Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Inga
2021-08-20 08:18
sveiki,
Prašau teisininkų pagalbos.
Ar yra principas pagal kurį nustatoma kurio įstatymo norma taikytina, jei viename įstatyme sakoma vienaip, kitame - kitaip? Žinome apie bendrą normų hierarchiją - konstitucija, konst. įstatymas, įstatymai, poįst. aktai ir t. t. Bet jei yra prieštaravimas tarp hierarchiškai vieno lygmens teisės aktų?
Kai vienas įstatymas nėra viršesnis - žemesnis už kitą, o kuri norma - specialioji ir kuri bendroji irgi sudėtigna nustatyti. Tokiu atveju, ar tai galėtų būti, pavyzdžiui, įstatymo priėmimo data t. y. kuris iš įstatymų priimtas anksčiau (vėliau)?
1. Alda
2021-08-20 18:53
Šiaip tai šiuo klausimu rimčiausias konsultacijas yra pateikęs Konstitucinis teismas savo nutarimuose...Reiks,paieškosim,jei pati nesusirasite..
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.