Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Procesas > skundo teismui priėmimas, p...


    


osra 2021-05-14 14:08
Klysdamas dėl termino pradžios, asmuo teismui padavė skundą, kaip vėliau išaiškino teismas, po termino.
Dėl termino praleidimo teismas atsisakė nagrinėti skundą.
Asmuo padavė tapatų skundą ir prašymą atnaujinti terminą, kaip praleistą dėl svarbios priežasties.
Teismas atsisakė nagrinėti naują skundą, nes jis tapatus pirmajam, o prašymo atnaujinti terminą nesvarstė, nes, atsisakius nagrinėti skundą, prašymas nesvarstytinas (teismo požiūriu).

Ar čia viskas gerai?

1. CPK 2021-05-14 14:39
Ne, negerai.

2. Alda 2021-05-14 14:46
Negerai,bet pasikeitus aplinkybėms,po skundo nepriėmimo,buvo pateiktas termino praleidimą pagrindžiantis prašymas.
Jum reikėjo sugudrauti ir prašymą dėl termino atnaujinimo pateikite vieną atskirai,be skundo,gi taip galima.Dar tą pabandykit,jeigu tenkins prašymą,po to pateikite skundą.

3. Alda 2021-05-14 15:26
Kartu su skundu teikti tokį prašymą pavojinga,nes kai pirminis skundas jau atsisakytas priimti,tai visąlaik tą atsisakymą tik kartoja.Deja,taip teismuosev vyksta nuolat..Todėl,kaip minėjau,protingiau yra,
Kai termino atnaujinimo klausimas nagrinėjamas atskirai,dar iki skundo priėmimo ir tik atnaujinus šį terminą,skundas gali būti priimtas.Pavyzdžiui,taip reglamentuota ABTĮ 34 str.4 dalyje,dar nepasižiūrėjau analogiškos procesinėscnormos CPK,taip pat baudžiake.

4. osra 2. Alda 2021-05-14 15:35
Negalima. CPK 78 3d: Paduodant pareiškimą dėl termino atnaujinimo, kartu turi būti atliekamas procesinis veiksmas (paduodamas skundas, dokumentai ar atliekami kiti veiksmai), kuriam atlikti praleistas terminas. ABTĮ 66 3d.: Paduodant prašymą dėl termino atnaujinimo, kartu turi būti atliekamas procesinis veiksmas (paduodami procesiniai ar kiti dokumentai ar atliekami kiti veiksmai), kuriam atlikti praleistas terminas.




5. osra 2021-05-14 15:44
Taip pasielgė Konstitucinis Teismas su konstituciniu skundu.
Nepaminėjau to, kad termino pradžią Konstitucinis Teismas apibrėžė ne pagal įstatymą, o pagal įstatymo projekto aiškinamąjį raštą, kuriame konkrečiai nepasakyta.
Kadangi virš KT tik dangus, paduotas skundas EŽTT. Ot bus, jei konstatuos, kad KT pažeidė žmogaus teises.

6. Alda 2021-05-14 16:08
Tą,ką teigiau,nurašiau iš garbaus teisėjo Dainiaus Raižio disertacijos "Skundo padavimo termino atnaujinimo probleminiai aspektai".Pacitavau ir nusispjoviau,o dieve,na jūs paskaitykit...pamatysit šitas eilutes...
O tuo tarpu aš savo galva,tada pasinaudočiau teise skubiai apskųsti nutartį,kuria netenkinamas jo prašymas dėl skundo padavimo termino atnaujinimo,nes tai iš esmės prieštarauja įstatymui,pvz.: ABTĮ 33 str.4 daliai,kuri teigia: "Teismo atsisakymas priimti skundą nekliudo vėl kreiptis į teismą SU TUO PAČIU SKUNDU (prašymu,pareiškimu),jeigu yra pašalintos arba išnyko aplinkybės,kliudžiusios priimti skundą(prašymą,pareiškimą)...Ką manote,ar tai ne jūsų reikalo esmė šitose eilutėse dėl skundo tapatumo?
Skundo priėmimo stadijoje jūsų atveju visai nebuvo sprendžiamas termino atnaujinimo klausimas,bet tik pakartotinai spręsta skundo tapatumo klausimas,todėl tai yra absoliutus tokios nutarties negaliojimo pagrindas,nes buvo visai nespręsta tai,ko prašėte.Todėl tokia nutartis,kurioje nebuvo spręstas prašomas klausimas,turi būti naikinama...Eikit tolyn skųsti,kas čia darosi..

7. Alda 2021-05-14 16:40
Prieš kokius pora metų tikrai buvo garsiai trimituota,kad nuo dabar nauja procesinė tvarka,kad prašymai dėl atnaujinimo bus teikiami atskirai,skundai atskirai...Aš tą išgirdus,lb džiaugiausi...Negi tik aš viena girdėjau? Garbus teisininkas disertacijoje mini netgi įstatyminę normą: ABTĮ 34 str.4 dalį..Pasirodo,tokios net nėra...tuo klausimu.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.