Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Alfredas
2021-06-04 12:44
O tarkim, jeigu:
1. zmogus pasiraso sutarti su isieskojimo imone, sumoka jai pinigus (viskas tvarkingai su saskaitom)
2. pretenzijos kita puse netenkina (nesusimoka)
3. tada reikia jau advokato
klausimas, ar advokatas galės panaudoti teisinių paslaugų įmonės saskaita, siekiant priteisti zmogui jo sumoketus pinigus uz teisines paslaugas (kad advokato islaidas kompensuos tai zinau, bet klausimas ar kompensuos ir teisiniu paslaugu imonei sumoketus pinigus)
Gal kas turi praktines patirties siuo klausimu?
1. Laurynas
2021-06-04 13:02
Leiskit paklausti, o kam teisinių paslaugų įmonei advokatas? Kad skolininką paduotų į teismą?
2. Alda
2021-06-04 14:32
Visai ne.Teisinių paslaugų įmonė pati negali atstovauti teisme,bet tik parengti teisinius dokumentus.Eiti į teismą privalo turėti advokatą.
3. Alfredas
2021-06-04 14:47
Alda teisi.
Tai ar neteko turėti ar girdėti kažko?
4. Alda
2021-06-04 15:26
Manau,nepavyks,nes CPK 88 str.1d.10 punktas sako,kad prie bylinėjimosi išlaidų yra priskiriamos ir kitos būtinos ir pagrįstos išlaidos.Atrodytų,būtų galima pagal šį punktą prisiteisti tokias išlaidas,bet čia pat to paties straipsnio 3 dalis visiškai užkerta tam kelią: prie pagrįstų ir būtinų išlaidų priskiriamos tik išlaidos,sumokėtos advokatui ar padėjėjui.Tiktai.Tuo viskas pasakyta.
5. Laurynas
2021-06-04 15:57
Parduotate ar perleidžiate skolą išieškojimo įmonei pagal RPS, kada kreditorius bus įmonė, ją gali atstovauti darbuotojas, turintis aukštąjį teisinį išsilavinimą, ir jokių advokatų nereikia. Na, o jeigu teisinių paslaugų įmonėje tokių nėra, tai tada be komentarų...
6. vplegal.lt 5. Laurynas
2021-06-04 22:54
Tokiu atveju įmonė galės reikalauti tiktai skolos ir delspinigių su palūkanomis, bet ne išieškojimo išlaidų, kurias sumokėjo klientas
7. Problema
2021-06-06 14:55
Čia yra didesnė, konstitucinio lygio problema, jog teismai šiuo metu (dar prieš 2 - 3 metus buvo visiškai kitaip) priteisia teisinių paslaugų išlaidas tik advokatams, o su tam tikromis išimtimis - ir advokatų padėjėjams. "Paprastų" teisininkų išlaidos nepriteisiamos net ir laimėjus bylą prieš "žvaigždėto" advokato klientą (kuris savo, daug didesnį, honorarą gaus net ir pralaimėjęs bylą). Manau, kad anksčiau ar vėliau sulauksime individualaus konstitucinio skundo dėl advokatų monopolio, bet klausimas, ar Konstitucinis Teismas ryšis tokia žygdarbiui: priimti ir išnagrinėti tokio pobūdžio konstitucinį skundą.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.