Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Aurimas
2021-01-07 09:35
Gal kas zino:
yra testamentas. Juo mociute paliko sunui ir dukrai per puse savo turta. Kadangi dukra mirus, todel atstovavimo teise jos palikima TURETU gauti jos vaikai (mociutes anukai), taciau notaras mano kitaip
5.12 straipsnis. Paveldėjimas atstovavimo teise
Palikėjo vaikaičiai ir provaikaičiai paveldi pagal įstatymą kartu su paveldinčiais atitinkamai pirmos arba antros eilės įpėdiniais, jeigu palikimo atsiradimo metu nebėra gyvo to iš jų tėvų, kuris būtų buvęs įpėdinis. Jie lygiomis dalimis paveldi tą dalį, kuri būtų priklausiusi mirusiam jų tėvui ar motinai paveldint pagal įstatymą.
5.22 straipsnis. Testamentu nepaskirtos turto dalies paveldėjimas
1. Testatoriaus turto dalis, kuri lieka testamentu nepaskirta, padalijama tarp įpėdinių pagal įstatymą, paveldinčių pagal šio kodekso 5.115.14 straipsniuose nustatytas taisykles.
2. Prie šių įpėdinių priklauso ir tie įpėdiniai pagal įstatymą, kuriems paveldimo turto dalis paskirta testamentu, jeigu testamente nenumatyta kitaip.
Notaras mano, kad mociutes anukams priklausantis palikimas (nes dukra mirus) turi buti dalinamas i TRIS (ne dvi dalis): anukams po dali ir dar papildomai mociutes sunui 1/3 (nors anas ir taip jau gauna puse, nes yra sunus)
Nebuvot kas susidure?
1. ::
2021-01-07 13:53
Kam močiutei rašyt testamentą dėl vaikų, jeigu jie būtų ir taip paveldėję lygiai?
5.11 straipsnis. Įpėdinių pagal įstatymą eilės
1. Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra:
1) pirmos eilės palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
Gal ne taip supratot notarą?
Į Lietuvos notarų rūmus kreipkitės ir pasitarkit.
2. Alda
2021-01-07 14:14
O tai kaip jūsų notaras taiko konkrečią įstatymo normą: "Jie (suprask-anūkai) paveldi tą dalį,kuri būtų priklausiusi mirusiai jų motinai paveldint pagal įstatymą".
Matau,kad notaras pražiūrėjo tą detalę,kad mirusiajai dukrai turto dalis taip pat testamentu yra paskirta,o jis be pagrindo pritaikė CK 5.22 dalį,tarsi būtų testamentu buvę nepaskirta.
Išeitis-teismui skųsti notaro veiksmus dėl neteisingo įstatymo taikymo.
3. Alda
2021-01-07 14:17
O gal testamento tiesiog nebuvo?Jeigu taip dalina,lyg jo būtų nebuvę?Gal įstatyminį paveldėjimą supainiojot su testamentiniu?
4. afera
2021-01-07 20:07
Atstovavimo teise paveldima tik pagal įstatymą (žr. CK 5.12 str.). Šiuo atveju, gaunasi taip, kad turto dalis, kuri "paskirta" testamentu dukrai, yra negaliojanti , nes subjektas nebegali priimti palikimo pagal testamentą, vadinasi, toji pusė turto dalinama pagal įstatymą. Pagal įstatymą toji testamentu nepaskirta pusė turi būti dalinama per pusę: 1/2 sūnui ir po 1/4 dukros vaikams atstovavimo teise. Bendrai nuo viso turto - sūnui 3/4 palikimo ir po 1/8 anūkams (dukros vaikams)
5. Alda
2021-01-07 21:31
Tai tada,papildant aferą tuo kausimu ir apibendrinant,jūsų,gerb.Aurimai,visas močiutės palikimas paveldimas tik pagal įstatymą.Kadangi paveldėtojai yra trys,dalijama į tris dalis ir notaras galbūt teisus.
Bet savotiškai teisus ir aferos padalijimas...
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.