai,kad nieko nerūkai tik cigaretę paprastą.Beje,ar tu-pilnametis?

13. andrejus 2020-02-29 17:19
Supratau, dėkui už informaciją dabar šiek tiek ramiau pasidarė paskaičius viską. Taip esu pilnametis.

14. andrejus 2020-02-29 18:11
Dar pamiršau paklausti, ar apklausos metu galiu neatsakynėti į kokius nors klausimus jeigu nenoriu nes tai pakenktu arba man arba kažkam kitam?

16. Alda 2020-02-29 19:28
Nepatarčiau apklausose naudoti žodžių "nežinau" arba "neprisimenu",nes tai yra kenkimas sau.Jei ko nors nežinai ar neprisimeni tu,tai atsimins policija taip,kad tau tas nebus tikrai naudinga...

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.