Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > darbas advokatu kontoroje


    


Arūnė 2021-08-03 13:18
Sveiki, gal galit placiau papasakoti kaip viskas vyksta idarbinant?
Kontoroje atlikau praktika, po jos siulo darba, sake kad issiimciau is vmi individualia pazyma, o del jokios sutarties ne zodzio.
As jauciuosi lyg apgaudinejama, nezinau nei kaip elgtis, ar taip ir turi buti?

1. Alda 2021-08-03 14:25
Užtai, kad jus priima dirbti ne pagal darbo sutartį. Nepamirškit, kad tai individuali veikla pagal pažymą, pagal kurią jūs galėsite užsidirbti savarankiškai, jeigu turėsite klientų, žinoma. Jeigu jus priima advokato padėjėju, pradėkite procedūras advokatūroje, kurios ilgos ir sunkios...

2. Alda 2021-08-03 14:41
Aš visgi jums patarčiau kitaip. Eikit į bet kokį teisinį darbą pagal darbo sutartį, nes dar labiau išpūsit akis, kas jūsų laukia pradedant teisinę savarankišką veiklą. Ne visiems tai įveikiama, o apie pinigus galėsit tik pasvajoti..

3. incognito 2021-08-04 23:05
Advokatūros įstatyme numatyta, jog advokatai ir jų padėjėjai negali sudarinėti darbo sutarčių, tad kiek teko matyti visi dirba išsiėmę individualią veiklą. Su darbo sutartimi nebent priimtų į teisininko ar padėjėjo poziciją.

5. Teisininkas 2021-08-05 00:27
Taip, advokatų kontorose pradedate dirbti sudariusi teisinių paslaugų teikimo sutartį. Tai reiškia, kad jūsų atlyginimas gali būti ir 0 eurų, jūs galima bet kada atleisti ir jokių socialinių garantijų jūs neturėsite. Moteriai tai siaubingos sąlygos, nes jeigu kada pagimdysite, jokių išmokų negausite. Anksčiau ar vėliau mesite darbą advokatūroje, tad eikite iš ten kuo greičiau. Advokatų baisinis perteklius, tad netgi tapimas advokate jums jokių pajamų negarantuos. Žinoma, jeigu norite vergauti advokatui, likite.

6. Žinantis. 2021-08-05 08:31
Sveiki,

paaiškinsiu.

Kaip supratau iš to, kad Jūs atlikote praktiką, tai Jums dar nesiūlo tapti advokato padėjėja, o tiesiog nori įdarbinti pagal individualią veiklą dirbti teisininke kontoroje. Ko gero gal dar ir nebaigusi esate studijų.

Kaip suprantu, čia kokia maža kontora, kuri nori mažiau mokėti mokesčių, jeigu siūlo individualią veiklą, o ne darbo sutartį.

Didelės/didesnės kontoros su teisininkais sudaro įprastai darbo sutartis, o ne siūlo dirbti pagal individualią veiklą.

Taigi, advokatų kontora tikrai gali įdarbinti Jus pagal darbo sutartį, jeigu įdarbina teisininke.

Kitas reikalas, kai jau vėliau tampate advokato padėjėja, ar advokate, - tada jau galite dirbti tik pagal individualią veiklą.

Išvada: jeigu norite dirbti kontoroje bet kuo (išskyrus advokato padėjėją ar advokatę) pagal darbo sutartį, o ne pagal individualią veiklą, nes daugiau garantijų, - tai ieškokite kontoros, kuri priims pagal darbo sutartį.


7. Alda 2021-08-05 09:36
Aišku,galite ir toliau ten pat likti dirbti pagal individualią veiklą. Kas tada? Ar jūs išsilaikysite finansiškai, turint omenyje mokesčius VMI, o jeigu padėjėja, tai dar ir advokatūrai? Ar turėsite savo klientus, kai tuo tarpu pirmus veiklos metus jūs net atstovauti klientui negalite pagal nustatytą tvarką. Kas jus ims ir kas pas jus kreipsis, kai patirties nėra.
Todėl sekite konkursus į bet kokią teisininko poziciją, kur moka kad ir mažą atlyginimą. O jau tada, turėdama bent metų teisinę patirtį, galėsite būti mandresnė ir jau tada rinktis kur geriau..O kol kas eikit kaip sakau - bet kur kur teisinis stažas ir patirtis eina.

8. Teisininkas 2021-08-05 13:35
Eikite į teismą, prokuratūrą ar kitą įstaigą, gausite vidutinį atlyginimą. Pamirškite advokatūrą, gerai uždirba tik keletas advokatų, kurie valdo didžiąsias kontoras, o visiems likusiems nebėra ką veikti, perteklius baisinis ir advokatų nuolat daugėja, tai nevaldomas procesas, advokatų tik daugės, o gyventojų skaičius Lietuvoje traukiasi. Įsivaizduokit kaip kristų kainos kirpyklose jeigu jų padaugėtų 10 kartų. Tai tas pats yra advokatūroje, advokatų kainos jau eilę metų ne didėja, bet mažėja. Jeigu norint kiekvieną dieną galvoti kaip maisto nusipirkti reikės, advokatūra pati ta vieta.

9. Laurynas 2021-08-05 14:00
Gerbiamieji, negasdinkite kolegės, būsimos ar esamos, tikrai nepažįstu nei vieno advokato, kuris skurstų ar badautų, net ir provincijoje galima galą su galu sudurti neprasčiau nei dirbant oficialų darbą pagal darbo sutartį. Ji tiesiog paprašė paaiškinti, nes nesuprato prie ko čia individuali veikla, ir tiek, o pamokslų dėl ateities nereikia, pati jau praktikos metu turėjo susidaryti realų vaizdą.

10. Laurynui 2021-08-05 14:19
Provincijoje kažkiek geriau, nes advokatai gali ūkininkauti, ką daugelis ir daro. Iš teisinės veiklos daugelio pajamos, jeigu pasidomėtum, keletas šimtų eurų, o kai kas ir į minusą dirbą.

11. Alda 2021-08-05 14:23
Aš lb pritariu gerb.Teisininkui,o gerb.Lauryno noriu paklausti - patyręs ir vardą turintis advokatas prilygsta praktikantei?
Pas kurį eitumėte konsultuotis, esant teisinei problemai, gal pas praktikantę?
Ar jūs praėjote tą kelią, kurį esame nuėję mes? Ar žinote dar, kokį paketą dokumentų reikia suruošt advokatūrai, kad patekti į jos gretas? Ar žinote, kokios ataskaitos laukia? Kas padės jas paruošti?Kas padės mokėti mokesčius, kai tu negauni algos?
Pasakyti, kad "viskas bus gerai", bet ar tikrai?

12. X 2021-08-05 14:27
Kad advokatų baisinis perteklius tai faktas. Norėdami įsitikinti paskambinkite į valstybės garantuojamos teisinės tarnyba, pasakykite, kad esate advokatas ir norite už valstybės mokamus keletą eurų teikti teisines paslaugas vargšams, atsakymas bus - nereikia, turime pakankamai advokatų. O gal reikės ateityje. Atsakymas, ne, turime eilei metų į priekį. Tai jeigu nereikia net advokatų, kurie vargšus atstovauti, apie ką čia kalbėti.

13. Alda 2021-08-05 15:06
Aplamai, ką mes čia sprendžiam, juk atgalinio ryšio tai nėra. Gerb.Arūnė nė žodžio toliau. Lb sunku be atgalinio ryšio. Gal toliau nebetęskim ir mes.

14. Laurynas 2021-08-05 15:22
Matyt prasti advokatai esate, jeigu pajamos tokios menkos, turbūt klientai nelabai nori grįžti, arba labei susireikšminę. Aš ne advokatas, nors galėčiau ir pagal išsilavinimą, ir patirtį, bet nenoriu, man labiau patinka dirbti samdomą darbą pagal darbo sutartį, bet ir tai, aš papildomai atstovaudamas klientus pagal įgaliojimus teismuose uždirbu daugiau nei kelis šimtus per mėnesį, vakarais iš namų. Kiekvienam savo, bet gasdinti nereikia, va mano bendrakursis dirba padėjėju Kaune, sakė per mėnesį mažiau kaip 800 nelieka, ir tas nėra blogai taip jau labai, pačiai pradžiai ir kol neturi patirties, panašiai uždirba kaip teisėjo ar prokuroro padėjėjas valstybės tarnyboje ar statutinis pareigūnas.

15. Alda 2021-08-05 19:14
Aš tik norėčiau paklausti, gerb.Laurynai, kaip jūs taip sugebate atstovauti pagal įgaliojimą teismuose? Kur čia taip leidžia atstovauti, nebūnant artimu giminaičiu ir nebūnant advokatūros struktūroje?

16. i 2021-08-05 22:13
https://www.vz.lt/sektoriai/paslaugos/2016/04/15/advokatura-vilniuje-advokatu-jau-tiek-daug-kad-pasiekeme-pavojinga-riba

Per penkmetį advokatų skaičius dar stipriai išaugo ir auga toliau. Buvimas advokatu tampa hobiu, o ne profesija, nes pajamos nulinės. Beje, kaip ir kiekvienas hobis reikalauja nemažai išlaidų :)

17. Laurynas 15. Alda 2021-08-06 08:25
Atstovauju juridiniams asmenims, CPK 56 str. 2d. 2 p. Ir atstovauju būtent todėl, nes tie juridiniai asmenys skundžiasi, kad advokatai visai suįžūlėję, už menkiausio teismo įsakymo ar ieškinio dėl skolos priteisimo parengimą po 200-300 eurų prašo, nors ten valandos maksimum darbas, kai viskas aišku ir ginčo nėra.

18. Alda 17. Laurynas 2021-08-06 11:18
Džiaugiuosi už jus, kad tikrai sugebate suktis ir manau, kad atstovaujamieji jumis džiaugiasi. O jeigu dar esat ne lupikautojas,tai išvis... Sėkmės...

19. VP legal 11. Alda 2021-08-06 18:48
Gerbiamoji, papasakokite, kokį jau baisų dokumentų paketą reikia suruošti advokatūrai, norint tapti padėjėju?
Gyvenimo aprašymą, diplomų kopijas ir sveikatos pažymą?
Jei tai kažkas sudėtingo, tai man nesinori pagalvoti, kaip jūs ruošiate rimtesnį ieškinį, ar kokį skundą, kur dokumentai skaičiuojami dešimtimis.

20. VP legal 2021-08-06 18:51
Jums siūloma sudaryti sutartį individualios veiklos pagrindu.
Šioje sutartyje surašykite visas aptartas sąlygas, ir sėkmingai kaupkite teisinio darbo patirtį.
Žinoma, darbas pagal individualios veiklos pažymą turi savų niuansų, ir suteikia mažiau socialinių garantijų, tačiau visas šias garantijas susikursite pati, teisingai paskirsčiusi mokesčius.
Labai suprantu advokatą, nenorinčiam suteikti daugiau garantijų, nei turi jis pats.

21. Alda 19. VP legal 2021-08-06 20:35
Apie dokumentų paketą. Gerbiamoji VP legal. Jums gal šito užteko, man-ne. Aš (o ir visi kiti), kurie pateko į advokatūros struktūrą, su kontoros vadovu sudarinėjau vadovavimo praktikai sutartį. Po to darbo vietos suteikimo sutartį... pristačiau praktikos vadovo civ. atsakomybės sutartį, jo sveikatos pažymą, savo atsiskaitymus iš darbo ir kt. Jei šie visi dokumentai praeina, dažniausiai-ne, nes tai vadovas neapsidraudęs, tai jo sv. patikra pasibaigus, tai 5 metų dar neturi, kad galėtų tau vadovaut, tai vėl kas...
Toliau - kai jau tą praeini, prasideda kas pusė metų ataskaitų parengimai, kuriose turi atsispindėt bylos įvairių teisės šakų, neduokdie kurios rūšies nebus, aprašymai, ką tu darei, pagrindžiant tai su visais griežtos atskaitomybės kvitais. Ir kas be ko mokesčiai: ir advokatūrai, ir VMI. O kur gaut pinigų? Gal žalią praktikantę kas nors samdo?
Tai čia tik dešimtoji vargų dalis. Apart to, kad metus laiko tu negali atstovauti, o mokesčiai kapsi.. Tai va...
Gerb. Arūne, kuri lig šiol toliau tyli, kurią pasirinksite patarėja šitam sunkiam kely, ar tokią kaip aš realią "gąsdintoją", kuri nušvietė tikrą realybę, ar tokią kaip VP legal, kuriai viso labo užteko jos minimaliausių dokumentų ir mane pavadinti žiopla, jei man (ir manau kitiems) to neužteko? Aš manau, kad jūs, VP legal, tikrai nesate advokatūros struktūroje, jei jums tik tiek užteko. Man-ne, nes aš ten esu ir tą praėjau.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.