Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Paveldėjimas


    


Mint 2021-05-13 16:42
Sveiki. Yra pradėta byla dėl palikimo priėmimo, kuomet buvo praleistas terminas. Įpėdinių daugiau nėra. Teismui kol kas trūksta poros dokumentų iš notarės. Žinau, kad kreipiantis į Notarų rūmus galima pakeisti notarą, pasirinkti kitą. Klausimas - ar galiu tai daryti, kuomet byla jau yra perduota teisėjui?

1. Alda 2021-05-13 18:56
Ką jūs sugalvojot,-notaro keitimą proceso metu? Matysit,kaip savo interesams pakenksit.
Visų pirma,tai lb užtruks.Visų antra,kai pamatysite kokia ta keitimo procedūra,keiksite ne tik save,bet ir visą pasaulį.
Siūlyčiau:priversti dirbti esamą notarę.Jei ko nepadaro,ko jum reikėtų ir tą daryti ji privalo,tada teikite vykstančioje byloje prašymą teismui-išreikalauti teismui iš notarės jums būtiną bylai dokumentą,kurį jums notarė atsisako pateikti.

2.  2021-05-13 19:55
O gal galėtumėte patikslinti, kaip galiu pakenkti savo interesams? Suprantu, kad užtenka kreiptis į Notarų rūmus su prašymu, o tuomet notarai turi sutikti - vienas atiduoti esamą reikalą, o kitas priimti. Ar ne taip kažką supratau?

3.  2021-05-13 19:56
Dėl proceso trukmės nėra problemų kol kas, tik suneraminot su tuo pakenkimu interesams

4. Alda 2021-05-13 20:36
Mano atstovaujamoji keitė notarę ir ėjo jūsų keliu.Kaip priklausė,pateikė prašymą notarų rūmams.Notarų rūmai išsiuntė užklausimą kitai notarei,ar ji sutinkanti tvarkyti tą paveldėjimo klausimą ir pakeisti tą notarę ...Na ir prasidėjo,bet toliau nepasakosiu,liūdnai baigėsi pasirinkusiajai,tiksliau,jos interesams..Kaip norit,eikite sunkiausiu keliu,jūsų reikalas.
Tik paskui pratęskite diskusiją,kaip baigėsi...

5. Alda 2021-05-13 20:42
Trumpai tik pasakysiu,mano minimu atveju,tarp notarų buvo solidarumas,kad,jei viena notarė paveldėjimui kenkė,tai kita,perėmusi reikalą,kenkė dar labiau...Ką darysite tada? Būsite traktuojama kaip konfliktiška ?

6. Alda 2021-05-14 13:11
Nors dar kartą pakartoju-aš ne ekstrasensė ir nežinau,kaip bus konkrečiu jūsų atveju.Aš jus tik perspėjau,kaip būna,o jūs žinokitės.Po to papasakosit čia .Dar kartą pabrėžiu-aš jūsų neįtakoju,o gal jum pakeisti pavyks sėkmingai.

7. Mantas777 2023-05-17 19:32
Sveiki. Klausimas - Petras įgijo nekilnojamąjį turtą. Dalį sumos ineše kaip pradinį įnašą, o kitą dalį paeme kredita ant 15 metų. Penkis metus Petras kredita mokėjo pats. Jis susituokė, su sutuoktine pragyveno santuokoje penkis metus ir mirė. Testamento sudaryta nebuvo. Liko dar mokėti kreditui penkis metus.

Palikimo įpėdiniai yra sutuoktinė, su kuria Petras pragyveno santuokoje penkis metus, ir mirusiojo mama.
Sutuoktinė yra pirmojo eilės įpėdinė, o mirusiojo mama - antrojo eilės įpėdinė.

Pagal 5.13 straipsnį, sutuoktinių paveldėjimo teisė, jei sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais, jam priklauso pusė palikimo.


Petro sutuoktinė teigia, kad turėtų būti padalinta taip: pradinis įnašas ir penki metai, kuriuos mokėjo Petras pats, turi būti padalinti pusiau tarp pirmojo ir antrojo įpėdinio, o penkis metus metus, kuriuos mokėjo jau santuokoje, reikia padalinti perpus tam, kad atskirti santuokinei daliai, o likusią dalį dar padalinti pusiau su mirusiojo mama.

Petro mama teigia, kad į nekilnojamąjį turtą sutuoktinė neturi teisės pretenduoti, nes turtas buvo įgijtas prieš santuoką, ir didžioji kredito dalis buvo grąžinta prieš santuoką. Tai rodo, kad nekilnojamasis turtas buvo įgijtas prieš santuoką, kaip numato CK 3.89 straipsnis "Asmeninė sutuoktinių nuosavybė". Be to, viešame registre būstas nebuvo nurodytas kaip šeimos turtas, kaip numato CK 3.36 straipsnis "Sutuoktinių teisės ir pareigos į gyvenamąją patalpą, esančią šeimos turtu". Taigi, pagal CK 3.88 straipsnį "Bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė", nėra pagrindo teigti, kad būstas yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė. Tačiau sutuoktinė turi teisę į kompensaciją už santuokinę dalį, kuria sudaro pusę nuo to laikotarpio, kai buvo mokamas kreditas santuokos metu.

Kaip turi būti padalijamas nekilnojamasis turtas tarp įpėdinių, jei Petras įgijo nekilnojamąjį turtą prieš santuoką už pradinį įnašą ir sumokėjo kreditą penkis metus iš savo lėšų, o penkis metus mokėjo santuokoje?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.