Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Turiu neįgalumą 2 grupės, Mano mama paliko testamentu visą turtą anūkui, t.y.mano sūnui. Esu išsiskyręs ir vaikas auga su motina.
Ar aš teismo keliu galiu pretenduoti į pusę turto užginčydamas testamentą?
Pagal įstatymą gal man kaip neįgaliam bet kokiu atveju priklauso dalis turto?
1. Alda
2021-07-12 17:36
Jūs turite teisę į privalomąją palikimo dalį pagal CK 5.20 str., kadangi jums, kaip neįgaliam asmeniui, reikalingas išlaikymas.
Bus sunku, bet kovokite. Nueikite pas notarą ir pateikite prašymą dėl privalomos palikimo dalies nustatymo.
2. ::
2021-07-14 10:29
5.20 straipsnis. Teisė į privalomąją palikimo dalį
1. Palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą (privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau.
2. Nustatant privalomosios dalies dydį, atsižvelgiama į paveldimo turto vertę, įskaitant įprastinio namų apstatymo ir apyvokos reikmenų vertę.
Civilinis kodeksas. Penktoji knyga. Paveldėjimo teisė
Šaltinis: (https://www.infolex.lt/ta/57542#X995658070139417ab68fdde6dc7131a5) [2021-07-14]
3. p.s.
2021-07-14 10:35
Gali vienam ir nepavykti, tai kreipkitės į teisininkus, kurie dirba su paveldėjimu ir sutvarkys.
Galit čia dar paskaityti >>, kas yra tas išlaikymo reikalingumas. Ir ties dalimi "Ar teisę į privalomąją palikimo dalį turi palikėjo (mirusiojo) suaugęs neįgalus vaikas?"
"Tačiau visais kitais atvejais, be anksčiau minėtųjų, išlaikymo reikalingumas nėra įstatymo preziumuojamas ir turi būti nustatytas teismine tvarka."
Mėginkite.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.