Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Dėl separacijos ir santuoko...


    


SantaRemis1 2021-10-03 12:50
Laba diena. Susiklostė tokia situacija, kuri atrodo gan ir paprasta, bet ... Trumpai: sudariau santuoką su Ukrainos piliečiu, su juo nebegyvename jau daugiau nei 1,5 metai, bendro turto ir vaikų bei įsipareigojimų neturime. Jo buvimo vieta nežinoma senai, jo leidimas laikinai gyventi LT pasibaigęs, noriu nutraukti santuoką. Nežinau ką daryti... Vienas asmuo patarė teisme pasitvirtinti separacijos sutartį ir tada gavus teismo sprendimą dėl separacijos kreiptis į teismą, kad santuoka būtų nutraukta vieno sutuoktinio prašymu, tačiau pati separacijos sutartis, kurią turiu yra dvišalė, o kaip ir minėjau sutuoktinio nėra, tai kaip tą sutartį pateikti jei aš tik viena, tai kiek suprantu ne vienašalis gi sandoris? Taip pat kiek man žinoma jei norima santuoką nutraukti vieno sutuoktinio prašymu, pirma reikia gauti sprendimą dėl separacijos, na esmė turbūt aiški. Gal tiesiog galėtų kas patarti kaip man elgtis? Būčiau labai dėkinga. Gero sekmadienio visiems. Ačiū dar kartą.

1. Alda 2021-10-05 14:03
Yra išeitis,kaip spręsti šį klausimą.Atminkit-jūsų situacijoje pamirškit apie bet kokį sutarčių tvirtinimą,nes jau neturite galimybės ką nors susitarti .Todėl imkimės daryti tai,ką galima padaryti jums vienai .
LR CK 3.73 str. 1 dalyje yra numatyta,kad vienas sutuoktinis gali kreiptis į teismą su prašymu dėl gyvenimo skyrium patvirtinimo,jeigu sutuoktiniai nesuinteresuoti tęsti bendrą gyvenimą,t.y.sutuoktiniai kartu nebegyvena ir neveda bendro ūkio jau daugiau kaip metus laiko.
Rašykite,gerb.Santa Remis1 prašymą :Prašau separaciją patvirtinti teismo tvarka,t.y. laikantis CK 3.73-3.80 straipsniuose nurodytos procedūros.Sėkmės.


Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.