Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Ar nuomininkas laikomas kal...


    


DariusV 2021-07-12 22:46
Yra tokie punktai:

2.1. Sutartis įsigalioja nuo xxx dienos, ir galioja iki yyy.
5.3. Nuomininkas gali nutraukti nuomos sutartį apie tai raštu įspėjęs Nuomotoją prieš 30 kalendorinių dienų. (... el. paštu). Nuomininkas turi teisę išssikelti ir grąžinti patalpas Nuomotojui anksčiau, nei sueis šiame punkte nurodytas terminas. Tokiu atveju Nuomininkas moka patalpų Nuomos mokėstį ir kitus Sutartyje numatytus su patalpų naudojimu susijusius mokesčius iki paskutinės Sutarties galiojimo dienos imtinai, bet ne ilgiau negu iki dienos, kai patalpos yra išnuomojamos naujam nuomininkui (kas yra laikoma šios sutarties pasibaigimu).

5.7. Nuomininkui nevykdant nors vieno šios sutarties punkto ilgiau nei 14 (...) dienų, ši sutartis automatiškai nutrūksta dėl Nuomininko kaltės. Tokiu atveju visas užstatas negrąžinamas, o nuomos mokestis bei patalpų išlaikymo kaštai yra skaičiuojami 30 (...) dienų, bet ne iligau negu iki dienos, kai patalpos yra išnuomojamos kitam Nuomininkui.


Man buvo sakyta, kad nuomininkas turi gyventi minumum 12 mėnesių, na tiesiog nes yra nuomininkų pasikeitimo kaštai, turbūt suprantate. Ir galvojau kad sutartis apsaugo mane, taip kad jei nutrauks nuomininkas anksčiau, arba aš nutrauksiu dėl nuomininko kaltės, tai užstatas galėsiu pasilikti. Bet dabar čia kažkaip nesueina. Jei nuomininkas nutraukia pagal 5.3 punktą, tai ar čia yra jo kaltė? Kaltė man atrodo yra tada kai pvz nuoma nemokama, komunaliniai nemokami, turtas gadinamas ir pan. Kaip čia yra - aš neturiu apsaugos tada su tokia sutartimi? Kituose punktuose nepastebėjau daugiau apsaugos.

1. Paulius 2021-07-13 09:14
Mano supratinimu, pagal 5.3 punktą nuomininkas gali nutraukti sutartį jeigu randa naują nuomininką (perleidžią butą pvz. kokiam nors draugui). Tokiu atveju grąžinamas esamam nuomininkui užstatas ir paiimamas užstatas iš naujo nuominiko (arba jie susitaria tarpusavyje ir nereikia grąžinti užsato). Jeigu nuomininkas neranda kam perleisti butą jis mokės nuomą iki kol galios sutartis ("galioja iki yyy"). Toliau tęsiant pagal 5.7 punktą jei nuomininkas nerado naujo nuomininko, ir nemoka nuomos mokesčio ir kitų mokesčių su juo sutartis nutraukiama dėl jo kaltės ir užstatas negrąžinamas.

2. DariusV 2021-07-13 10:26
"iki paskutinės Sutarties galiojimo dienos imtinai"

Kas yra paskutinė sutarties galiojimo diena? Ar yyy ar diena 30 dienų kai įspėjo Nuomotoją pagal 5.3? Pagal Pauliaus atsakymą tai kaip suprantu ji yra yyy.

Turbūt geriausia tokius dalykus būtų įrašyti kas yra kas, kad nebūtų neaiškumų.

Beje yra dar ir toks punktas:

5.2. Nuomotojas turi teisę ne teismo tvarka nutraukti nuomos sutartį, nenurodydamas priežasčių, apie tai raštu įspėjęs Nuomininką prieš 60 kalendorinių dienų. Sutarties nutraukimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo atitinkamo pranešimo išsiuntimo Nuomininko elektroninio pašto adresu dienos.


Na tai pagal 5.2 punktą atrodo kad nutraukus sutartį, jos galiojimas baigiasi anksčiau nei yyy diena. Tai jei nuomininkas nutraukia anksčiau pagal 5.3 - kodėl tada ten turėtų galiojimas nepasibaigti anksčiau nei yyy?

3.  2021-07-13 10:29
Ar čia 5.2 padaro galiojimo pabaigą anstesne del to, kad yra šis sakinys: "Sutarties nutraukimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo atitinkamo pranešimo išsiuntimo Nuomininko elektroninio pašto adresu dienos."

Na kažkaip painu čia.

4.  2021-07-13 22:00
Žiūriu iš naujo ir pastebėjau, kad vakar nepastebėjau punkto:

4.6 Jei sutartis Nuomininko iniciatyva nutraukiama nepraejous 12 mėn. nuo jos pasirašymo, Nuomininkui užstatas negrąžinamas ....

Tai dabar tikrai matau aiškią apsaugą :)

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.