Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Testamento užprotestavimas


    


Gintare 2021-02-09 22:08
Priešistorė:
Tetos vaikai ir vyras buvo mirę, todėl rūpinausi aš. Gyveno ji viena, bet maisto vaistų atvežimas ir visos kitos iškylančios problemos teko man. Teta savo testamentą keitė tris kartus. Vieną kartą butas buvo užrašytas man, po to ji sugalvojo dar kitaip padalinti turtą ir testamentą pakeitė. Paskutiniame testamente butas buvo užrašytas pusseserei su sąlyga, jei ji sutinka su ja gyventi ir ja rūpintis. Tačiau puseserė teta nesirūpino ir visa priežiūra vis tiek tekdavo man. Galiausiai aš tetai pasakiau, kad jei butą esi užrašius pusseserei, tada su ja ir turi tartis dėl viso rūpinimosi. Galiausiai pusseserė pasakė, kad testamento atsisako ir buto jai nereikia, o prižiūrėti tetos jai nėra galimybių. Tada teta suplėšė popierinį testamento variantą ir pasakė man, kad butą paliks man. Užsirašė pas notarus, bet nespėjo nueiti.

Dabartis:
Tetai mirus, testamentas pas notarus liko nepakeistas. Žinoma, pusseserė dabar jau testamento nebeatsisako.

Kaip manote, ar būtų galimybė užginčyti testamentą? Ir ar pavyktų kažką laimėti? Yra daug žmonių, kurie galėtų paliudyti, jog testamento puseserė buvo atsisakiusi ir, kad paskutinė tetos valia buvo butą užrašyti man. Taip pat liudininkai paliudytų, jog aš vienintelė rūpinausi teta. Netgi visas laidojimo procesas buvo mano rūpestis. Tetos paskutinę valią paliudytu jos kaimynai, draugės, giminės nariai.

1. Alda 2021-02-10 11:18
Nieko sau, teta suplėšė testamentą, kurio antras variantas – pas notarą... pusseserė testamento atsisakė, bet pas notarą atsisakymo nėra... Nieko sau teisiniai veiksmai..
Na ką, jūs irgi tetos nenuvežėte kuo greičiau pas notarą, manydama, kad gyvens 100 metų...Va taip...
Dabar ginčykit, aišku. Tik nepamirškit, kad ginčijimui, berods 1 metų senaties terminas po mirties, jei neklystu...
O ateičiai – pirmiausia užsitikrinkite viską ne žodžiais, bet padarytais JŪSŲ LABUI veiksmais. Tik tada dirbkite (aukokitės) kito labui.

2. Margo 2021-03-25 10:42
pas mus buvo panaši situacija. Tėčio brolis gavo dovanų jų tėvų namą. Visi broliai ir seserys buvo sutarę, kad tas brolis, kuris, gavo tą namą dovanų, nueis pas notarą ir sutvarkys taip, kad po jo mirties namą paveldės visi brolių ir seserų vaikai, tame tarpe ir jo sūnus. Jis pažadėjo tą padaryti, bet gana greitai po to susitarimo staiga mirė, aišku, niekas nebuvo padaryta. Ir namas atiteko jo sūnui, kuris gyveno jau seniai užsienyje, ir su savo tėvu nebuvo matęsis gal nuo kokių 5 metų amžiaus. Kaip sakoma, praeivis pasiėmė viską. Ir net vien iš "geros valios" nepadengė savo tėvo laidotuvių išlaidų, kurias apmokėjo mirusiojo brolis, t.y. mano tėtis. ir nieko čia nužginčysi, viskas teisėta ir pagal įstatymo raides. Jūsų atveju, manau, taip pat liksite "su nosimi", tik būsite išeikvojęs laiką ir nervus teismams. Bet čia tik mano nuomonė

3. Alda 2021-03-25 11:11
Pritariu Margo visiškai.Gaila,viskas po laiko.Ginčijimas neperspektyvus.Nebent bandykit geruoju tartis,kad jum už mirusios priežiūrą kažkiek primestų,vis dėlto tai buvo pasiaukojantis darbas iš jūsų pusės...

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.