Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Šaukimas į teismą BK byloje...


    


kajatonas 2021-12-02 15:29
Sveiki,

BK byloje, kurioje esu vienas iš civilinių ieškovų gavau kvietimą asmeniniu el. paštu į apylinkės teismą, kuriame parašyta, jog dalyvavimas būtinas. Dalyvaučiau be problemų, bet esmė, jog esu susiplanavęs atostogas, t. y. nusipirkęs bilietus. Realiai kvietimas atėjo likus iki teismo 11 dienų. Atostogos suplanuotos už 8 dienų.
Dar į el. laišką neatrašiau, bet labai nesinori nukelti atostogų, nes tai ir finanisnis praradimas, kuris yra didesnis nei mano civilinio ieškinio suma, ir kartu emocinis, nes atostogos buvo ilgai lauktos. Ir šiaip aš neturiu kažkokių kitų reikalavimų nei parašyta civiliniame ieškiny.
Kaip manote, ar įmanoma kažkaip legaliai išvengti man mano dalyvavimo teismo posėdyje, išvengiant kažkokių sankcijų mano adresu ir t.t.?

Ačiū.

1. Alda 2021-12-02 16:05
Yra tos neatvykimo pasekmės civ. ieškovui tik tada, jei neparašysite prašymo. Įdėmiai pasiskaitykite BPK 252 straipsnį ir išsiųskite teismui prašymą, adovaujantis nurodyto straipsnio 2-ąja dalimi, t. y. prašau teismą mano pateiktą civ. ieškinį byloje nagrinėti man nedalyvaujant, nes turiu išvykti į iš anksto suplanuotą poilsinę kelionę. Pridedama: kelionės bilietų, kitokių dokumentų kopijos ir pan.
Šito nepadarius, pasekmės pagal 1-ąją straipsnio dalį.

2. kajatonas 2021-12-02 16:31
Ačiū, truputį ramiau, bet šiek tiek neramina, jog laiške minima, kad dalyvavimas būtinas, ar tai netampa pareiga, kuriai toks prašymas nebegalioja?
Kaip suprantu prašymą reiktų siųsti registruotu paštu ir kažkaip sulaukti atsakymo, tai, spėju, gali užtrukti ne vieną dieną?

3. Alda 2021-12-02 16:43
Nebijokit, tikrai turiu praktikos, -beveik visada nagrinėjame ieškinius be ieškovų dalyvavimo. Nelaukite to atsakymo, svarbu paduotas prašymas. Arba fiziškai nunešate į teismą, arba siųskite paštu pirmenybine registruotąja siunta. Žiūrėkite, kad jums išvykus, būtų kam namuose priimti laišką iš teismo. Drąsiai važiuokite.

4.  2021-12-02 17:09
Ačiū, atrašysiu raštinės skyriaus posėdžių sekretorei, iš kurios el. paštu gavau šaukimą ir ryt išsiųsiu arba nunešiu prašymą į teismą.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.