Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Su vyru skiriamės. Butas priklauso man, nes pirktas dar iki santuokos. Tačiau mano alga visada buvo daug didesnė ir esu sukaupusi daugiau santaupų, apie kurias jis žino ir grasina teismu, jei pinigų nesidalinsime. Pinigus pervedžiau broliui, bet nerimauju, kad teismas gali reikalauti pinigus grąžinti, nes juk pavedimas banke yra matomas. Klausimas ar teismas gali reikalauti grąžinti pinigus?
Ačiū
1. Laurynas
2021-11-18 09:13
Vyras turi teisę į pusę santaupų pagal įstatymą, nes dalijamas visas turtas. O kaip su vyru skiriatės, abipusiu sutarimu ar pagal kažkieno vieno pareiškimą, viskas priklauso nuo to.
2. Maja
2021-11-18 13:04
Abipusiu sutarimu
O kas nuo to priklauso?
Ar pinigus teismas įpareigos išieškoti iš brolio?
3. ::
2021-11-18 13:41
Paskaitykite CK3 ir kreipkitės į advokatą. Ir taip, nuo būdo skirtis priklauso kaip bus dalinamas turtas. Jeigu dėl sutuoktinio kaltės - vienaip, jeigu bendru - kitaip ir t.t.
3.84 straipsnis. Šeimos turtas
1. Neatsižvelgiant į tai, kurio sutuoktinio nuosavybė iki santuokos sudarymo buvo ar po jos sudarymo yra šio straipsnio 2 dalyje numatytas turtas, jis yra pripažįstamas šeimos turtu. Šeimos turtas turi būti naudojamas tik bendriems šeimos poreikiams tenkinti.
2. Šeimos turtas yra šis turtas, nuosavybės teise priklausantis vienam arba abiem sutuoktiniams:
1) šeimos gyvenamoji patalpa
2) kilnojamieji daiktai, skirti šeimos namų ūkio poreikiams tenkinti, įskaitant baldus.
3. Šeimos turtu taip pat pripažįstama teisė naudotis šeimos gyvenamąja patalpa.
4. Šio straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodytas turtas įgyja šeimos turto teisinį statusą nuo santuokos įregistravimo dienos, tačiau sutuoktiniai gali panaudoti šį faktą prieš sąžiningus trečiuosius asmenis tik tada, jeigu nekilnojamasis daiktas yra įregistruotas viešame registre kaip šeimos turtas.
3.88 straipsnis. Bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė
1. Bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe pripažįstama:
1) turtas, įgytas po santuokos sudarymo abiejų sutuoktinių ar vieno jų vardu
2) pajamos ir vaisiai, gauti iš sutuoktinio asmenine nuosavybe esančio turto
3) pajamos, gautos iš abiejų sutuoktinių bendros veiklos, ir pajamos, gautos iš vieno sutuoktinio veiklos, išskyrus lėšas, būtinas sutuoktinio profesinei veiklai
4) įmonė ir iš jos veiklos arba kitokio verslo gaunamos pajamos, jeigu verslu abu sutuoktiniai pradėjo verstis po santuokos sudarymo. Jeigu iki santuokos sudarymo įmonė nuosavybės teise priklausė vienam sutuoktiniui, tai bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė po santuokos sudarymo yra iš įmonės veiklos ar kitokio verslo gautos pajamos ir įmonės (verslo) vertės padidėjimas
5) pajamos, gautos po santuokos sudarymo iš sutuoktinių ar vieno jų darbinės ar intelektinės veiklos, dividendai, taip pat pensijos, pašalpos bei kitokios išmokos, išskyrus tikslinės paskirties išmokas (žalos, padarytos dėl sveikatos sužalojimo, taip pat neturtinės žalos atlyginimas, gauta tikslinė materialinė parama, skirta tik vienam sutuoktiniui, ir kita).
2. Preziumuojama, kad turtas yra sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė, kol nėra įrodyta, kad turtas yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė.
3. Turto, kuris yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, savininkai viešame registre turi būti nurodyti abu sutuoktiniai. Kai turtas įregistruotas tik vieno sutuoktinio vardu, jis pripažįstamas kaip bendroji jungtinė nuosavybė, jeigu registre jis nurodytas kaip bendroji jungtinė nuosavybė.
4. Jeigu privatus pensijų fondas yra sukauptas iš bendrų sutuoktinių lėšų, ištuokos atveju kitas sutuoktinis turi teisę reikalauti, kad jam būtų pripažinta teisė į pusę šio pensijos fondo.
3.89 straipsnis. Asmeninė sutuoktinių nuosavybė
1. Asmenine sutuoktinių nuosavybe pripažįstamas turtas:
1) abiejų sutuoktinių atskirai įgytas iki santuokos sudarymo
2) sutuoktiniui dovanotas ar jo paveldėtas po santuokos sudarymo, jeigu dovanojimo sutartyje ar testamente nėra nurodyta, kad turtas perduodamas bendrojon jungtinėn sutuoktinių nuosavybėn
3) sutuoktinių asmeninio naudojimo daiktai (avalynė, drabužiai, profesinės veiklos įrankiai)
4) intelektinės ir pramoninės nuosavybės teisės, išskyrus pajamas, gaunamas iš intelektinės veiklos
5) lėšos ir daiktai, reikalingi asmeniniam sutuoktinio verslui, išskyrus lėšas ir daiktus, skirtus verslui, kuriuo verčiasi abu sutuoktiniai bendrai
6) lėšos, vieno sutuoktinio gautos kaip žalos atlyginimas ar kitokia kompensacija už žalą, padarytą dėl sveikatos sužalojimo, ir neturtinę žalą, tikslinė materialinė parama ir kitokios išmokos, išimtinai susijusios tik su jas gavusio sutuoktinio asmeniu, teisės, kurių negalima perleisti kitiems asmenims
7) sutuoktinio įgytas turtas už asmenines lėšas arba lėšas, gautas realizavus jo asmenine nuosavybe esantį turtą, jeigu to turto įgijimo metu buvo aiškiai išreikšta sutuoktinio valia įgyti turtą asmeninėn nuosavybėn.
2. Faktas, kad tam tikras turtas priklauso asmeninei vieno sutuoktinio nuosavybei, gali būti įrodytas tik rašytiniais įrodymais, išskyrus atvejus, kai įstatymas leidžia liudytojų parodymus arba to turto prigimtis ir pobūdis patys savaime įrodo, kad turtas yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė.
3. Asmeninis turtas, kurį vienas sutuoktinis laikinai perduoda kitam sutuoktiniui pastarojo asmeniniams poreikiams tenkinti, išlieka turtą perdavusio sutuoktinio asmeninė nuosavybė.
3.90 straipsnis. Turto, kuris yra asmeninė sutuoktinių nuosavybė, pripažinimas bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe
1. Turtas, kuris yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė, gali būti teismo pripažintas sutuoktinių bendrąja jungtine nuosavybe, jeigu nustatoma, kad santuokos metu šis turtas buvo iš esmės pagerintas sutuoktinių bendromis lėšomis arba kito sutuoktinio lėšomis ar darbu (kapitalinis remontas, rekonstrukcija, pertvarkymas ir kita).
2. Jeigu sutuoktinis, įsigydamas turtą savo asmeniniams poreikiams tenkinti, naudoja ir lėšas, kurios yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, teismas įsigytą turtą gali pripažinti bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe, jeigu tam turtui įsigyti panaudotos lėšos, kurios yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, viršijo panaudotas lėšas, kurios yra asmeninė sutuoktinio nuosavybė.
4. Maja
2021-11-18 20:49
sveiki, ačiū už patarimą dėl advokato, juk neprašau išspęsti bylos, tik atsakyti į paprastą klausimą,
perskaičiau CK3, bet nesu teisininkė ir negavau atsakymo į savo paprastą klausimą
5. Paulius
2021-11-19 08:24
Jei skiriatės abipusiu sutarimu sąlygas diktuojate jūs su sutuoktiniu įskaitant ir tai kaip dalinatės turtą. T.y. skyrybų pasekmių sutartyje galite nurodyti, kad kiekvieno sutuoktinio lėšos esančios asmeninėje banko sąskaitoje lieka kiekvieno sutuoktinio asmenine nuosavybe (ar pan.). Teismas savo iniciatyva tikrai nesigilins kiek jūs santaupų turite ar kam jas dovanotoje ar pan.
Bet jei, kaip ir minėjote Jūsų sutuoktinis yra konfliktuojantis žmogus, gali būti įvairių situacijų ir, taip gali būti, kad teismas gali įpareigoti Jūsų brolį grąžinti Jums pinigus ir tada juos dalins per pusę Jums su sutuoktiniu ar pan. Gali pasitaikyti, net taip, kad Jūsų butą gali dalinti Jums ir sutuoktiniui per pusę (ar kitokiomis dalimis), jei jame buvo atlikti kokie nors remontai ar pan. Įvairių situacijų gali pasitaikyti tikrai.
6. Laurynas
2021-11-19 08:40
Nepamirškite, kad jeigu skiriatės bendru sutarimu, visus iki vieno klausimus išprendžiate sutartyje dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių. O ką jūs nurodysite sutartyje, ir pasirašysite, tą teismas patvirtins, jeigu sutartis neprieštaraus imperatyvioms teisės normoms ar gerai moralei. Bet jeigu vyras grasina, ar nesutinka, tai jis paprasčiausiai nepasirašys tos sutarties ir tiek, jeigu sąlygos jam nepriimtinos.
7. Maja
2021-11-19 10:24
ačiū už paaiškinimus, dabar viskas daug aiškiau
ne, nemanau, kad jis nesutiks su sutartimi, nes reikalauja dalinti santaupas, kurias per naktis uždirbau aš
o, jei išsimti kaip grynuosius per bankomatą, ar teismas tuomet priteistų pusę išgrynintos sumos vyrui, net, jei tvirtinčiau šią sumą jau esant išleistą?
8. Laurynas
2021-11-19 11:19
Supraskite, esmė ne tame jūs turite tas santaupas, ar atiduodate jas broliui, ar išleidžiate, reikalas visai kitas. Turtas ir įsipareigojimai skyrybų metu yra dalijami, ir šituos klausimus jūs išsprendžiate patys, su vyru, pasirašydami sutartį. Pasirašius sutartį, teismui ją patvirtinus ir tai nutarčiai įsiteisėjus, vyras nebeturės jokio pagrindo kreiptis į teismą dėl priteisimo, nes viskas jau išspręsta. Teismo sprendimas, kuris įsiteisėja, yra vykdytinas, laikoma kad ginčas yra pilnai ir visiškai išspręstas, ir draudžiama dėl to paties dalyko ar tuo pačiu pagrindu kreiptis į teismą pakartotinai, toks ieškinys turėtų būti nepriimtas, o jeigu bus priimtas, tuomet turėtų būti atmestas. Pasikartosiu, viskas priklauso nuo to, ar jūsų vyras pasirašys sutartį, kurią jūs pateiksite, nes laikoma, kad sutarties laisvės principas yra vykdomas, ir niekas neprivalo pasirašyti tokios sutarties, kuri prieštarauja jo interesams. O jeigu pasirašė, tai tuomet sutinka su tuo, kas išvardinta, ir kažko daugiau reikalauti neturi pagrindo.
9. Laurynas
2021-11-19 11:21
O jeigu jūsų vyras nepasirašo sutarties, reiškia kad jis nesutinka skirtis bendru sutarimu. O skyrybos pagal vieno iš sutuoktinių prašymą yra gerokai ilgesnis procesas, maža to, jums reikės praeiti privalomą mediaciją, kur trečias nepriklausomas asmuo bandys jums padėti dėl visko susitarti.
10. Maja
2021-11-19 22:13
Laurynai,
kalbam apie blogiausią scenarijų, jis nesutinka su mano sąlygomis, o aš su jo,
abejoju ar mediacija ką nors pakeis, ir mes ne apie tai kalbam,
o kalbam, kaip man reiktų išsaugoti savo sunkiai uždirbtus pinigus, blogiausio scenarijaus ir teismo atveju,
ir vis dar nežinau atsakymo, o gal jo ir nėra?
11. Alda
2021-11-19 23:15
Deja,atsakymo nėra,kai moterys bijo durnų savo vyrų.Turite Alfonsą,atėjusį ant jūsų gero ir dar jo bijote? Kokią jis teisę turi skaičiuot jūsų asmeninių lėšų pinigus,šitas tranas. Kas jum pripažino šitas lėšas bendrąja jungtine nuosavybe? Gal manote,kad jis teisme tą sugebėtų padaryti? Ne taip lengva...Tegu brolis turi tuos pinigus ir būkit rami dėl to.Aš jum tą garantuoju.
Kam jūs išvis jam leidžiat kapstytis po jūsų asmeninį turtą? Ojis mokėjo jum už buto išlaikymą,kol čia gyveno,šitas tranas?
Sakykit,aš kai pakelsiu tau ieškinį,kiek tu čia man prisiskolinai,tai neišsimokėsi kompensacijų.
Pats teismas niekada nereikalauja grąžinti pinigus,kurie jau yra išleisti.Jų nebėra,suprantate šitą? To,ko jau nebėra,nesidalija.
Moterys,jūs,moterys,kur jūs augote tokios bailės....
12. Alda
2021-11-19 23:30
Aplamai,paklauskite pas jį-kur tavo uždirbtos lėšos.Kuo tu prisidėjai prie šeimos išlaikymo,išlaikytini.Tegu pasiskaito apie sutuoktinio pareigas,kad turi prisidėti lygiomis dalimis prie šeimos gerbūvio,o ne būti jūsų šeriamas,rengiamas ir jūsų asmeniniu gyvenamu plotu aprūpintas.
13. Alda
2021-11-20 18:24
Ir aplamai,moterys,tokiu atveju kelkite skyrybas dėl kaltės,įvardydamos visas jo turimas silpnybes,ypač dėl sutuoktinio pareigų nesilaikymo,t.y. dėl neprisidėjimo prie materialinio šeimos išlaikymo.Pareiškime teismui pabrėžkite,kad jūsų vyras,būdamas darbingo amžiaus,niekada nedirbo.Šeimą išlaikėte jūs viena,komunalinių jis nemokėjo.Vadinasi,iš jo jums turi būti priteisiama materialinė kompensacija apie15000 Eur,nes visus santuokos metus jūs išlaikėte vyrą ne dėl ligos,ne dėl neįgalumo,bet dėl jo sąmoningos veltėdystės.Todėl jis turi jum kompensuoti visa tai,išmokėdamas kompensaciją.
Pvz.,komunalinių mokesčių mokėjimas šeimos būstui išlaikyti,yra solidari abiejų sutuoktinių prievolė,todėl šios pareigos nevykdęs sutuoktinis privalo kompensuoti mokėjusiai mokesčius sutuoktinei 1/2 jos sumokėtų mokesčių dalies per visus santuokos metus...Kai šitą jam paskaičiuosit,praeis noras domėtis jūsų uždirbtomis santaupomis,nes jo skola jum bus didesnė...
14. Maja
2021-11-20 21:32
Labai ačiū Alda už palaikymą,
Bet bijau, kad teismui reiks daugiau nei tik mano emocijų,
Įsivazduoju bus prašomi banko išrašai, analizuojami pinigų srautai, ir įtartini pavedimai ar išgryninimai traktuojami, kaip piktavališki lėšų nuslėpimai, ko pasekoje bus priimtas nepalankus sprendimas, gal prašymas išieškoti iš brolio ar jau išgrynintų pinigų padalijimas
15. Alda
2021-11-21 12:31
Sakykite,man iš tų išgrynintų lėšų reikėjo išlaikyti šeimą.Juk ,kiek suprantu,visi pirkiniai šeimai tik iš jūsų pusės.Na nemanau,kad veltėdžiui bus lengva susigaudyti teismo labirintuose.Visų pirma,kai pinigai yra pas trečiąjį asmenį,tą sandorį reikia pripažinti negaliojančiu.Manot,jis tą sugebės?
Dabar tie pinigai priklauso broliui.
16. Maja
2021-11-21 23:20
Jis sakė kreipsis į advokatą, manau tikrai tai padarys,
Na dabar klausimas atviras ar apkritai verta bylinėtis ar tiesiog tartis gražiuoju ir dalinti santaupas perpus,
Nes jei sandoris broliui teismo metu gali būti pripažintas negaliojančiu ir pinigai turės būti grąžinti, tai nėra prasmės ir bilinėtis
O kaip išgrynintieji pinigai? Ar šis išgryninimo sandoris taip pat gali būti teismo pripažintas negaliojančiu ar kaip?
17. Laurynas 16. Maja
2021-11-22 08:36
Jei klausysit Aldos, tai kaukitės, kapokitės, gaiškit laiką, patirkite išlaidas, ir finale galite nieko nepasiekti, nes teismas tai ne vieta vadovautis emocijomis, nors teisėjai irgi žmonės. Jeigu klausysit šalto proto, tartis visada geriau, sutaupote ir laiko, ir pinigų. Primenu, ko Alda nepasakė - jeigu kreipiatės į teismą dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės ir reiškite turtinius reikalavimus, yra mokamas žyminis mokestis, tai pirma. Antra, jeigu jūsų vyrui pavyktų apsiginti, kas tikrai yra įmanoma, ir byloje nieko nepasieksite, gali tekti atlyginti kitos šalies bylinėjimosi išlaidas. Trečia, taip ir neaišku, ar yra nepilnamečių vaikų, su kuo jie liktų gyventi ir kt., nes tai svarbi info. Mano asmenine nuomone, bylą laimi ne tas kas laimi, o tas kas jos išvengia, ir tartis gražiuoju vienareikšmiškai geriau.
18. Alda 17. Laurynas
2021-11-22 12:03
Na žinote,žyminį turės mokėti ir Majos vyras,besigviešiantis į santaupų dalijimą.Jeigu Maja paduotų vyrą dėl kaltės,manau,kad vyras turi stiprių silpnybių,jeigu skiriatės.Jei tai -išgėrinėjimai,smurtas ar pvz.,meilužės,tvirtinkit,kad saugojot santaupas nuo vyro iššvaistymo grėsmės.,jeigu vyras linkęs į mano paminėtas silpnybes.
Gerb.Laurynai,bet kokiu atveju ginate vyrus net tada,kai jie šeimoje sugeba tik žmonos uždirbtus pinigus skaičiuoti..
Beje,ar bendrų vaikų turite?Tai lb svarbu.
19. Alda 17. Laurynas
2021-11-22 12:53
Žinote,jei dar vaikų yra,tai išvis nesuvokiamas dalykas tuos pinigus dalintis.Iš ko tada žmona išlaikytų vaikus?
Noriu paklausti,ar tai visa šita,ką aptariame,jums tėra tiktai vadinamos emocijos?Kur čia ęmocijos?
Taikymai,mediacijos,paliekant moteris prie suskilusios geldos,kai jos mediacijoje pasirašo sau nepalankias sąlygas,vardan šventos ramybės,o po to verkia,-toli gražu neatneša ramybės..
Aišku,gerb.Maja,darykite,kaip norite.Jus turi ginti drąsus advokatas,ne pavėpęs.
20. Laurynas 18. Alda
2021-11-22 13:49
Aš neginu vyrų, čia ne tame esmė. Pradinis pasakymas buvo kad skiriasi bendru sutarimu, reiškia sutartį pasirašo ir susitaria dėl visko patys, advokatas nereikalingas. Bet va jeigu susitarti neišeina, ir abi pusės kaunasi, samdo advokatus, patiria išlaidas ir gaišta laiką, nuo to nelaimi niekas, išskyrus tik pačius advokatus. Todėl ir siūlau visada, jei tik įmanoma, tartis gražiuoju, ieškoti kompromisų, bus ir paprasčiau, ir dažnu atveju pigiau
21. Alda
2021-11-22 14:12
Na taip,gerai siūlote.Tai va,darydami sutartį dėl turto padalijimo bendru sutarimu,lai įrašo į dalintino turto sąrašą : baldus,mašinas,žemę ir pan.O turto,esančio pas trečiuosius asmenis,lai neliečia.Kitaip-ginčas,byla dėl sandorio nuginčijimo,kuri būtų abiems nuostolinga...
22. Laurynas
2021-11-22 15:33
Lygiai taip pat gali parašyti, kad kiekvieno iš pareiškėjų santaupos, esančios sąskaitose, lieka to pareiškėjo nuosavybe. Formuluočių yra įvairių
23. Alda
2021-11-22 20:30
Bent jau kiek man teko skirti šeimas,tai visada,be išimties,kiekvieno asmeninės sąskaitos lėšos likdavo jam.
24. Maja
2021-11-22 22:15
Ne, vaikų mes neturime
O susitarimo irgi neturime, truputį susimaišiau savokose, nes viskas dėl ko mes sutariame, tai skyrybos
Jis žinodamas mano finansinę padėtį kategoriškai pretenduoja į visas lėšas gautas santuokoje
Ir atrodo, kad išeities aš neturėsiu, ir nuslėpti savo santaupų man nepavyks
Esu labai nusivylusi
25. Laurynas 24. Maja
2021-11-23 08:34
Nereikia nurašyti arba planuoti pralaimėjimą prieš laiką. Santaupas išleidote? Valio, jų nėra, nėra ką dalinti. Taip, jei būtų dovanojimas broliui, vyras galėtų jį ginčyti, bet ar pavyktų, irgi garantijos nėra. Kad vaikų neturite viskas bus paprasčiau, butas yra jūsų, taigi ginčo irgi nėra. Bet jeigu rimtai, siūlau jums susirasti advokatą, kuris specializuojasi šeimos bylose, ir nepasitikėti vien tik diskusijų patarimais.
26. Alda
2021-11-23 15:30
Matote,labiausiai mus žudo baimė.Moterys,negalvokit,prašau,kad jūs esate beteisės ir jums kažkas atėmė teisę disponuoti savo Asmeninės sąskaitos lėšomis.Sakykite,prašau,kas uždraudžia žmogui savo broliui dovanoti dovanas,išsigryninti pinigus iš savo sąskaitos ir panašiai.Kas?Radote tokią normą?parodykit.Jūs bijote to,ko nereikia bijoti ir ko nieks nedraudžia daryti.
Dar kartą kartoju-nebūkit vergės,moterys.Jūs jau bijote pirma laiko.Broliui priklausantys pinigai nėra dalijami,suprantate?
Nuginčyti sandorį kaip negaliojantį,-ne kiekvieno nosiai.
28. Maja
2021-11-23 20:25
Laurynai, neturėsiu pinigų išleidimą įrodančių dokumentų, nes suma visai nėra maža, neužteks į parduotuvę nueit porą kartų
Turbūt teks pasinaudoti jūsų pasiūlymu dėl advokato, tik nežinau ar verta pradėti visa tai,
Alda, jūs minėjote, kad sandorį t.y. pervedimą broliui galima užginčyti, na tik svarstau blogiausius variantus, jūs juk toje srityje ne pirmi metai, žinote niuansus, manau ir kitiems advokatams ir patiems teisėjams šios situacijos yra gerai pažįstamos, lengvai supras kas vyksta
29. Laurynas 28. Maja
2021-11-24 09:01
Viską galima užginčyti, tik ne visada ir visiems pavyksta. Yra įvairių sprendimo variantų, dar aišku viskas labai priklauso apie kokią pinigų sumą eina kalba? Jeigu tai keli tūkstančiai, tai siūlyčiau nevargti ir pasidalinti, bet jei keliolika ar keliasdešimt, tai tada verta pakovoti. Galima pvz sudaryti su broliu paskolos sutartį, kurios data būtų prieš kelis metus ir jis yra kreditorius, o jūs skolininkė, svarbu kad tuo metu jau būtų santuoka, o dabartinius pinigus kurie jam pervesti traktuoti kaip paskolos grąžinimą. Kadangi ne tik turtas, bet ir įsipareigojimai santuokos metu yra bendri, tai čia nelabai bus įmanoma prisikabinti, o kur išleisti pinigai, teismas turėtų nesigilinti, galima sakyti šeimos poreikiams, buičiai gerinti, atostogoms etc.
30. Alda
2021-11-24 17:15
Aš siūlau savo variantus...Pagal esamą padėtį byla vyktų taip.Jis jums pateikia ieškinį į pusę jūsų santaupų lėšų.Tam Vyras sumoka žyminį mokestį ,reikalauja į bylą įtraukti brolį ir įrodinėja,kad jūs tuos,tipo šeimos pinigus iššvaistėte ne šeimos interesais...Akcentuoju-tą padaryti lb bus sunku,jei abu su broliu gerai ginsitės..
Jūs gindamasi,įrodinėjate,kad tuos pinigus sumokėjote broliui.pvz., už būsimą jūsų buto kapitalinį remontą.Arba,paprašėte brolio išrinkti ir nupirkti jums gerą automobilį,nes jis apie tai išmano.Arba paprašėte brolio nupirkti jums sodo namelį su žemės sklypu,nes norite auginti gėles,daržoves ar ..kad ir bites.
Šitais teiginiais jūs įrodote,kad jūsų pinigai buvo panaudoti būtent šeimos interesais...
Antra,jei jis jums teikia ieškinį,jūs nebūkite avis ir teikite jam priešieškinį.Jis būtų: Dėl buvusio vyro iškeldinimo ir išdeklaravimo iš jūsų asmeninio buto,kadangi jau baigėsi jūsų bendras gyvenimas ir kartu nebevedate su juo bendro ūkio..Gavęs tokį priešieškinį,vyrukas sužinos,kokios nuomos ir komunalinių kainos..
Viską pasakiau.Esmė-kad jūs pati būtumėte procese gudri ir drąsi..Jei visko bijote,tada padėti negaliu,aš nemėgstu beteisiais laikančių žmonių,nes tokių apginti neįmanoma.Todėl drąsiai-Pirmyn .
31. Vplegal.lt 30. Alda
2021-11-25 01:37
Labai nepatarčiau naudotis šiuo patarimu.
Tokiu atveju pati patvirtinsite, kad pinigai egzistuoja, o broliui sumokėti pinigai yra dalintinas Šeimos turtas, jei ne pinigai, tai santuokos metu įgytas automobilis ar juo labiau sodo sklypas.
Kapitalinis buto remontas santuokos metu leis vyrui pretenduoti į buto dalį, kaip atlikus esminius pagerinimus
32. Alda 31. Vplegal.lt
2021-11-25 13:11
Tiesiai šviesiai klausiu-ką siūlote Majai?Kokias gudrybes pritaikysite?Siūlote sakyti,kad tų pinigų visai nebuvo ir nėra?Čia jūsų taktika tame?Jau nesikeikus,eikit...
33. Alda 31. Vplegal.lt
2021-11-25 13:51
Ar pagal faktą laikote,kad tuos buto pagerinimus atliks vyras ir įrodys,kad tą atliko jis?Čia taip manote?
34. Maja
2021-11-25 13:54
Laurynai, jei skolinausi pinigus, apie kuriuos mano vyras nieko nežinojo, turbūt kils klausimas, kur pasiskolintus pinigus panaudojau, jei dabar staiga juos gražinu
be to jei suma didesnė nei 3000eur. paskola turbūt turėjo būti registruota notariškai? ar nepripažins teismas skolos raštelio, kaip negaliojančio?
p.s. taip, suma šiek tiek didesnė, nei keliasdešimt tūkst.
Vplegal.lt kokia būtų jūsų nuomonė?
35. Laurynas 34. Maja
2021-11-25 14:56
Paskola ne visada turi būti notarinė, užtenka rašytinė formos http://www.infolex.lt/ta/12755:str6.871 galite pasižiūrėti. Aš tik pasikartosiu, geriausia būtų nesivadovauti emocijomis, ir susiradus advokatą pasišnekėti, tikrai yra sprendimo būdų, jei jau neišeina gražiuoju. Bylinėjimasis mano nuomone būtų kraštutinė išeitis, nes kainuos ir laiko, ir nervų, ir pinigų.
36. Alda
2021-11-26 17:54
Vplegal.lt jums tikrai neatsakys,nes,nuo to momento,kai būna pas jį paklausta,ką jūs siūlote,-jis iškart pabėga į krūmus slėptis.Tai asmuo,kurio misija šiame portale,jeigu paseksite-kritikuoti Aldą.Šiaip,pats jis nieko nepasiūlo,bet iškart prisistato po mano išstojimo,-būtinai mane paneigdamas.Galbūt,jis gavęs užsakymą būtinai kritikuoti mane,ar ne,Vplegal,kur dingote,a-ū-ū-ū?Prašom priimti kritiką,bet esate tikras bailys..
37. vplegal 36. Alda
2021-11-28 21:11
Kolege,
1. Negyvenu infolexe 27/7,
2. Niekada netūrėjau tikslo, o juo labiau misijos kritikuoti Alda.
100 proc. galiu garantuoti, jei paklausėjas būtų vyras, o ne moteris, Aldos nuomonė būtų visai priešinga :)
38. vplegal 34. Maja
2021-11-28 21:16
CK nustato, kad santuokos metu įgytas turtas laikomas bendra sutuoktinių nuosavybe.
Jei jūsų vyras pasiims normalų advokatą - 100 proc. laimės 50 proc. turto.
Mano patarimas nutraukti santuoką šalių susitarimu, išmokant vyrui kompensaciją.
39. Laurynas 38. vplegal
2021-11-29 08:27
Na, kad 100 procentų laimės 50 procentų turto, teigti labai jau per drąsu. Bet kad geriau tartis, tai faktas
40. Alda
2021-11-29 18:59
Mielieji vyrai taikdariai.Na,tarkim,pagal jus,Maja tariasi geruoju,ir ką gi ji laimi?Atiduoda veltėdžiui savo pusę sunkiai uždirbtų santaupų ir ką?
Vyras iš jos išeina švilpaudamas pas kitą,-ir ne tuščiom,-su dideliu kraičiu.Vadinasi,geidžiamu jaunikiu patapęs..
Pagal skandalistę Aldą,aš paduočiau vyrui skyrybas dėl jo kaltės,teikčiau priešieškinius ir eičiau į kovą dėl sandorio nuginčijimo,kuris vyrui,ko gero,nepavyktų..
Pinigai tikrai dideli.Dar gerb.Maja,tada gal oficialiai neskubėkite skirtis,palaukite metelius kitus,kol atsiras geresnė išeitis.
41. Paulius 40. Alda
2021-11-30 09:25
Kodėl psantaupų? Tariesi, kad duosi 10-20 proc. plius minus ir viskas. Tokiu atveju laimi 90-80 proc. turto, sutaupai laiką, kurį praleistum posėdžių salėse, sutaupai pinigus, kuriuos išleistum ant advokatų ir kitų bylinėjimosi išlaidų ir nepatiri jokio streso ir nereikia nervų gadintis. Šiuo atveju gali beveik viską kontroliuoti.
Jūsų variantas bėgti besisvaidant kirviais galvas kapojant, nu nieko negarantuoja ir galima prarasti viską. O jei užginčys tuos santaupų išleidimo sandorius, jei sugalvos, kad kokie nors buto remontai dar buvo daromi iš vyro sąskaitos, ar dar kas nors? Milijonas o jei, kurių tu negalėsi kontroliuoti ar pakeisti. Toks nėrimas stačia galva į nežinomus vandenis. Net ir geriausiu atveju, jei visi ieškiniai ar priešieškiniai patenkinti būtų ką laimim tada? Vienas, kitas tūkstantis daugiau nei susitarimo atveju? Žinant kokie gali būti žiaurūs tie skyrybų procesai, kiek laiko jie gali užtrukti, kokiais purvais pradeda buvę sutuoktiniai vienas ant kito svaidytis (ir dar galimai, šiuo atveju reiktų ir brolį į visą tai įtraukti), savo noru tikrai neičiau šiuo keliu. Gali susigadinti nervus, susigadinti sveikatą, iššvaistyti laiką ir geriausiu atveju laimėti vieną kitą tūkstantį. Manau neverta.
42. Alda
2021-11-30 12:02
Kalbama,kiek suprantu,apie 20000 sumą.Čia jum mažai tiek jam atiduoti,kad jis eitų toliau ir taip turtėtų iš kitos moters?
O sutarimas šiuo atveju,kur jūs jį rasit,jeigu jau skiriesi dėl nesutarimo?Išlaikysit sveikus nervus palikę ubage ir "taikiai" atidavusi jam tūkstančius eurų?Aš,be kita ko,dar įrodinėčiau teisme,kad tai mano išimtinai asmeninės lėšos,prie kurių sukūrimo jis visai neprisidėjo.Prezumpcija dėl bendro turto galioja,kol neįrodyta priešingai.Įrodyčiau,kad aš viena uždirbau šias lėšas ir dar išlaikiau jį.Teisme aišku,karas,bet kas ta taika ant ašarų ir praradimų? Kam Majai tos taikos siekti su juo,jei jis eina sau savais keliais?
43. Alda
2021-11-30 16:27
Ir visdėlto,reziumuojant,tikrai yra būdų,kaip gerb.Majai išgelbėti tas lėšas nuo dalijimo.
Dar patarčiau šiek tiek luktelti su oficialiomis skyrybomis.Laimėsite laiko,per kurį susidėliosite sprendimus.Pavyzdžiui,tuos pinigus galite investuoti į savo individualų verslą ir tos lėšos tampa nedalijamos.
Antra,teikite ieškinį,kuriuo prašote bendrąja laikomą nuosavybę paversti asmenine,nes jūs viena savo darbiniu įnašu šią nuosavybę sukūrėte.Ir t.t. ir t.p..
44. Jurijus Advokatas
2021-12-20 13:01
Jis paparašys pateikti sąskaitų išrašus per visą santuokos laikotarpį.
Siūlau tartis taikiai.
45. Alda
2021-12-20 13:44
Gerb.advokatai,ir ne tik.Kur jūs matėte,kad atlauši vyrui 10% sumos ir jis apsidžiaugs kaip durnius,geležėlę radęs? Jeigu įstatymas įpareigoja dalintis per pusę,tai jis,vat toks geradėjas ir sutiks ant mažiau?Taikiai? Nejuokinkite.Pamirškit apie taikas ten,kur kvepia nemažais pinigais.
Imam praktiškai.Modifikuokim kelis patarimus į vieną ir kažkas gausis...Vėliau parašysiu,kaip daryti..
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.