Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Ar tikrai jei mergina nebūt...


    


KasPer 2021-10-07 14:59
https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2021/10/04/news/pazintis-su-18-mete-siauliete-vaikinui-baigesi-soku-po-aistringo-vakaro-gavo-saukima-i-policija-20963938

Na trumpai: mergina pamelavo, kad ją išprievartavo. Pareigūnai patikėjo. Apie jokius įrodymus nekalbama.

Kaip čia suprast, ar nebereikia įrodymų? Tiesiog atėjai, pasakei ir jau kitas žmogus pasodinamas?

Gal jau net nebebandyti seksu užssimti, nes rizikuoji patekti į kalėjimą?

1. Patarimas 2021-10-07 16:15
Nuo pradėto ikiteisminio tyrimo iki realios laisvės atėmimo bausmės paskyrimo yra labai didelis, ilgas ir sudėtingas procesas.

Pradžioje reiktų suprasti, kad baudžiamojoje byloje bausmę skiria ne policija, o teismas.
Tam, kad byla atsidurtų teisme, turi būti atliktas ikiteisminis tyrimas, t. y. surinkti ir ištirti įrodymai, nusikalstamos veikos padarymo vieta, apklausti liudytojai, paneigtos įtariamojo versijos ir t. t. Atlikus ikiteisminį tyrimą, prokuroras būdamas įsitikinęs, kad įtariamasis padarė nusikalstamą veiką, surašo kaltinamąjį aktą, kurį su visa bylos medžiaga perduoda teismui.
Teismas, gavęs baudžiamąją bylą, tiria visus įrodymus iš naujo, ir tik įsitikinęs, kad kaltinamasis padarė nusikalstamą veiką, priima apkaltinamąjį nuosprendį bei skiria bausmę (bausmė skiriama vadovaujantis Baudžiamuoju kodeksu, bet čia nesiplėsiu).

Taigi trumpai atsakant į klausimą - asmens melo apie padarytą nusikalstamą veiką dažnu atveju gali pakakti, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad įtariamas asmuo būtų pripažintas kaltu ir jam paskirta reali laisvės atėmimo bausmė.

2. Alda 2021-10-07 18:34
Aš manau priešingai. Jeigu santykiai yra įvykę, atlikta kūno ekspertizė tą įrodo. Panos tvirtinimas, kad ją išprievartavo, taip pat pasitarnauja kaip įrodymas. O kiek tokių realiai "sėdi". O va jau vaikino tvirtinimai, kad nebuvo prievartos, teismo bus vertinami kaip jo gynyba.
Tik nepasakokit, kad būna kitaip. Aišku, jei dar smurto požymių kokių išlikę, tai tada jau amen. Atsargūs būkite, vyrukai.

3. KasPer 2021-10-07 19:59
"Jeigu santykiai yra įvykę, atlikta kūno ekspertizė tą įrodo."

Gerai, o kaip ten įrodo kad prievartavimas o ne tiesiog lytiniai santykiai savo noru?

"Panos tvirtinimas, kad ją išprievartavo, taip pat pasitarnauja kaip įrodymas."

Čia tai irgi nesueina logika. Kaip tvirtinimas gali but įrodymas? :) Aš labai tikiuos, kad yra taip kaip rašė Patarimas.

"Aišku, jei dar smurto požymių kokių išlikę, tai tada jau amen."

Kaip nustatys kas padarė tą smurtą? Juk tą smurtą bet kas gali padaryt, nebūtinai tas, kuris mylėjosi.

4. KasPer 2021-10-07 20:06
"Nuo pradėto ikiteisminio tyrimo iki realios laisvės atėmimo bausmės paskyrimo yra labai didelis, ilgas ir sudėtingas procesas."

Bet va dėl šito abejoju. Pavyzdys buvo su Airinu Arutinian:

https://www.facebook.com/15min/videos/10156044073783860

Ten kaip sako galimai įvykdęs nusikalstamą veiką, jau uždarytas. Tai reiškia neįrodė, kad padarė nusikaltimą, bet uždarė.

5. Alda 3. KasPer 2021-10-07 20:17
Atsiverskite BPK ir matysite, kad "nukentėjusiojo parodymai yra įrodymai". Padalyvaukite ikiteisminiuose tyrimuose ir tada šnekėkit, gerai? Vertinimas bus visai kitas..
Asmens melo gali visiškai pakakti pilnam asmens apkaltinimui..

6. Patarimas 4. KasPer 2021-10-08 09:03
Neabejokite :)

Sulaikymas tai tėra procesinė prievartos priemonė, taikoma ikiteisminio tyrimo metu. Paprastai skiriama užklupus darant nusikalstamą veiką ar iškart po jos.
Taip pat egzistuojant Baudžiamojo proceso kodekse nustatytiems pagrindams asmeniui, įtariamam padarius nusikalstamą veiką, gali būti taikoma net ir griežčiausia kardomoji priemonė - suėmimas, bet procesinių prievartos priemonių ar kardomųjų priemonių taikymas įtariamojo atžvilgiu neįrodo jo kaltės padarius nusikalstamą veiką ir neatlieka asmens nubaudimo funkcijos, jų paskirtis yra kita.
Paskaitykite baudžiamojo proceso kodeksą, tikrai sužinosite daug naujų dalykų. :)

7. Alda 2021-10-08 11:44
Neabejokite, tikėkite humaniškumo principais tyrimuose... Ten jie nulemia viską. Ir dar yra tyrimo visapusiškumo ir išsamumo principai.. Bet pirmiausia - pakalbėkite apie šiuos principus su praėjusiais šiuos tyrimus ir apkaltintais... Pakalbėkite ir jei iš pažįstamų rato turite bent vieną tokį - informacijos jums užteks, tikrai... Čia apie tai, kaip šie principai taikomi tyrimuose realiai...

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.