Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
sare
2020-05-11 12:29
Sveiki, situacija tokia, kad su vyru gyvename nesusituokę 14 metų. Turime bendrą vaiką. Prieš 12 metų, jau gyvenant kartu, vyras paėmė paskolą savo vardu butui. Liko išmokėti 8 metus. Jis mokėjo tik savo paskolą, aš komunalinius ir šiaip, bendras ūkis ir t.t. Dabar mes su dukra, nebeapsikentę smurto ir alkoholizmo išsinuomojome butą ir kraustomės. Žinoma, prisiteisiu alimentus, bet gavau patarimų, kad turėčiau ir kažkokią teisę ir į paskolinio buto dalį. Nors paskola dar neišmokėta, ar verta tikėtis, kad teismas priteistų ir kažkokią to buto dalį? Nors gyventi ten ar kartu yra nebeįmanoma ir to nebus.
1. barrister.lt
2020-05-11 23:08
Atsižvelgiant į tai, ką parašėte, akivaizdu, kad jūs gyvenote faktinėje santuokoje, todėl turite visas galimybes prisiteisti arba buto dalį, arba piniginę kompensaciją.
2. Alda
2020-05-12 15:04
Visada paminėkite,kokiu teisiniu pagrindu (įstatymu ar teismų praktika) remiatės,taip teigdami.
3. Victrix 1. barrister.lt
2020-05-13 16:07
Sveiki,
kompensaciją galima bandyti, jei įrodytumėte pagerinimus, o ne šiaip.. tai kad mokėjo komunalinius, nebus tolygu 1/2 buto, sakys, kad vietoj nuomos, tad komentaras nėra tikslus, juolab, kad butas banko.
4. Alda
2020-05-13 16:47
Visada patarėjai dalija patarimus dosniai.Deja,to nedaro teismai...Lb bus sunku įrodyt sugyventinystėje užgyventą turtą..
7. sare
2020-05-15 12:57
Ačiū. Victrix, jūs tikrai galvojate, kad gyvenant kartu tiek metų, vedant bendrą ūkį, turint bendrą vaiką, galima mano bendro gyvenimo dalį traktuoti kaip nuomą iš sugyventinio? Aš ne teisininkė, tiesiog kažkoks lygiateisiškumas ir teisingumas turi būti? Nejaugi po tiek metų bendro gyvenimo, aš turiu išsikraustyti taip, kaip stoviu, praktiškai išeinu su bendru vaiku į gatvę. Gaila, kad nesusiklostė aplinkybės taip, kad aš tik moku paskolą, praktiškai investuoju į nuosavybę, o kažkas man padėtų mokėti už visa kita, auginti vaikus ir pan. Gaila. Ačiū už nuomones.
8. Alda
2020-05-15 13:32
Gerb.sare,taip traktuoja Aukščiausiasis teismas,kad komunalinių mokėjimas yra jūsų mokesčiai už naudojimąsi butu..O visos jūsų aplinkybės...ką pasako?Kad jūs prisiėmėte riziką nesusituokus kurti bendrą nuosavybę.Juk partnerystės įstatymas Lietuvoje dar nepriimtas..Po to srebiate pasekmes to.Visdėlto aukoti 14 metų kartu vyrui su stipriomis silpnybėmis...Tebus tai jums pamoka,bent jau alimentus išsieškokit,bus didelis laimėjimas...
Galutiniu atveju,nebent jūs perimt jo paskolą galėtumėt imtis,susitarus su juo ir banku...
9. barrister.lt 2. Alda
2020-05-15 13:58
gerb. Alda,
Išsami situacijos analizė, LAT apžvalga ir kt yra teikiama konsultacijos metu, po kurios ir sprendžiame, kokį veiksmų planą pasirinkti.
To tikrai nedarau forumuose (nebent pagauna azartas įrodyti savo tiesą)
Šiuo atveju ginčas turėtų būti sprendžiamas pagal LR Civilinio kodekso nuostatas, kuriose įtvirtintas jungtinės veiklos sutarties teisinis reguliavimas. Svarbu atkreipti dėmesį, jog teisės aktuose nėra įtvirtinta, kad kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų turtiniai santykiai gali būti prilyginami jungtinės veiklos sutarties dalyvių santykiams, tačiau tokia įstatymuose nenumatyta taisyklė yra suformuota Lietuvos teismuose.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas jau daugiau nei 10 metų nuosekliai aiškina, jog nesusituokusių asmenų gyvenimas drauge, ūkio tvarkymas kartu, bendro turto kūrimas/įsigijimas gali būti pakankamu pagrindu pripažinti tokių asmenų susitarimą dėl jungtinės veiklos sutarties sudarymo ir bendro turto sukūrimo net ir nesant rašytinės sutarties. Tai, jog turtas formaliai yra registruotas kaip vieno iš asmenų asmenine nuosavybe, nekliudo tokio turto pripažinti bendrai sukurtu jungtinėje veikloje. Teismai yra nustatę daugybę kriterijų, kuriuos turį įrodyti pareiškėjas, prašantis jį pripažinti bendrasavininkiu. Pagrindinė iš jų įrodymai, kad toks asmuo savo darbu ar savo asmeninėmis ar bendromis lėšomis prisidėjo prie tokio turto sukūrimo ar įsigijimo. Kai nėra tiesioginio įstatyminio reguliavimo teismuose reguliariai kyla teisės aiškinimo ir taikymo problemų.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.