Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Dėl svečio teisėmis šalia g...


    


neziniukas 2021-09-20 16:58
Sveiki, teisiniuose dalykuose nieko neišmanau, bet teisininkams čia nebus sunkus klausimas, manau. Situacija: gyvename 3 butų name, kur 1 buto savininkas savo bute pats negyvena, ten niekada nesilanko, tačiau geranoriškai leidžia pagyventi tai vieniems, tai kitiems savo draugams. Aišku, be nuomos mokesčio ir kitų sutarčių. Esmė tame, kad dabar atsikraustė gana agresyvi moteriškė, kuri bendroje laiptinėje ėmė įvedinėti savo tvarką, visiškai nesišnekėdama ir nesitardama su kitų 2 butų savininkais: pvz. tyčia išplauna laiptinę siaubingai dvokiančia chemija, kurios smarvė laikosi apie savaitę demonstratyviai, vaikų akivaizdoje, laiptinėje sukrautus vaikų žaislus sutempia į rūsį arba sukrauna palei duris lauke, tuo gąsdindama mažus vaikus (vaikas parbėga namo žliumbdamas) be to, savaitgalių rytais apie 7-8 val. savo bute pradeda kažką smarkiai kalti - bet trumpai, net nespėjam užfiksuoti, tačiau spėjam atsibusti susitikusi laiptinėje aprėkia ir tyčiojasi iš mano žmonos, kad ta nesurenka vaikų išmėtytų daiktų. Aš po kurio laiko suvokiau, kad ji liguistai mėgsta sterilią tvarką ir to tikisi iš mūsų, tačiau reikia suprasti, kad ne visada spėjam subėgioti paskui vaikus, o ir patys nesame tokie steriliai tvarkingi. Tačiau mūsų daiktai, vaikų žaislai jos praėjimui visiškai netrukdo. Bet pasak jos, jai labai "gėda". Buto savininkas ją gina, nes tai jo šeimos draugė, ir pats nesutinka atvažiuoti aiškintis. Klausimas: ar tokį jos elgesį jau galima traktuoti kaip psichologinį smurtą ir reikalauti tokio žmogaus iškeldinimo? Kur galima kreiptis, ką pateikti? Į jokias kalbas ji nesileidžia - iš karto pradeda isteriškai staugti ir užsitrenkia buto duris. Iš anksto dėkoju už patarimus.

1. Alda 2021-09-21 16:51
Yra taip.Nesvarbu,kad savininkas pats bute negyvena,bet turi teisę kažką įleisti gyventi panaudos pagrindais,t.y.nemokamai. Vadinasi,triukšmadarė turi teisinį pagrindą čia gyventi.Prie šito neprisikabinsit..
Tada kabinkitės prie jos neteisėto elgesio,kuris pažeidžia ar suvaržo būtent jūsų teises ir parinkę faktų,rašykite skundus policijai dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo administracine ar baudžiamąja teisena...Arba-civiline tvarka-dėl sukeltos žalos...Sutvarkysit.

2. neziniukas 2021-09-21 18:55
Ačiū už atsakymą, Alda. Reiškia, rinksime faktus :)

3. Alda 2021-09-21 19:00
Patartina: faktus rinkite su fotofiksacijomis, garso įrašais ir pan. Dar geriau, jei būsite keli kaimynai, kuriems ji trukdo gyventi..

4. vp legal 2021-09-22 16:52
Laba diena,
Situacija yra dvejopa, iš vienos pusės suprantu jūsų pasipiktinimą, iš kitos - nematau kuo galima apkaltinti kaimynę policijoje?
Bendrų patalpų išplovimas - legalu,
Vaikų žaislų ji taip pat nesisavina, o tik surenka išmėtytus - vėl viskas OK,
Tyčiojimasis - nežinant viso konteksto labai sunku vertinti, kadangi labai panašu į paprasčiausią pasipiktinimą dėl nuolat paliekamos netvarkos.
Manau, kad geriausia būtų draugiškai pasikalbėti su kaimyne, padėkoti už jos darbą palaikant tvarką, nupirkite ne tokio smirdančio valiklio, ir sutarkite, kad vaikai žaislus kraus į dėžę, kurią laikysite konkrečioje vietoje.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.