Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Gabrielė
2021-06-27 00:22
Sveiki,
Esu susituokusi, vedybų sutarties sudarę neturime.
Asmeninėje sąskaitoje turiu santaupų, kurių didžioji dalis sukaupta santuokoje.
Noriu paskolinti tėčiui apie 30 tūkst. eur. NT pirkimui. Jokios sutarties su tėčiu nesudarinėsime, atliksiu tik pavedimą.
Klausimas būtų ar skyrybų atveju vyras galėtų išeiškoti tėčiui paskolintas lėšas?
Ačiū
2. Laurynas
2021-06-28 08:45
Laba diena, taip, skyrybų atveju vyras galėtų pretenduoti į dalį paskolintų lėšų. Taip pat primenu, kad paskolos sutartis privalomai turi būti sudaryta raštu, jeigu pinigai pavedimu, notaro nereikia, bet pats sutarties faktas būtinas.
3. Gabrielė
2021-06-29 19:59
Na paskolos sutarties su tėvu tikrai nesudarinėsime.
Ir norėčiau, kad vyras tų lėšų neišieškotų ar negalėtų išieškoti.
Tai nejaugi teismas įpareigotų parduoti butą ir gražinti man pinigus, kurie būtų padalinti.
Be to nei vyras, nei teismas nežino kokiam tikslui buvo pervesti pinigai, gal pavedimas buvo padarytas ir tėvas pinigus išvaistė.
4. Laurynas
2021-06-30 10:39
Na, galite nesudarinėti, čia jau jūsų teisė rinktis, bet esmė tokia, kad paskui gali kilti nenumatytų aplinkybių, taip pat ir susijusių su tuo, kad tėvas gali pinigų negrąžinti, paveldėjimu, ir t.t. Šiaip CK normos yra imperatyvios, jeigu nenorite paskolos sutarties, galite padovanoti, galite savo vardu nusipirkti NT, galite sudaryti povedybinę sutartį ir t.t. Labai keista jūsų santuoka, kad reikia jau galvoti apie skyrybų atvejus, tai gal geriau bent jau povedybinę pasidarykite, jeigu santuokai galas, bet dėl kažko skirtis nenorite?
5. Alda 4. Laurynas
2021-06-30 11:23
Bet nepamirškim gyvenimiškos praktikos. Sudarius paskolos sutartį, kas gaunasi? Prisistato VMI ir reikalauja mokesčių, nes paskola pelno sandoris... Kas toliau? Atsiranda naujas kreditoriniai santykiai su tėvu. Skyrybų atveju susiduriame su reikalavimu-nurodyti visus kreditorius ir debitorius. Kas tada iš to?
Todėl patarčiau perveskite tėvui pinigus kaip dovaną ir laikykite liežuvį už dantų.. Buvau prieš tai tą nurodžiusi. Norim girdim, norim ne, ką turim daryti.
6. Gabrielė
2021-07-02 23:55
kalbant atvirai, tai situacija gan paprasta,
turiu santaupų savo asmeninėje sąskaitoje,
didžioji dalis sukaupta santuokoje,
sudaryti povedybinę sutartį vyras nesutinka,
apie mano santaupas jis žino, tik nežino kiek,
norėčiau, kad blogiausiu t.y. skirybų atveju santaupos nebūtų dalinamos kaip bendras turtas,
todėl planuoju pervesti lėšas tėvui, kad jis įsigytų NT
klausimas išlieka tas pats, kokį sprendimą galėtų priimti teismas, jei įvykiai pasiektų teismą?
gal yra kitas būdas apsaugoti santaupas?
7. Alda
2021-07-03 17:00
O nepamirškim,kad teismas pats jūsų santaupų netikrina.Iki teismo pinigus pervedus tėvui,sąskaitoje lieka tiek,kiek lieka.Kiek LIEKA,tiek ir dalija.Supratote?
8. Gabrielė
2021-07-04 23:30
Ar tai reiškia, kad man pervedus santaupas tėvui t.y. nuslėpus, o vyrui žinant apie nuslėptas santaupas, teismas nelieptų tų santaupų išieškoti iš mano tėvo? Jūs gal juokaujate?
Tuomet reiškia, kad prisiteisti mano santaupas yra praktiškai neįmanoma? belieka tik bendras NT
9. Aurimas
2021-07-05 11:23
Komentaruose jau ne kartą pateiktas atsakymas, bet akivaizdu, kad tas atsakymas klausimo autoriaus netenkina. Tad panašu, jog čia ne Gabrielė, o koks Gabrielius bando gauti atsakymus kaip iš žmonos atgauti pinigus.
10. Alda
2021-07-05 11:25
Esu minėjusi,kad ką pasiimate iki dalybų,tas yra jūsų.Jeigu jūs vyrui pateikėte ataskaitą apie išleistus pinigus,tai gan įdomu..ypač ruošiantis skirtis...Bet įdomu,kokiu būdu jūsų vyras pateiktų jums reikalavimą apie išleistus pinigus .Tai beveik neįmanoma.
Bet kodėl jūs taip rūpinatės vyru? Norite likti prie suskilusios geldos ir po to verkti?
Norite pasakyti,kad čia jūsų sąskaitoje yra jūsų vyro uždirbti pinigai?Tą norite pasakyti?
11. Alda 9. Aurimas
2021-07-05 12:35
Aurimas teisingai pastebėjo,kad nepaisant nurodyto kelio,ponia Gabrielė vistiek trūks-plyš nori atiduoti vyrui pinigus,nors tu ką..Gal čia veikia užslėpti kitokie tikslai,kas žino...Bet galiu patvirtinti viena-nėra mechanizmo,pagal kurį jūsų vyras išsieškotų tuos pervestus tėvui pinigus,nes tokiu atveju reikia nuginčyti šį sandorį,o tam turi teisę tik kreditorius skolininkui ir tai-per 1 metų senaties terminą.
12. Laurynas 11. Alda
2021-07-07 15:14
Manau čia jūs klystate, vyras galėtų tapti kreditoriumi ir ginčyti sandorį, arba tai galėtų daryti koks nors kitas kreditorius, bankas pvz.
13. Alda
2021-07-07 17:26
Bankas-taip,nes jis -kreditorius.Ir tai būtų tik tokiu atveju,jeigu buvo paimta paskola iš banko.Vyras-ne,nes jis-ne kreditorius.Aplamai,jam būtų labai sunkus kelias,nes,visų pirma,nenustatyta jo dalis bendrojoje jungtinėje nuosavybėje.Antra,sutuoktinė taip pat galėtų pakelti klausimą dėl jo piniginių lėšų,esančių jo sąskaitose,arba dėl lėšų,kurias jis galbūt iššvaistė ne šeimos interesais,todėl ir nesusitaupė.Kodėl vienas iš sutuoktinių lėšų susitaupęs,o kitas-ne?
Šiuo atveju jūs,gabriele,tokiu atveju motyvuokite,kad savo lėšas skyrėte gyvenamojo ploto pirkimui kartu su tėvu.Va taip.
14. Gabrielė
2021-07-09 16:56
Sveiki, neesu teisininkė ir su tokiais klausimais susiduriu pirmą kart, atsiprašau, jei teko pakartoti, tai kas jau buvo paminėta tik gal kitais žodžiais, ir ačiū už atsakymus
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.