Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Kiemo isvaziavimo uzstatymas.


    


Taraskin 2021-03-07 18:31
Laba diena

Turiu problema su mazo kiemo senamiestyje, kuriame gyvenu ir turiu turta, pravaziavimo uzstatymu masinomis. Vieninteli pravaziavima pro broma i sita kiema daznai uzstato dirbantis pastate darbuotojai. Kiemas yra bendro naudijimo ir graziai pastacius ten telpa maksimum 11 masinu. Daznai kai vietos jau nera, kad nemoketi melynos zonos tarifa (arba 1.30 eur/val salia esanciame pozeminiame parkinge) zmones tiesiog palieka masinas per viduri kiemo blokuodami kitiems isvaziavima ir palieka telefono numeri. Kartais tokiu budu viena po kitos pastatomos 3-4 masinos ir visas pravaziavimas ir broma (kuri taip pat yra vienintelis gaisrines evakuacijos kelias gyventojams kuriu laiptines ir langai iseina i kiema) buna uzblokuoti taip kad ir pesciomis su pvz vaiku ir dviraciais sunku pralysti.

Kai labai pavargau nuo tokio elgesio radau KET 150.10 punkta ir pagal ji buvai keleta kartu nufotografaves ir nusiuntes i policija. Nors siunciau keleta kartu ir turejau liudytoju kad visa tai tikrai trukdo, tik viena is kokiu penkiu tyreja surase administracinio pazeidimo protokola ir kaip suprantu skyre bauda. Bet seip man atrodo jau priprato kad as cia siunciu pranesimus apie tai ir daznai dabar po pranesimo nieko nevyksta. Paskutini karta buvo "surasyta isvada del informacijos patikrinimo" o kai parasiau tiesiai tyrejai paklausti kokios infomacijos cia truksta (cia po to kai ji pati viena karta skyre bauda) gavau atsakyma kad del to kad as tik pranesiau su manimi infomacija nesidalina, nors pranesime aiskiai parasyta kad as ir mano liudytojas esame nukenteje (musu laiptine gyliai kieme tai realiai kiekviena karta reikia pro masinas kazkaip sliauzti).

Gavau rekomendacija parasyti skundus:
a) Vilnius miesto savivaldybei, seniunija (nelabai zinau apie ka ir kokia esme)
b) Susisiekimo ministerijai (nelabai zinau apie ka ir kokia esme)
c) Parasyti i Vilniaus miesto savivaldybes viesosios tvarkos skyriu (nelabai zinau apie ka ir kokia esme)
d) Parasyti policijos vadovybei kad nuolat vykdomi pazeidimai o ank bylos nera tinkamai nagrinejamos ir pazeidimai nera uzkardomi (esme kaip ir suprantu bet kur rasti panasia rasto forma)
e) Kreiptis i seimo teises ir teisekuros komiteta (nelabai zinau apie ka ir kokia esme).
f) Parasyti i lietuvos keliu direkcija (nelabai zinau apie ka ir kokia esme).

Tai veiksmo planas kaip ir egzistuoja bet kadangi tai tik rekomendacija, nelabai zinau kokia turi buti esme ir forma situ rastu (gal isskyrus skunda i policija del aplaidaus tyrejos darbo). Gal galetumete patarti kaip teisingai rasysti situos rastus ir, jeigu kas nors buvo tokioje situacijoje, patarti kas dar padeda?1. Alda 2021-03-08 10:52
Kad ir kokie būtų protingi skundai ar formos,jie situacijos neišsprendžia,tik kiršina gyventojus.Situaciją reikia spręsti iš esmės.Jūs gerb.Taraskin,ėmėtės viena(-s) spręsti viso namo gyventojų problemą.O juk yra namo valdytojas.Tegu jis nueina į savivaldybę,išnuomoja prie daugiabučio žemės papildomos parkavimo vietos įrengimui,kurį tarp kitko finansuoja savivaldybė.Bandykite nueiti pas namo valdytoją(bendrijos pirmininką ar administratorių.

2.  2021-03-08 17:32
Laba diena. Nu matot, as ir nebandau spresti situacija is esmes. Man negaila kad zmones parkuoja savo automobilius ir tuo sutaupo kazkiek pinigu. Man tiesiog nepatinka kai tai virsta bardaku ir norisi kad policija darytu savo darba. Bendrijos nera, kiemas bendro naudojimo, parkuotis gali bet kas. Ir prasau tegul parkuojasi. Policija cia reikalinga tik kad paaiskinti pilieciams kad kiemas neguminis ir cia mesti masina per viduri uzblokavus visas kitas masinas yra taip pat keista kaip ir maximos parkinge. Nezinojau kad yra variantas nuomos is namo valdytojo puses. Bet tuo paciu kaip paaiskinti kad tai svarbu nes dabartine situacija yra nesamone?

3. Alda 2021-03-08 20:13
Pasidalinkit mintimis su kitais namo gyventojais.Paįtakokit namo administratorių daryti susirinkimą,priimti tam tikrus sprendimus,nubalsuoti ir kreiptis į savivaldybę.Viskas vyksta per prašymų rašymą .Ką nusprendžiat,tą prašykit visų labui.
Tam priemonė-namo gyventojų susirinkimai,kalbėjimasis su namo administratoriumi,jam prašymų rašymas.Nebijokit išdėstyt problemą raštiškai ir jam pateikt.Per 10 dienų turi jums atsakyti.

4.  2021-03-08 20:44
Aciu Alda!

5. osra 2021-03-09 10:20
Ne ten pranešate.
Nufotografuokite ir praneškite arba mobilių įrenginių prgrama "Tvarkau miestą", arba tinklalapyje https://tvarkaumiesta.lt .
Šiuo metu mobiliaku - pakanka vienos foto, tinklalapyje - reikalauja dviejų.
Gaus savivaldybės administracija ir paskirs baudą.

6.  2021-03-09 12:01
O puiku! O jie patys ziuri kas per nusizengimas ar KET ar dar kazkas?

7. osra 6. 2021-03-09 17:55
reikia pasirinkti kategoriją "Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimas".

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.