Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
EL
2021-05-21 10:02
Sveiki,
situacija yra tokia, kad noriu apmokėti kito asmens skolas, kuris nėra su manimi susijęs giminigais ryšiais, ar reikia tokiu atveju notariškai forminti pinigų dovanojimą ir sumokėti 15% GPM? Pervedimai būtų daromi iš mano asmeninės sąskaitos, ne skolininko. Suma siekia daugiau nei 15 000.
1. Laurynas
2021-05-21 13:10
Yra įvairių variantų, priklausomai nuo to, ar kitas asmuo jums tuos pinigus kada nors ateityje grąžins, ar ne? Galima rašyti paskolos sutartį, reikalavimo perleidimo sutartį, galima ir per dovanojimą, per pirkimą-pardavimą, aš tai sakyčiau pirmiausia įvertinti jūsų ir to asmens, už kurį mokate, santykius, ateities perspektyvas ir kt. Mokestiniais klausimais galima ir į VMI pasiskambinti
2. UK
2021-05-21 13:45
Taip, kitas asmuo pinigus grąžins. Tokiu atveju paprasčiausias būdas būtų suteikti beprocentinę paskolą tam asmeniui? Ar reikia pasirašyti arba notariškai patvirtinti paskolos sutartį, pervedant pinigus iš banko sąskaitos? Suma daugiau nei 15 000. Pervedimas ir grąžinimas būtų bankiniais pervedimais, ne grynaisiais pinigais.
3. Laurynas 2. UK
2021-05-21 13:56
Tuomet siūlau paprastą rašytinę trumpą paskolos sutartį, kur numatytas terminas, kad be palūkanų, mokėjimo ir atsiskaitymo tvarka. O dar geriau, kad jūs iš tikrųjų paskolintumėte tuos pinigus tam asmeniui, į jo sąskaitą pavedimu, ir jis tegul su savo kreditoriumi atsiskaito pats. O į savo sutartį įtraukite punktą, kad skolinate pinigus būtent tam tikslui, atsiskaitymui su kreditoriumi X. Skaitykite LR CK 6.871 straipsnis. Paskolos sutarties forma
1. Fizinių asmenų paskolos sutartis turi būti rašytinė, jeigu paskolos suma viršija šešis šimtus eurų.
KEISTA:
2014 10 16 įstatymu Nr. XII-1240 (nuo 2015 01 01)
(TAR, 2014, Nr. 2014-14518)
2. Jeigu paskolos davėjas yra juridinis asmuo, paskolos sutartis turi būti rašytinė visais atvejais, neatsižvelgiant į paskolos sutarties sumą.
3. Rašytinės formos reikalavimus atitinka paskolos gavėjo pasirašytas paskolos raštelis arba kitoks skolos dokumentas, patvirtinantis paskolos sutarties dalyko perdavimą paskolos gavėjui.
4. Jeigu paskolos suma viršija tris tūkstančius eurų ir šis sandoris yra vykdomas grynaisiais pinigais, paskolos sutartis turi būti notarinės formos.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.