Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Įrašas Registre nepatvirtin...


    


Onutė 2021-09-01 14:00
Mirė mama, paliko man butą pagal testamentą. Aš vienintelė paveldėtoja. Registre butas įregistruotas mamos vardu. Notaras iš manęs reikalauja įrodymų, kaip mama įsigijo butą. Mama dokumentus pametė.
Sakau ar įrašo registre neužtenka? Notaras atsako:
Įrašas registre nepatvirtina nuosavybės teisės. Tai yra teisės išviešinimas. Turite pateikti dokumentų originalus, įrodančius kaip mama įsigijo butą.
Ar teisus notaras, reikalaudamas dokumentų originalų, įrodančių kaip mama įsigijo butą?

1. Klaustukas 2021-09-01 21:49
Man buvo lygiai tas pats, kai reikėjo tvarkytis paveldėtą butą. Notaro argumentas buvo, kad tai reikalinga, kad būtų aišku, kad butas pilnai išmokėtas ar panašiai. Kreipėmes į namo bendrijos pirmininką, kad išduotų pažymą, jog butą motina įsigijo ir išmokėjo.

2. Alda 2021-09-02 17:10
Reikia pažymėti, kad registre išviešinama tik jau įgyta nuosavybės teisė. O kad tą teisę įregistruoti, tai Registrų centras jau yra išnarstęs po kaulelį, ar teisėtai įgyta... Notarai tegu nepersistengia kelti perteklinių reikalavimų, ką lb mėgsta daryti.

3. P. 2021-09-03 22:53
1. Registrai atlieka registravimo ir išviešinimo funkcijas, t. y. jie įregistruoja ir išviešina duomenis apie įgijimą, valdymą, suvaržymus ar pan. Pats įrašo įregistravimas ir išviešinimas registre nėra pagrindas, kuriuo įgyjama nuosavybės, valdymo ar kitokia teisė.
2. Registrai prieš įregistruodami ir išviešindami įrašus "nenarsto"/nenagrinėja, ar atitinkama teisė (šiuo atveju - nuosavybės) įgyta teisėtai. Registro tvarkytojas patikrina tik tai, ar pateikti tinkamos formos ir pakankami duomenys, jog galėtų būti įregistruojamas ir išviešinamas atitinkamas įrašas.
3. Teisių atsiradimo/išnykimo teisėtumą pirmiausia paprastai patikrina notaras, tvirtinantis atitinkamą sandorį, o vėliau kvestionuojant atitinkamų teisių teisėtumą - tą patikrina ir patvirtina teismai.
4. Pagal dabartinę notarinę praktiką, kuri reguliuojama Lietuvos Respublikos notariato įstatymo bei Notarų rūmų leidžiamais teisės aktais, notarai privalo patikrinti atitinkamos teisės įgijimo pagrindą. Susiraskite notarų rūmų leidžiamas konsultacijas. Šiuo atveju, siekiant atlikti nuosavybės teisių perėmimą, reikalingas dokumentas patvirtinantis, kokiu pagrindu Jūsų mama įgijo atitinkamo turto nuosavybę. Šis reikalavimas nėra perteklinis.
5. Nekilnojamojo turto nuosavybės teisių įgijimo dokumentų kopijas galite gauti VĮ "Registrų centras" nekilnojamojo turto registre, kadangi jie saugo šių dokumentų kopijas, patvirtinančias atitinkamo įrašo įregistravimą.

4. JurateVA 2021-09-28 09:58
sveiki, 2000 metais buvo pirktas butas. Buvo imta paskola iš Hansabanko. 90 proc. buto vertės pardavėjui sumokėjo bankas. Grynais sumokėjome 10 proc. pirkimo kainos. 2020 metais mirė mano vyras. Pas notarą sužinojau, kad RC yra įregistruota buto skola. T.y. turėjome pristatyti pažymą apie tai, kad pardavėjas gavo pinigus iš banko. Notarė patarė susisiekti su buto pardavėjais, kad jie kreiptųsi į notarą dėl pinigų gavimo patvirtinimo. Iš pradžių pardavėjai sutiko. Bet vėliau nebeatsiliepinėja į mano skambučius. Visus buto pirkimo dokumentus turiu, turiu net banko paskolos sutartį. Kur kreiptis, kad galėčiau išregistruoti RC žymą apie buto skolą?
Iš anksto dėkoju už atsakymą

5. Alda 4. JurateVA 2021-09-28 12:00
Na va,atsiskleidė, kaip niekas nenarsto dokumentų,kaip prieš tai buvo teigta komentatorės P ir žmogaus nesiųsto..Užtąsys jus tie registrai ir visos kitos įstaigos.
Bandykit fiziškai nuvykt,susitart,parašyti sutikimą,finansuokit netgi jo nuvykimo išlaidas,lanksčiai tarkitės,o ne telefonu.Kitaip būsite priklausoma nuo jo parašo..Žinokite,kai reikia kito žmogaus sutikimo,pagalbos nėra..yra tik tarimasis su juo..

6. Alda 2021-09-28 12:32
Dar papildau:jūsų turima banko paskolos sutartis šiuo atveju jūsų neguodžia: ji fiksuoja tik jūsų skolos faktą..O štai,kad ta paskola jau yra sumokėta,šį faktą gali įrodyti tik Jūsų pardavėjo patvirtinimas apie tai..Dar kartą pabrėžiu-pats pardavėjas dėl jūsų tikrai nesistengs.Jūs gerokai turite "lapute" pabūt,kad prišnekintumėte žmogų kažkur vykt dėl jūsų intereso.Šiuolaikiniai žmonės lb užimti,pikti ir patys skęsta problemose,todėl piršto nepajudins dėl to,kad jums būtų geriau...Galite tai laikyti emocijomis,dar kuo,bet įsitikinsite,kad aš fiksuoju tikrai realią padėtį,o ne tai,kaip čia kažkurios kolegės dažnai tvirtina,ak,kaip lengva viską išspręst,kai gerai ir protingai sumotyvuoji,kai protingai pareikalauji...Deja,drįstu tvirtinti,kad tie,kas turi sprendžiamą galią žmonių likimams,nelabai tą protą vertina ir nelabai protu pagrindžia savo sprendimus..

7.  2021-09-28 13:17
nuvažiuočiau pas juos, tik nežinau, kur gyvena. Žinau tik miestą :( Gal kas turėjote panašios patirties, gal kreipėtės į teismą?

8. Alda 2021-09-28 13:23
Dar manau,kad notaras neteisus,reikalaudamas iš jūsų susisiekti su pardavėju. Aš tvirtai manau, kad oficialią pažymą dėl jūsų skolos padengimo turėtų išduoti bankas, kuris ne tik padengė didžiąją dalį pirkimo sumos, bet ir dokumentuose fiksavo jūsų atliktas įmokas su tam tikra mokėjimo paskirtimi. Mano galutinis patarimas: parašykite prašymą bankui..

9. Alda 2021-09-28 13:26
Perskaitykit 8 komentarą ir vykite į banką. O teismas verčia tartis, jeigu ką.. Be to, jie neatvyks į teismą ir ką...

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.