Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Frančizė


    


Margo 2021-11-26 14:05
Sveiki. Išeidama iš pastato, kuriame mano darbas nuomojasi patalpas, atidarydama lauko duris su durimis kliudžiau iš kiemo išvažiuojantį automobilį. Ta vieta, kur yra durys, labai siaura, ir neįmanoma išeiti iš patalpos nekliudžius automobilio durimis, jei jis tuo metu važiuoja pro šalį. Gavosi smūgis į veidrodėlį, jis nebesilankstė. Automobilio savininkė mano, kad aš esu kalta dėl įvykio, ir galvoja, kad turiu jai sumokėti frančizę, kurią ji galimai turės mokėti draudimo bendrovei. Išaiškėjo, kad pastatas, kuriame nuomojamės patalpas, turi civlinės atsakomybės draudimą. Viduje yra kamera, rodanti kas vyksta palei duris, tačiau ji yra už užrakinamos stiklio sienos, ir tikrai ties ja nėra jokių užrašu, kad reikia atkreipti dėmesį, ar nevažiuoja automobilis. Taip pat ir ant durų jokių įspėjamųjų užrašų iki šio įvykio nebuvo, jie atsidaro tik kitą dieną po įvykio. Klausimas-ar aš tikrai kalta dėl šio įvykio, ir ar tikrai teisi automobilio savininkė, turėdamą norą iš manęs atgauti frančizę. Buvo kviesta policija, policija įvykį įvertino kaip nelaimingą atsitikimą, sukeltą netyčinio veiksmo.

1. Alda 2021-11-26 14:29
Tai jeigu policijos akte konstatuota : "dėl netyčinio veiksmo",vadinasi nėra jūsų tyčios,o tuo pačiu ir kaltės...Nesant kaltės,jums civilinė(ar administracinė ir kt.) atsakomybė negali būti taikoma.

2. Laurynas 2021-11-26 14:34
Kreipkitės į statybų inspekciją ar kitą kompetetingą instituciją dėl pastato tinkamumo naudoti, jeigu durys atsidaro tiesiai į gatvę, esu tikras kad turi būti kažkokie reikalavimai

3. Margo 2021-11-26 16:07
Bromas, į kurį atsidaro durys, toks siauras, kad jei važiuoja pro šali mašina, vietos yra tik mašinai, žmogus jau nebetelpa

4. Margo 2021-12-22 16:00
dar norėčiau patarimo. Draudimo kompanija vistik bando įkalbėti mane prisiimti atsakomybę už aukščiau aprašytą įvykį. Ką daryti?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.