Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Gedas
2021-09-22 14:51
Gal žinote. Esu partneris (bet ne akcininkas). Bet esmė, kad prisidėjau prie įmonės veiklos tiek pat (nesigilinkime į priežastis kodėl ne akcininkas). Esmė, jog visi laikome vienateisiais įmonėje ir parduodant dabar ja visi sutinka dalintis pelnu.
Todėl klausimas, norime pasirašyti sutartį (aš ir du akcininkai), kuria nustatysime, kad pardavimo pajamų gausiu ir aš. Visi sutinka pasirašyti.
Klausimas tik toks - ar būtų pagrindas tokia sutartį nuginčyti ar pripažinti negaliojančia? Teko kam susidurti gal? Kokios nuomonės.
1. VP legal lt
2021-09-22 17:00
Šnekant paprastai - bandyti ginčyti galima bet kurią sutartį, klausimas tik dėl rezultato.
Kol kas nesugalvoju pagrindo nuginčijimui, ypač jei sutartis bus surašyta teisingai, o preambulėje aiškiai surašyti šalių tikslai.
2. Alda
2021-09-22 17:38
Kažkiek padetalizuosiu.Partnerystė naudoja partnerystės Sutartį,kad išsiaiškintų partnerių santykius,partnerių vaidmenis bei atsakomybę ir kiekvieno partnerio paskirstomąją pelno (ir nuostolių) dalį.
Partneriai investuoja pinigus į verslą,o kiekvienas partneris gauna naudos iš kiekvieno įmonės pelno.
Jeigu jūs,atėjęs į verslą,investavote į partnerystę,įnešdamas į verslą savo kapitalą ir nusistatote verslo pelno dalį kiekvienais metais,tai kas šią jūsų teisę gali suvaržyti ir kokiais pagrindais?
Pavyzdžiui,sudarote su įmonės akcininkais Naudos pasidalijimo sutartį ir kas galėtų ją nuginčyt?Nebent kažką nuskriausite finansiškai.O šiaip,sutarties laisvės principas labai prikerpa sparnus daug kam kištis į sutarties dalyvių vidinius santykius.Be kita ko,dar yra ir sutarties uždarumo principas,kai bet koks tretysis asmuo savo trigrašio nelabai gali įkišt į šį teisinį dviejų ar daugiau sutarties šalių santykį...
3. Gedas
2021-09-29 14:05
O cia nesiskaitys kaip koks dovanojimo sandoris, nes vienas zmogus neturi akciju, taciau gaus pelno parduodant.
Nereik jo kaip nors papildomai iforminti be rastiskos pelno padalijimo sutarties?
4. Alda
2021-09-29 14:20
Ne,nesiskaitys.Užtai ir prieš tai paminėjau Verslo partnerystės sutartį,kurioje aiškiai apibrėžkite tai,ką pradžioje paminėjau-kad investuojate savo pinigus ar kitą kapitalą į verslą,tai kas jum čia ką dovanoja,jei jūs prieš tai į verslą esate investavę.Partnerystės sutartyje tą apibrėžkite,kas tokie yra investavę ir atitinkamai turi teisę į pelną.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.