Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Asmeninių duomenų paviešini...


    


Marija 2021-04-15 20:13
Situacija.
Kitas žmogus be mano leidimo ir mano žinios (suinstaliuota į kompiuterį šnipinėjimo programėle) seka mano gmail sąskaitą, susirašinėjimus soc. tinkluose. Be abejo, pastebėjus nuo to atjungtas, bet kol nebuvo pastebėtas, prisirinko asmeninės informacijos. Gautą informaciją keršto tikslu grasina paviešinti. Pinigų neprašo, tiesiog terorizuoja.

Aš suprantu, kad taip daryti negalima, bet realiai - ar galima kažkur kreiptis? Ką jis pažeidžia? Ar už tai gali būti baudžiama?

1. Alda 2021-04-16 11:24
Baudžiamajame kodekse kiek tik nori yra normų,kurių pagalba sutvarkomi tokie sekėjai. Na kad ir BK 167 str.-neteisėtas informacijos apie asmens privatų gyvenimą rinkimas ir t.t.

2. Marija 1. Alda 2021-04-16 14:19
Ačiū.
Aš matau, kad negalima - net pagal Konstituciją negalima, bet kas jam realiai gali grėsti? Sakys, kuo tu mane pagąsdinsi, neturtine žala - 50 eu, tu juk ne kino žvaigždė, kad tau karjerą sugadintų ir milijonus priteistų?
Kitaip tariant, ar realiai galima kažkuo pagąsdinti?

3. Laurynas 2021-04-16 14:35
Galima negasdinti, o paimti ir parašyti pareiškimą policijai, pvz, per epolicija.lt. O galima sėdėti ir nieko nedaryti, jūsų pasirinkimas. Šiaip tai gasdinti, ar taikyti sankcijas jau policijos ar prokuratūros reikalas, aišku, galite pati kreiptis į teismą civiline tvarka, bet tuomet savo reikalavimus ar prašomą priteisti žalą reikės įrodinėti. Aš būčiau už pirmąjį variantą

4. Marija 3. Laurynas 2021-04-16 14:44
Tai ir ketinu padaryti. Bet tiesiog noriu išsiaiškinti, ar taip galiu kažką pasiekti. Policija paklaus - žala padaryta? ne. Turtinės kažkokios patyrei? Ne. Įrodymų, kad grasina, turi? Ne, nes žodiniai, na pora sms, kurias gali pritempti, bet reikia tempti. Tai nesakys man, kad eičiau iš čia ir nepareičiau? Tik mandagia forma?

5. Alda 2021-04-16 15:25
Šiaip tai aš vėl rėšiu iš peties.Visiškai aišku,kad tas jum kenkiantis asmuo yra ne šiaip sau jum prašalaitis,o žmogus,kurį jūs perdaug įsileidot į savo asmeninį gyvenimą ir suteikėte jam tam tikrų lūkesčių.Tada jis ant jūsų įgauna kontrolę ir manau tokiu būdu daro jum psichologinį spaudimą.
Šiaip tai pradėtas jo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nustatytų neturtinę žalą dėl tokio asmens persekiojimo,dėl asmens reputacijos menkinimo,gąsdinimo ir pan.
Iš dalies jūs esate teisi dėl tokių tyrimų neveiksmingumo.Ko Lietuvoje realiai nėra,tai veiksmingo neturtinių žalų ir visų moralinių aspektų įrodinėjimo.Pas mus yra vertinamos tik mėlynės ir kumščiai,ir tai dar,kaip žinia,ne visai..
Ieškokie kitokių išeičių.Jeigu tai paranojiškas mylimasis,kuris dėl pavydaus savinimosi siekia jus valdyti,susiraskite kitą-stipresnį,pasportavusį,kuris pastatys į vietą prilipusį persekiotoją...Sėkmės išsispręsti situaciją kitaip..

6. Marija 1. Alda 2021-04-16 21:36
Tai vat. Bet man taip nepatinka tie "statymai į vietą", su rizika pačiam labiau prisidirbti... Norėtųsi atrasti kokį juridinį sprendimą, kuris tikrai veiktų :( Nes kol kas jis, išeitų, nelabai baudžiamas. Pasakys nu nu nu, priteis 100 eu, ir kas?

7. Alda 2021-04-16 21:45
Tai net nepriteis to 100 Eur..Bus nutrauktas ikiteisminis tyrimas,nes veika nepasiekė tokio pavojingumo laipsnio,kad asmeniui būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė,o nukentėjusi nepagrindė sukeltos žalos.Žinokit,kiek man yra tekę dalyvaut,tai jei tik reikalas pasisuka į neturtinę žalą,-viskas,stop.Nėra kraujo,nesitikėk...

8. Marija 1. Alda 2021-04-17 12:42
Taigi. Kažkaip taip ir įsivaizdavau, tiktai galvojau, gal protingesni žmonės žino kokių niuansų... O kad tų niuansų gal net nėra :(

9. Alda 2021-04-17 12:46
Matote,skaudi praktika rodo,kad advokatas gali pateikti lb protingus argumentus,kad apginti jūsų interesą.Bet ne ką mažiau argumentų parenka ir institucija,kad šio intereso neapginti...

10. Marija 2021-04-18 18:29
Tai va kad. Kažkaip taip ir galvojau. Ačiū!

11. Alda 2021-04-18 18:49
Bandykite,kad nuo jūsų atskrestų .Bet,kaip aš mėgstu visiems kartoti-nebijokite.Niekas iš jūsų laimės nepavogs.Nusibos sekt ir pasitrauks.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.