Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Asmens kodas negatoriniame ...


    


Imelda 2021-09-21 15:44
Gavau negatorinį ieškinį dėl per arti augančių medžių iš kaimynų. Medžius sodino buvę sklypo savininkai. Viskas būtų tvarkoje, tikiu, kad teismas teisingai išspęs bylą, bet labai nustebino tai, kad ieškinyje yra surašyti mano ir vyro asmens kodai. Ar ieškovų advokatė turi teisę gauti tariamų atsakovų (nes neaišku ar mūsų kaltė bus įrodyta) asmens kodus, juos dabar žino ir mano kaimynai kurie žinant jų reputaciją gali juos panaudoti negeriems tikslams. Toje grafoje kur ieškovai nurodytos tik gimimo datos, ne asmens kodai. Taip pat ieškinyje buvo pridėtas mano nekilnojamo turto registro išrašas su istorija iš kurios matosi ar imtas kreditas, kam įkeista ir pan. Dabar kaimynai surinktą informaciją naudoja pletkams laidyti. Ar advokatė galėjo ruošdama ieškinį jau ištraukti iš registro centro duomenų bazės šį išrašą ar tam reikia kažkokio teismo leidimo? Nes dabar nepaisant bylos baigties kaimynų rankose lieka krūva mano asmeninių duomenų. Ar gali būti, kad advokatė viršijo įgaliojimus?

1. Alda 2021-09-22 12:02
Turiu pastebėti,kad man teismas nepriėmė ieškinio tol,kol nenurodžiau atsakovo asmens kodo.Gal kitų patirtis kitokia,t.y. priešinga?

2. Alda 2021-09-22 12:10
O iš kur tada gavote asmens kodą? Mano atveju labai keista pati situacija, nes ieškinys tikrai nesamoningas ir jo niekas netenkins, bet visi mano duomenys visam laikui liks ieškovų žinioje. Tai realiai gaunasi, kad noriu surinkti info apie žmogų, sugalvoju ieškinį iš lempos ir prašom, viską turiu?

3. Alda 2021-09-22 12:53
Matote, aš teisininkė, teikiu užklausą ir gaunu.. Tas ir yra, kad teismas yra tiriamasis procesas. Kad ieškinys"nesąmoningas", ar kitoks, išryškėja proceso eigoje, išklausius abi puses. Klaidinga manyti, kad duomenys apie jus renkami pletkams. Tam, jei matysite, kad tai vyksta, turiu patarimą-paduokite skundą Dėl asmens duomenų panaudojimo neteisėtais tikslais. Matysite, dar ir neturtinę žalą prisiteisite..
Dar jums patarimas - iš kur žinote,kad ieškinio netenkins? Matysite, kad galbūt, bus visai kitaip. Praeikite procesą ir matysite, ko nematę... Sutariam išlaukti.

O šiaip aš visa širdimi už jus. Aš irgi prieš tai. Bet biurokratinė tvarka yra tvarka.. ir jos aklai laikomasi. Ar kam pas mus rūpi žmogaus teisės, kad bus pažeistos...

4. Laurynas 2021-09-22 19:10
Per EPP teikiant ieškinį fizinio asmens kodas neprivalomas, tik juridinio asmens kodas yra būtinas. Bet jeigu ieškinys pateikiamas be asmens kodo, tai teismas pagal vardą pavardę ir adresą registruose suranda, ir įrašo, bent jau seniau tikrai buvo taip. Nepulčiau kaltinti ieškovų advokatės, nes visą tą info prikabinti galėjo ir teismas. Jei ieškinys elektroninis, tai pagal priedus turi matytis kas buvo pateikta su ieškiniu, ir kokie toliau procesiniai veiksmai buvo atlikti, jei tik turite prieigą prie EPP.

5. Alda 2021-09-22 19:50
Bet vis tiek, kaip ten bebūtų, ar imtume ikiteisminius tyrimus ar teisminius procesus, mes daugelis disponuojame kitų žmonių svarbiais duomenimis. Ar tikrai nuo to turėjimo daug kas nukentėjo? Ar buvo sudaryta kokia paskolos sutartis su asmens kodu, ar kažkas kažkur viešai ėmėsi skelbti ką žinąs apie tą žmogų iš dokumentų? Tikrai ne.Mes nukenčiame dažniausiai,pripažinkime, nuo konkrečių žmogaus veiksmų,o ne nuo jo "žinojimo" apie mus. Todėl aš raginu - nebijokite to.

6. to Alda 2021-09-22 22:07
nu mano atveju aš nukenčiu tik tiek, kad baudžiamosios bylos posedžiuose, kuriuose tas tariamas ieškovas yra kaltinamuoju paisto tokias nesamones, kad mes "prasiskolinę per visus galus", taip jis įvardina namo pirkimą su paskola ir pan. Visus sužinotus duomenis jis bando skleisti kaimynams ir t.t. Aišku matant to žmogaus isterijas (jis min po 2 kartus būna oficialiai įspėtas per teismo posedžius) tai tarkim nelabai kreipia dėmesio nei teisėja, nei sekretorė. Bet gyvenant nedideliame mieste tai tikrai nėra malonu, per tuos pačius teismo posėdžius yra viešinama info apie mano sveikatos būklę, nes kaimyno žmona dirba valstybinėje institucijoje ir priena prie tokios info. Man pvz buvo naujiena, kad esveikatoje įrašai apie peržiūras lieka tik tokiu atveju jei žiūri diagnozes, o jeigu peržiūri receptus neįmanoma atsekti galų. Tai va pagal receptus jie atseka diagnozes ir laido pletkus. Ten apskritai tokie žmonės, kad neturi draugų, nebendrauja su giminaičiais, pagrindinis jų gyvenimo tikslas yra sekti kaimynus. Kartais net durna mintis kyla parvažiavus pradėti krauti iš bagažinės lagaminus su užrašu, pvz., "nelegalūs ginklai" ir laukti kuo viskas baigsis. :)

7. Alda 2021-09-22 22:22
Na, ne dovanėlė tokie kaimynai, ne dovanėlė.. Tiesiog laikykitės ramybės ir nepradėkite aiškintis, ar kovoti su jais, neperimkite jų nevykusio metodo.
Teko man gyvenime matyti tokius cirkus,kai tokie, kur viską matė, oi, kaip sau "užsidirbo" ateitį, baisu buvo žiūrėt, ko sulaukė... Čia įvyko moraliniu požiūriu toks lyg sakyčiau, likimo pirštas skaudus jiems atsisukęs... Ramybės tiesiog, tylėkit, leiskit išsirėkt. Matysite, greit ateis atpildas, oi, greit..

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.