Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Ar reikia atsiliepimo į civ...


    


Justicijus 2020-04-19 17:18
Baudžiamojoje byloje nukentėjusiu pripažintas civilinis ieškovas pateikė ieškinį turtinei bei neturtinei žalai. Ar reikia kaltinamajam į tokį ieškinį rašyti atsiliepimą bei atsikirtimus?

Ačiū

1. Alda 2020-04-19 18:51
Na, reikėtų, jūsų teisių gynimo labui, bent jau dėl ieškinio sumos mažinimo ginkitės, ar dėl turto apribojimų apimties, ar panašiai. Juk kiekvienas įtikinamas paaiškinimas, ypač pateiktas raštu, prisideda prie jums palankesnio teismo sprendimo priėmimo.

2. A-n-d-r-i-u-s 2020-04-22 12:43
Dar neteko matyti, kad ikiteisminiame tyrime, ar nagrinėjant baudžiamąją bylą teisme būtų pateiktas rašytinis atsiliepimas ar atsikirtimas. Atsiliepimas ir atsikirtimai yra civilinio proceso reguliavimo sritis. Baudžiamajame procese civilinis ieškinys ar jo nepagrįstumas įrodinėjami pagal baudžiamojo proceso taisykles. Tačiau, kita vertus, civilinio proceso normos baudžiamajame procese subsidiariai taikomos tais atvejais, jeigu jos tiesiogiai neprieštarauja Baudžiamojo proceso kodekso normoms.

3. Alda 2020-04-22 20:27
Teko.Teismo nuosprendyje teismas motyvuoja pagal pateiktus argumentus civ. ieškinio sumažinimo poreikį ar neturtinės žalos taikymo kriterijų neatitikimą ar pan.Turint omenyje kiek teisių turi proceso dalyviai pagal BPK,kiek ką gali teikti,tai aišku viena-mes neišnaudojam nė dalies tų suteiktų galimybių.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.