Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Darbo teisė > Grįžimas į darbą po VPA


    


argus321 2021-09-06 10:38
Sveiki, spalio 10 dieną baigiasi 2 metų vaiko priežiūros atostogos, sakykite prašau:
- prieš kiek laiko turiu pranešti darbovietei apie grįžimą/ negrįžimą į darbą?
- ar reikės atidirbti 14 dienų?
- ar darbdavys privalo ar tik rekomenduojama išsaugoti buvusia darbo vietą su tomis pačiomis darbo sąlygomis ar gali perkelti į kitas pareigas ir man nesutinkant atleisti iš darbo?
Ačiū.

1. :: 2021-09-06 15:08
Įspėti raštu reikia nebent grįžtant per anksti. "Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti atostogomis pagal šio straipsnio 1 dalį ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika kalendorinių dienų.", o šiaip baigiasi ir grįžtat. Kalbėkit su darbdavio personalo/finansų skyrium ir viską atsakys. Jeigu ne, tuomet VDI, SODRA.

2. :: 2021-09-06 15:09
VDI atsakymas https://www.vdi.lt/Forms/TekstasDUK.aspx?ID=550
„Ar gali darbdavys pakeisti darbuotojo, grįžusio į darbą po vaiko priežiūros atostogų, darbo sutarties sąlygas arba jį atleisti?“
„Darbdavys užtikrina darbuotojo teisę po tikslinių, t. y. vaiko priežiūros, atostogų grįžti į tą pačią ar lygiavertę darbo vietą (pareigas) ne mažiau palankiomis negu buvusios darbo sąlygomis, įskaitant darbo užmokestį, ir naudotis visomis geresnėmis sąlygomis, įskaitant teisę į darbo užmokesčio padidėjimą, į kurias jis būtų turėjęs teisę, jeigu būtų dirbęs (Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 131 straipsnio 2 dalis). DK 45 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad pakeisti būtinąsias darbo sutarties sąlygas, papildomas darbo sutarties sąlygas, nustatytą darbo laiko režimo rūšį ar perkelti darbuotoją dirbti į kitą vietovę darbdavio iniciatyva galima tik su darbuotojo rašytiniu sutikimu. Darbuotojo sutikimas arba nesutikimas dirbti pasiūlytomis pakeistomis būtinosiomis ar papildomomis darbo sutarties sąlygomis, kitos rūšies darbo laiko režimu ar kitoje vietovėje turi būti išreikštas per darbdavio nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis negu penkios darbo dienos (DK 45 straipsnio 2 dalis). Taip pat paminėtina, kad DK 61 straipsnio 3 dalyje numatyta, kad su darbuotojais, auginančiais vaiką iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta darbdavio iniciatyva, jeigu nėra darbuotojo kaltės (DK 57 straipsnio 1 dalies 1–3 punktai). Taigi, darbuotojui grįžus po tikslinių, t. y. vaiko priežiūros, atostogų, jeigu darbdavys negali suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo dėl objektyvių priežasčių ne dėl darbuotojo kaltės ir darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo, darbdavys darbuotojui skelbia prastovą (DK 47 straipsnio 1 dalies 1 punktas). Akcentuotina, kad darbdavys užtikrina DK 131 straipsnio 2 dalyje numatytą teisę, iki vaikui sukanka treji metai.“

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.