Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Tėvai į maistą man nežinant...


    


Auka 2020-08-11 19:37
Man buvo diagnozuotas psichinis sutrikimas, buvo gautos rekomendacijos iš gydytojų man tęsti jų vartojimą ambulatoriškai, aš nusprendžiau netęsti. Tada tėvai iš psichiatrų gavo psichotropinių vaistų ir kelis metus juos maišė man į maistą kasdien, be mano žinios.
Buvau pilnametis. Tėvai paskiau pripažino, jog tai darė visus tuos metus. Ar tai legalu, kokie susiję įstatymai dėl to?
Taip pat, ar gydytojai gali išrašyti receptinius vaistus kitam asmeniui nei jie yra skirti? Ar su žiniomis, kad man slaptai buvo duodami šie vaistai, gali gydytojas juos išrašyti?

Teisinių veiksmų prieš tėvus imtis nesiruošiu, tik noriu sužinoti.

Ačiū labai už atsakymus.

1. me_myself_I 2020-08-12 16:27
Vadovaujantis Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 14 straipsnio 1 dalimi, pacientui nuo 16 metų sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos tik su jo sutikimu, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo atvejus, kai pacientas negali savo valios išreikšti pats.
Dar svarbu, ar pacientas yra neveiksnus, jam teismo sprendimu nėra apribotos teisės. Tokiu atveju nustatomas globėjas ir jis teismo sprendimo apimtyje atsako už asmenį.
Gydytojas gali paskirti vaistus tik konkrečiam asmeniui. Praktikoje būna taip, kad receptą ilgalaikio vartojimo vaistams pratęsia ir vaistus perka kiti asmenys, pvz. vyresnio amžiaus asmenims. Psichotropinių vaistų paskyrimo tvarka yra griežtai reglamentuota ir metus laiko be realios paciento apžiūros paprastai neturėtų būti skiriami.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.