Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Vagystė, kurios dydis dides...


    


kweeuu 2021-10-27 08:20
Laba diena, turiu pažįstamą, kuris turėjo keletą smulkių vagysčių (daržovių sėklų pakeliai, saldainiai, kiti smulkūs daiktai) iš parduotuvių. Nuostolį vertina apie 300 Eu, tad ar šis nusžengimas būtų vertinimas pagal BK 178 str. "Vagystė ?

Straipsnyje nurodytos nuobaudos apima baudas, viešuosius darbus, areštą, laisvės atėmimą iki 3 metų...

Prašau, pakomentuokite, kokios yra realios nuobaudos grėmės ar įmanoma, kad žmogui grėstų įkalinimas iki trejų metų ? Kokio dydžžiobauda galėtų grėsti ?

Į šią diskusiją rašau, nes teisės aktuose pavyko rasti tam tikrus vagysčių apibrėžimus (pagal administracinių nusižengimų kodeksą - kas yra smulki vagystė (žalos suma iki 3 baudos dydžių), pagal BK 190 str. - nedidelės vertės daiktas - jei suma yra tarp 3 -5 MGL o šiuo atveju - vagysčių suma už 300 eu.

Ačiū1. Patarimas 2021-10-27 09:50
Vienas MGL, arba bazinis bausmių ir nuobaudų dydis, yra 50 Eur. Kadangi Jūsų nurodytu atveju pagrobto svetimo turto vertė yra 300 Eur, būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė pagal BK 178 straipsnio 1 dalį.

Kas liečia bausmės skyrimą, tai sankcija kiekvienu atveju yra individualizuojama - vertinamos lengvinančios, sunkinančios aplinkybės, asmens baustumas, teistumas, charakteristika... Jeigu nusikalstama veika padaryta pirmą kartą, nėra sunkinančių aplinkybių, "pažįstamas" atsipirks bauda.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.