Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Giminaiciu iskeldinimas


    


Marta 2021-08-16 20:56
Sveiki,

Budama 18os tapau naslaite ir paveldejau buta kuriame gyvenau. Po metu kai issikrausciau studijuoti uzsenyje mano giminaiciai kurie turejo raktus nuo mano buto isikrauste ten gyventi ir man nieko nepranese ismete mano daiktus, pakeite baldus, pakeite langus, grindys visiskai manes neatsiklause. Praejo 10 metu ir giminaiciai vis dar ten gyvena niekada man nesumokeje nuomos ar pranese apie buto mokescius ar bet kokius su butu susijusiais reikalais. As labai noreciau atgauti savo buta bet tai padaryti formaliai o ne per diskusijas ir konfliktais su ten gyvenanciais giminaiciais.
Labai noreciau isgirsti patarimus apie tai kaip teisiskai iskeldinti nuomininkus kai nera nuomos sutarties ir apie ka man reikia zinoti tai darant (Lietuvoje ne gyvenu ir nezinau kaip tvarkomos buto registracijos,buto mokesciai ir kita biurokratija). Dekui


1. Alda 2021-08-16 21:34
Pradėkim nuo to,kad visų pirma: ar paveldėjusi butą,jūs esat įregistravę savo nuosavybės teises į jį VĮ Registrų centre?
Kas patikėjo buto raktus giminaičiams ir kokiu tikslu?
Kas moka einamuosius mokesčius už butą?
Visose šalyse buto mokesčiai yra panašūs.
Antra,jums reikės imtis iškeldinimo,kuris vykdomas dviem būdais:1) civiline tvarka teismo keliu arba:2) baudžiamąja tvarka pagal prokuroro sankciją.
Be ginčo su jais neapsieisite,čia ne linksmas giminės balius..Pasiruoškit.

2. Marta 2021-08-16 21:38
Taip pat domintu patarimai ar imanoma atgauti pinigus uz nuomos nemokejima jeigu nebuvo sutarties ir uz tai kad buvo neteisetai ismesti mano daiktai ir perdarytas butas be mano sutikimo.

3.  2021-08-16 21:57
Aciu Alda uz atsakyma.
ar paveldėjusi butą,jūs esat įregistravę savo nuosavybės teises į jį VĮ Registrų centre? Kiek suprantu taip, nes viskas buva daryta per notara ir gavau dokumenta patvirtinanti kad as esu buto savininke.

Kas patikėjo buto raktus giminaičiams ir kokiu tikslu? Kiek suprantu giminaiciai turejo raktus pries man paveldejant buta, nes raktus as pati nedaviau, bet giminaiciai nuolat ieidavo i mano buta po paveldejimo be mano sutikimo.

Kas moka einamuosius mokesčius už butą? Ten gyvenantis giminaiciai bet as nesu tikra kad visi mokesciai sumoketi ir nezinau kaip tai patikrinti.

Kur reiketu kreiptis kad pradeti iskeldinima civiline tvarka ? Pas advokata ar kazkur kitur? Aciu


4. Alda 2021-08-17 10:39
Matote,civiline tvarka bus žiauriai ilgas procesas.Reikia rašyti ieškinį dėl iškeldinimo,dalyvauti krūvoje bylų,dar net priėmus teismui sprendimą,iškeldina tik po pusės metų,per kurį jie privaro jums elektros ir nesumoka.
Per baudžiamąją kiek greičiau,jei pavyktų ir čia daugiau prievartos.Rašote,kad jūsų butą užgrobė,kad jie neturi jokio teisėto pagrindo jame gyventi,kad pridarė nuostolių irpažeidžia jūsų konstitucinę teisę į nuosavybę.Rašoma prokuratūrai,prašant iškeldinimo pagal prokuroro sankciją.Taip greičiau.
Dėl mokesčių jums į pašto dėžutę turi ateiti laiškai dėl skolų taip pat.Reikia žinoti savo abonento numerį ir kiekvienoje įmonėje pagal jį klausiama.
Ogal dar jūs po paveldėjimo savo vardu dar nesate sudarę paslaugų sutarčių su komunalinėmis įmonėmis? Tai nieko,sudarysite vėliau..

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.