Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Skolos paveldejimas


    


Jurate1233 2021-08-13 13:05
Sveiki.Pries 2 men mire mano mama.Jokio turto ji neturejo,tad palikimo ir paveldejimo nera,bet turejo priteista skola uz buto sildyma,kuria mokejo dalimis per antstoli.Butas nuomojamas is savivaldybes ir jame gyvenome kartu.As mokedavau einamus mokescius,o ji dengdavo skola.Ar dabar,mirus mamai ir man nepaveldejus jos turto,ta skola anuliuosis ar bus priskirta man?Ir ar as turiu pranesti anstoliui apie jos mirti,ar jie suzino patys?Aciu

1. Alda 2021-08-13 13:51
Jeigu palikimo nepriimsite,motinos skolos jums neperkels.Bet yra vienas "bet"...Jūs tęsiate nuomos sutartį su savivaldybe ir jum gali pritaikyti skolos išieškojimą už tą laikotarpį,kiek jūs čia gyvenote.

2. Alda 2021-08-13 15:10
Dar pridurčiau:atsisakydama priimti palikimą,jūs pamažu prarasite teisę į šito buto nuomavimą...Na nebent dabar sąžiningai mokėsite einamuosius mokesčius kiekvieną mėnesį į priekį.
Jei pranešite anstoliui apie mirtį,greitai eisite lauk iš buto,nes bus pranešta kitoms tarnyboms ir jus iškeldins,kaip neturinčią teisės čia gyvent...

3. Jurate1233 2021-08-16 08:21
Aciu Alda-o galetu ismesti is buto netgi jei as jame visa gyvenima deklaruota? Ir be tos priteistos mamai skolos ,jokiu daugiau skolu neturim ir visi mokesciai tvarkingai mokami kiekviena menesi.
O palikimo nera ka priimti,ji visiskai nieko neturejo...Gavau tik ta vienkartine laidojimo ismoka ir suzinojau,kad dar galiu pasiimti jos viena pensija is Sodros,kadangi as ja palaidojau,bet sitos ismokos kaip supratau nesiskaito kaip palikimas? Ar skaitosi?
Savivaldybei pranesiau iskart,pridaviau dokumentus nuomos perrasymui,bet pas juos vasara ir va,jau daugiau kaip menuo negaunu jokio atsakymo.Pasiskambinus vis zada tuoj perziuret ir uz savaites atsakyt.Tik ta savaite niekaip nesibaigianti pas juos :( tai kol kas nei sutarciu negaliu persirasyt.

4. Alda 2021-08-16 11:43
Išmokos,kurias gavote,tikrai nesiskaito kaip palikimas.Gerai,kad palikimo nepriimate,jei ten tik skolos..
Nenormalu,kad visą mėnesį negaunate atsakymo nuomos perrašymui,nes per mėnesį tikrai privalo išspręsti..Na,bet,tarkim,atostogos ir...žinoma,abejingumas žmogui paprastam totalus..Na,dar palaukim..visgi buvote mirusiosios šeimos narys ilgą laiką,turėtute iškovoti,kad pratęstų,nenusileiskite,tvarkingai mokėkite einamus mokesčius...
Kaip matote,jeigu aš čia paburbu už paprastą žmogų,tuoj sulauksiu čia tokių mane sekančių bevardžių gegučių komentarų,matysite,tuoj pasipils man kritika,kokia aš žiopla teisininkė..ir niekam,o niekam verta..Džiaugiuosi,kad manęs kažkas čia nemėgsta,nes neįveikia konkurencijos..

5. Jurate1233 2021-08-16 14:30
Dar karta didelis Aciu,Alda.Dziaugiuosi,kad yra tokiu teisininku kurie nesusireiksmine ir eina uz paprasta zmogu.Vadinasi,Jus savo srities profesionale
O as su nerimu lauksiu toliau.Ir labai tikiuosi,kad nereikes issikraustyti is namu i kuriuos tiek investavau.

7. Mantas777 2023-05-17 19:28
Sveiki. Klausimas - Petras įgijo nekilnojamąjį turtą. Dalį sumos ineše kaip pradinį įnašą, o kitą dalį paeme kredita ant 15 metų. Penkis metus Petras kredita mokėjo pats. Jis susituokė, su sutuoktine pragyveno santuokoje penkis metus ir mirė. Testamento sudaryta nebuvo. Liko dar mokėti kreditui penkis metus.

Palikimo įpėdiniai yra sutuoktinė, su kuria Petras pragyveno santuokoje penkis metus, ir mirusiojo mama.
Sutuoktinė yra pirmojo eilės įpėdinė, o mirusiojo mama - antrojo eilės įpėdinė.

Pagal 5.13 straipsnį, sutuoktinių paveldėjimo teisė, jei sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais, jam priklauso pusė palikimo.


Petro sutuoktinė teigia, kad turėtų būti padalinta taip: pradinis įnašas ir penki metai, kuriuos mokėjo Petras pats, turi būti padalinti pusiau tarp pirmojo ir antrojo įpėdinio, o penkis metus metus, kuriuos mokėjo jau santuokoje, reikia padalinti perpus tam, kad atskirti santuokinei daliai, o likusią dalį dar padalinti pusiau su mirusiojo mama.

Petro mama teigia, kad į nekilnojamąjį turtą sutuoktinė neturi teisės pretenduoti, nes turtas buvo įgijtas prieš santuoką, ir didžioji kredito dalis buvo grąžinta prieš santuoką. Tai rodo, kad nekilnojamasis turtas buvo įgijtas prieš santuoką, kaip numato CK 3.89 straipsnis "Asmeninė sutuoktinių nuosavybė". Be to, viešame registre būstas nebuvo nurodytas kaip šeimos turtas, kaip numato CK 3.36 straipsnis "Sutuoktinių teisės ir pareigos į gyvenamąją patalpą, esančią šeimos turtu". Taigi, pagal CK 3.88 straipsnį "Bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė", nėra pagrindo teigti, kad būstas yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė. Tačiau sutuoktinė turi teisę į kompensaciją už santuokinę dalį, kuria sudaro pusę nuo to laikotarpio, kai buvo mokamas kreditas santuokos metu.

Kaip turi būti padalijamas nekilnojamasis turtas tarp įpėdinių, jei Petras įgijo nekilnojamąjį turtą prieš santuoką už pradinį įnašą ir sumokėjo kreditą penkis metus iš savo lėšų, o penkis metus mokėjo santuokoje?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.