Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Dovanojimo sutartis


    


Lina 2021-08-16 15:56
Ar yra galimybė sužinoti pas kurį notarą, buvo sudaryta nekilnojimo turto bendrasavininko dovanojimo sutartis?

1. Alda 2021-08-16 16:03
Išsiimkite Registrų centre atitinkamo NT pažymėjimą.Šio pažymėjimo grafoje "Juridiniai faktai" matysite,kada ir kur buvo sudaryta dovanojimo sutartis.
Bet šiaip skirtumo nėra,kur norim,ten darom tą sutartį.Esmė-kad jinai sudaryta.

2. Alda 2021-08-16 17:03
Nors šiaip,kaip nujaučiu,jūs nesigilinkite į konkretų notarą,sudariusį sandorį.Dovanojimo sutarčiai nėra taikomas pirmenybinis pasiūlymas įsigyti turtą kitiems bendraturčiams,todėl tuo klausimu nieko nepešite,jeigu jus tokiu būdu kažkas apšovė.....bet čia tik tuo atveju,jeigu aš teisingai nuspėjau...

3. Lina 2021-08-16 17:46
Alda, klausimas buvo "Ar yra galimybė sužinoti pas kurį notarą sudaryta dovanojimo sutartis"
Niekas nėra prašymo išvedžioti teorijas kam ir kodėl reikia. Galiu nuraminti, kad nei viena Jūsų hipotezė nebuvo teisinga.
Ir nebūna nekilnojamo turto pažymėjimų.

4. Alda 2021-08-16 18:32
Tai padiskutuokim,gerb.Lina,kaip jūsų nuomone vadinasi NT pažyma,kurią jūs registrų centre išsiimate apie nuosavybės teise turimą turtą?Jis būna apie,minimum dviejų lapų,kuriame yra duomenys apie savininką,unikalus Nr,įvykę juridiniai faktai su tuo turtu,žemės aplink jį padėtis ir kt.Jei dar užsisakai NT Registro išrašą su istorija,aplamai dar daugiau visko ten yra...
Kaip jūs jį vadinate ir ar esate kada jį išsiėmę?Kainuoja lb nedaug.Man nesvarbu jūsų tie siekiai ir tikslai.Teisėje keliamos hipotezės įvairiems atvejams.Man tik pačiai pasidarė įdomu,ką keičia sudarytame sandoryje konkretus notaras,kurie dabar pasirenkami laisvai ir tik paveldėjimas eina pagal teritorinį principą..Tai galite atsakyti,galite-ne.

5. Karolina91212 2021-10-25 14:44
Norėčiau tėvams padovanoti kriptovaliutų, konkrečiai po 1 bitkoiną, dovanos vertė – apie 60 000 eurų (kadangi vertė svyruoja, tiksli vertė bus patikslinta dovanojimo sutartyje pagal tuo metu galiojantį bitkoino/euro kursą).
Pagal CK 6.469 straipsnį, dovanojimo sutartis turi būti notarinės formos, jei dovanojimo sutarties suma didesnė kaip 14 500 eurų. Tačiau perskambinus visus Vilniaus notarų biurus, nepavyko rasti notarų, kurie tvirtintų kriptovaliutų dovanojimo sutartį dėl patirties su kriptovaliutų sandoriais neturėjimo.

Ar tokiu atveju galima tėvams dovanoti bitkoiną per 5 dovanojimo sutartis skirtingais laikotarpiais – kiekvienu atveju po 0,2 bitkoino, kai dovanos vertė būtų apie 12 000 eur ir dovanojimo sandoriui neatsirastų prievolės būti tvirtinamam notariškai (užtektų raštiškai pasirašyti dovanojimo sutartį)?

6. Laurynas 5. Karolina91212 2021-10-26 09:16
Niekas nedraudžia daryti taip kaip sakote, bet paskui galima įrodinėti, kad šitie sandoriai vienodi savo esme, ir buvo sudaryti kad apeiti notarinę tvarką. Pabandykite kreiptis į notarų rūmus, gal jie patars, galų gale, jums tikrai nebūtina sandorio tvirtinti Vilniuje

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.