Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Reikalauja pinigų už padary...


    


ALDEMINAS 2021-08-02 19:49
Laba diena, kažkokia tai mano užsakyta firma labai nekokybiškai, bei neatitinkant statybos reikalavimų padarė naujai statomo gyv. namo pamatus, tarp mūsų jokių rašytinių sutarčių nebuvo, buvo tik žodinis susitarimas, kokiais terminais, ir už kokią kainą kokybiškai padarys gyv. namo pamatus.
Kaip išbetonavo pamatus, nuėmė klojinius, tada pasimatė visas brokas. Ant jų padarytų pamatų nepašalinus broko, ar neatlikus papildomų darbų negalima statyti gyv. namo.
Aš prašau žmonių kurie padarė gyv. namo pamatus ištaisyti broką kad ant jų būtų galima statyti gyv. namą, jie akivaizdžiai matomo broko, tipo nemato, ir reikalauja sumokėti jiems likusius pinigus, o jei ne, gąsdina mane teismais.
Prašau paaiškinkite ar šiuo atveju yra teisinė galimybė, man iš pamatų statytojų išsireikalauti ištaisyti pastatytų pamatų broką, ir ar pamatų statytojams yra teisinė galimybė neištaisius pamatų broko, iš manęs išsireikalauti pinigus.
Pagarbiai ačiū.

1. Alda 2021-08-02 20:23
Nesvarbu,kad rašytinės sutarties nebuvo,bet jums taikomos esminės statybos rangos sutarties sąlygos pagal CK.
Skaitykite CK skyrių statybos ranga ir matysite,kad turite reikalauti,kad per protingą terminą jums ištaisytų akivaizdų statybos broką.Susirašykite darbų priėmimo aktą,kuriame fiksuokite padarytus trūkumus ir reikalavimą juos ištaisyti savo lėšomis.
Apmokama suma tik už tinkamai atliktą darbų rezultatą.
Parašykite pretenziją dėl atliktų statybos darbų trūkumų ir jų ištaisymo,nustatant terminą..To nepadarius,jūs paduokite į teismą ieškinį dėl įpareigojimo atlikti veiksmus.

2. ALDEMINAS 2021-08-02 22:52
Nuoširdžiai ačiū Alda, prašau sakykite, o pamatų statytojas ar gali reikalauti pinigų už nekokybiškai atliktą darbą be sutarties, ir dar gąsdinti teismais. Manau kad teismui reikalinga sutartis.

3. Alda 2021-08-03 10:25
Ne,susitarimas dėl darbų gali būti ir žodinis.Teismas žiūri į susitarimo turinį,o ne į formą.Tik įstatymo nurodytais atvejais,kai tam tikram sandoriui privaloma rašytinė forma,jis laikomas negaliojančiu.Darbų sutarčiai rašytinė forma neprivaloma.Tik gerbiami statybininkai tokiems darbams privalo turėti licenzijas ar pan. dokumentus,kurie įrodo,kad jie turi statybines-technines žinias,būtinas tokiems darbams atlikti.

4. ALDEMINAS 2021-08-03 12:42
Labai ačiū Alda, gražios dienos, ir sėkmės Jums.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.