Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
amadam
2021-07-14 20:17
Situacija tokia, kad seneliai turėjo butą. Senelis mirė šiais metais, močiutė po savaitės. Testamentas nebuvo sudarytas. Mano mama vienintelė paveldėtoja, kreipėsi į notarą dėl palikimo priėmimo. Ir notaras išdavė jai NT registro duomenų bazės išrašą, kuriame nurodoma, kad mamos vardu išduodamas paveldėjimo teisės liudijimas 1/2 buto, taip pat jame pažymėta apie močiutės vardu išduodamą nuosavybės teisės liudijimą 1/2 to paties buto. Notariate buvo paaiškinta, kad močiutės byla dar nebaigta, tad teikiamas toks išrašas už kurį, žinoma, būtina sumokėti. Norėčiau sužinoti, ar teisus notaras? Tokio išrašo nk neprašė, tikslas juk buvo nuosavybės teisės liudijimas. Be to, ar miręs sutuoktinis irgi įgyja paveldėjimo teisę?
1. Alda
2021-07-15 13:38
Jūs žiūrėkite ne ar teisus notaras, bet išsiaiškinkite, ar po senelio mirties nustatytu terminu (per 3 mėn.) yra priimta jo palikimo dalis. Kitaip ją prarasite.
2. ::
2021-07-15 16:02
Klausykite notaro, kitaip prisivirsite košės. Darykit ką pataria ir susitvarkykit dokumentus neatidėliodami. Jeigu kyla klausimų dėl notaro veiksmų, tam yra Lietuvos notarų rūmai.
3.
2021-07-15 23:59
Palikimo priėmimo terminas išlaikytas, kreiptąsi laiku. Dokumentai pateikti iš karto. Bet klausimas ne apie tai. Tiesiog norisi žinoti ar notarui privalu teikti įvairius tarpinius dokumentus, kurių, beje, nėra net kur panaudoti. Gal tai tiesiog perteklinis veiksmas, už kurį norima atlygio. Notarų rūmai į užklausas atsako per 20 d.d., o aiškumo reiktų dabar.
4. ::
2021-07-16 11:38
Ne perteklinis. Tvarka yra tvarka. Pirma mirė senelis ir paveldėtoja tapo močiutė su mama (jos abi turėjo susitvarkyti paveldėjimą). Mirus močiutei, atsiranda antras paveldėjimas: Jūsų močiutės turtas paveldimas Jūsų mamos. Tą veiksmą reikia užbaigti. Mirus senelei, atsiranda naujas veiksmas. Negali atsirasti Jūsų mamos paveldėjimas jos mamos turto, kai jos mama neturi sutvarkyto turto. Bet galit mandagiai notarės dėl "CK 5.58 straipsnis. Teisės priimti palikimą perėjimas. 1. Jeigu įpėdinis, paveldintis pagal įstatymą ar testamentą, miršta po palikimo atsiradimo, nespėjęs jo priimti per nustatytą terminą (šio kodekso 5.50 straipsnis), teisė priimti jam priklausančią dalį pereina jo įpėdiniams. 2. Šią mirusio įpėdinio teisę jo įpėdiniai gali įgyvendinti bendrais pagrindais per tris mėnesius nuo palikimo jiems atsiradimo dienos." kaip ji paaiškintų. Kitaip tariant, kadangi močiutė nespėjo perimti (ar spėjo?) tai mama įgyja teisę priimti sau ir močiutei priklausančią dalį. Tam kad būtų aišku ką ji čia paveldi, turi būti dokumentas. Manau, kad notaras išlaiko nuoseklumą. Ne karvę kainuoja tie dokumentai. Prisidarysit bėdos tik neatsižvelgdami į tai, kas sakoma ten. Du paveldėjimai čia turi atsirasti. Vienas po senelio, kitas po močiutės. Susitvarkykit abu.
5.
2021-07-16 14:01
Tvarka yra tokia, kurią reikia tiksliai žinoti. Bendri terminai aiškūs. Be to, ne kasdien juk paveldėjimo klausimus tenka spręsti. Kalbate taip, tarsi notarams nepasitaiko žmogiškųjų klaidų. Šiuo atveju notaras priimtų sprendimų nekomentuoja, pateikia dokumentą ir sumą. Manau, natūralu pasidomėti, nes močiutė, kaip sutuoktinė turto paveldėti nespėjo. Ir senelio paveldėto turto daliai atskiras dokumentas nebuvo išduotas.
8. Alda
2021-09-07 16:38
Taip,aš jus pamačiau.Kaip visada,prašau iš jūsų el.pašto,kuriuo susisiekiu,nusakant jūsų problemą...iki.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.