Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Ima pinigus aklai (MB)


    


Dima 2021-10-21 14:45
sveiki,

kaip sustabdyti savivaliavima? Esam du savininkai mb.
Kitas savininkas ir direktorius tuo paciu, jis nuolatos nuolatos ima lesas is MB, neva avansinis pelnas... Ir mano sutikimo tam nereikia sako....

Tai ka, vienas mb narys, kuris kartu ir vadovas, gali isimti viska ir nereikia jokiu sutikimu kito nario. Kaip tai teisiskai sustabdyti....

Gal zinote kazka del to?

1. Alda 2021-10-21 15:17
Liaudiškai tariant, čia jums signalas, kad "Neik su velniu obuoliaut, nes pamesi net ir terbas, ne tik obuolių neprisirinksi" :))
O teisiškai - yra išeičių...
Pirmiausia, pareikalaukite iš taip "ponaujančio" direktoriaus surašyti Piniginių Lėšų paėmimo aktą, pagal Mažųjų bendrijų įstatymo 24 straipsnio 2 dalį. Tada, jeigu nesutinka, ieškinukas teismui pagal 12 str.3 dalį "Dėl piniginių lėšų pasisavinimo neteisėtu būdu. Nepražiopsokite 30 dienų termino.
Antra, persiskaitykite Mažųjų bendrijų įstatymą, ypač - pradedant nuo 12 straipsnio, bus aiškiau...
Trečia, Pasisavintas lėšas avansu paimtas, išminusuokite iš jam tenkančios pelno dalies...

2. :: 2021-10-21 15:20
Atsiverskit Mažųjų bendrijų įstatymą >>
Skaitykit savo MB dokumentus, o jeigu jie netvarkingi, susitvarkykit (geriausiai su teisininkais proefesionalais). Jeigu nepavyksta, tai kodėl Jūs kartu?
Ar turit savo mb nuostatus?

25 straipsnis. Lėšų paėmimas mažosios bendrijos narių asmeniniams poreikiams

1. Mažosios bendrijos lėšų kaip avansu išmokamo pelno mažosios bendrijos narių asmeniniams poreikiams gali paimti asmuo, kuriam tokią teisę suteikia šis įstatymas, o jas gauti – tik mažosios bendrijos nariai. Šių lėšų paėmimo ir gavimo tvarka ir sąlygos nustatomos mažosios bendrijos nuostatuose.

2. Paimant iš mažosios bendrijos lėšų ar jas gaunant, surašomas ir pasirašomas lėšų paėmimo (perdavimo) dokumentas. Lėšų paėmimo (perdavimo) dokumentas įforminamas teisės aktuose nustatyta tvarka.3. Alda 2021-10-21 15:36
Šiaip tai šis avansinis paėmimas yra leidžiamas,bet tas turi būti padaroma teisėtai,-kitaip,tai traktuojama kaip vagystė..
Be to,visi nariai vienodomis teisėmis,tas lėšas gali pasiimti avansu.Tik,žinoma,suforminant,o po to-išminusuojant iš pelno paskirstymo.

4. Dima 2021-10-21 16:13
Aciu uz komentarus.
Bet beda islieka vis tiek.
Kitas narys juk gali issirasyti sau tuos perdavimo aktus. Ir cia nera jam problemos jokios....
Tai iseis turi aktus (pats issirases, nes gi vadovas) ir ima kiek nori....

Tai kaip supratau jokios iseities nera to sustabdyti.
Nuostatai standartiniai, juose nieko naudingo deja nera. Skaiciau.

5. Alda 2021-10-21 16:51
O ar supratote,kad išimti pinigai pagal paėmimo aktą išminusuojami iš jo pelno dalie finansinių metų pabaigoje? Tai tiek,kiek pasiėmė,tokia suma jam sumažėja pelnas...Šitas jum nieko nereiškia? Jums atrodo,kad imi be galo ir be pasekmių?

Man atrodo,bėda tame,kad jūs nesuprantate MB valdymo ir buhalterijos visiškai.Pasiskaitykite įstatyme MB valdymo organai ir suprasite,kad viską MB-joje tvarko jos narių susirinkimas,o ne vadovas:13 str. 9 punktas ką sako?
MB susirinkimas priima sprendimą dėl pelno (nuostolių) paskirstymo MB nariams...Tai kur čia susirinkimo sprendimas,jei tik direktorius nusirašė?..Čia jum teisėta? Vienas narys,tegu ir vadovas,negali lėšų nusirašyt kaip matote,-tam reikia sprendimo...Supratote?

6. Dima 2021-10-21 16:55
Tai iki pelno skirstymo gali nieko nebelikti.
As suprantu, bet taip iseina, kad kol bus skirstomas pelnas jis gali graibstyti laisvai pinigus.
Po to ok, jam tektu maziau. Bet jei imone bus tuscia, tai beliks aiskintis teismuose, nes viska issieme jau....

7. Alda 2021-10-21 17:07
O tai ką aš jum sakiau 1 komentare,irgi nesupratote? Koks ieškinuko dalykas,nepražiopsant 30 dienų termino?Nuo sužinojimo dienos,tarp kitko..
Pirmiausia-pretenziją rašykite-dėl neteisėtai pasisavintų lėšų sugrąžinimo į MB kasą.Nesutikus,-iškart į teismą su ieškiniu ir prašymu dėl Laikinųjų apsaugos priemonių-uždraudimo pasiimti lėšas be narių sprendimo..Mąstykite ir veikite,nes tuoj liksite nuogas basas,nes aklai žiūrite į viską..

8. Dima 2021-10-21 23:07
Juk kol kas yra aktai perdavimo, tai nusikaltimo nera.
Kuo dabar ji kaltinti neisivaizduoju. Teisiskai gi nepadare nusikaltimo (issirase akta, pasieme pinigus).
Nevisai suprantu jusu pozicija.
Kol kas dar nepriejome iki pelno dalybu gi.

9. Alda 2021-10-22 12:33
Akto išsirašymas galimas ne vos direktoriui panorėjus,bet tiktai,-skaitykite mano 5 komentarą-tam reikia visų MB narių , tame tarpe ir jūsų balsu -susirinkimo sprendimo .Tiktai šis sprendimas yra juridinis pagrindas direktoriui ar kitam bendrijos nariui išsirašyti lėšas.Be juridinio pagrindo (MB įstatymo 13 str.9 punktas ir faktinio pagrindo-susirinkimo balsų daugumos) toks išsirašymas yra MB lėšų pasisavinimas.
Ar manote,kad kiekvienas pasiima,šperą pasirašo ir jau turi viską?Tai čia lb sąžiningą direktorių įsitaisėt,reikėtų jį perrinkti.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.