Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Pirkimo pardavimo su atpirk...


    


Emilija 2021-12-17 04:30
Sveiki.

Gal galit padeti. Niekaip nesuprantu kur turiu pranesti apie nekilnojamo turto atpirkima. Nuejau i registru centra, sako kad jie nieko nezino.

Kur rasti viešo registro tvarkytoja ir kaip jam pranesti kad noriu atsipirkti nekilnojama turta ir dar nesuprantu kur man reika viesai paskelbi apie atsipirkima?


6.418 straipsnis. Atpirkimo teisės įgyvendinimas

1. Pardavėjas, norėdamas pasinaudoti atpirkimo teise, turi apie tai pranešti pirkėjui arba bet kuriam kitam asmeniui, iš kurio jis žada atpirkti. Toks pranešimas turi būti viešai paskelbtas ne vėliau kaip prieš dvidešimt dienų iki pasinaudojimo atpirkimo teise dienos, jei daiktas yra kilnojamasis, ir ne vėliau kaip prieš šešiasdešimt dienų, – jei daiktas nekilnojamasis. Jeigu sutartis buvo įregistruota, apie pageidavimą pasinaudoti atpirkimo teise turi būti pranešta ir viešo registro tvarkytojui.

1. At 2021-12-17 17:07
O tai Jūsų pardavimo sutartis buvo su atpirkimo teise?
6.417 straipsnis. Pirkimo-pardavimo su atpirkimo teise sutartis
1. Pagal pirkimo-pardavimo su atpirkimo teise sutartį pardavėjas įsipareigoja parduoti daiktą pirkėjui kartu įgydamas teisę parduotą daiktą atpirkti, o pirkėjas įsipareigoja daiktą valdyti, naudoti ir juo disponuoti taip, kad pardavėjas galėtų įgyvendinti atpirkimo teisę.
2. Pirkimo- pardavimo su atpirkimo teise sutartis, kai neregistruojami daiktai perkami paslaugoms teikti arba įmonės verslui, gali būti panaudota prieš trečiuosius asmenis tik tuo atveju, jeigu ji įstatymų nustatyta tvarka įregistruota viešame registre.
3. Pardavėjas atpirkimo teisę turi ne ilgiau kaip penkerius metus. Jeigu sutartis numato ilgesnį šios teisės terminą, jis sutrumpinamas iki penkerių metų.
Civilinis kodeksas. Šeštoji knyga. Prievolių teisė
Šaltinis: (https://www.infolex.lt/ta/12755#X7f7b4a787dd04176909387c797b42587) 2021-12-17

2. Emilija 1. At 2021-12-17 18:27
Taip pas mane pirkimo pardavimo sutartis su atpirkimo teise.

Nezinau kaip viešai paskelbti, kad noriu atpirkti buta.
Ir dar turiu pranesti kad noriu aptirkti viešo registro tvarkytojui. Nuejus i registru centra jie nieko nezino, tai kas tada zino, ka man daryti?

3. Alda 2021-12-17 19:31
Kaip matote-pirma,sutartis turėjo būti įregistruota viešajame registre.Tas nepadaryta.Antra-sutartis galioja tik 5 metus.Matomai,jie jau praėjo.Kas dar?

4. Emilija 3. Alda 2021-12-17 20:39
Sutartis įregistruota viesajame registre. O praejo dar tik nepilni metai. Sutarti rasem kad per metus turiu atsipirkti. Turiu paskelbti viesai kad noriu atpirkti likus ne maziau kaip 60 dienu. O jau man terninas dega ir nerandu kur paskelbti apie atsipirkima. :((

5. [email protected] 2021-12-17 21:56
Tai paskaitykite CK 6.418 straipsnį "Atpirkimo teisės įgyvendinimas ir juo vadovaujantis,viešai paskelbkite apie šią savo teisę ,paduodama skelbimą dienraštyje "Lietuvos rytas"bei pranešant (surašant pranešimą) apie tai pirkėjui ir NT registro tvarkytojui registruotu paštu.Skubėkit.

6. Emilija 5. [email protected] 2021-12-17 22:07
Ačiu

7. Emilija 5. [email protected] 2021-12-17 23:01
O kaip man rasti NT registro tvarkytoja? Nes kaip nuejau i registru centra, ten jie man sako kad jie nieko nezino. Jie ta straipsni CK 6.418 paskaite bet vistiek sako nieko nezini.

Dar jiems parodziau sita, vistiek sako kad jie nezuno.

Kokia yra viešų pranešimų skelbimo Registrų centro elektroniniame leidinyje tvarka?
Viešų pranešimų skelbimo elektroniniame leidinyje tvarka yra nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010-07-21 nutarimu Nr. 1056.

Pateikti pranešimą, kuris bus skelbiamas Registrų centro elektroniniame leidinyje "Juridinių asmenų vieši pranešimai", galima prisijungus prie Registrų centro klientų savitarnos sistemos, naudojantis kvalifikuotu elektroniniu parašu arba elektronine bankininkyste. Prisijungus prie klientų savitarnos sistemos, reikia pasirinkti skiltį Juridinių asmenų registras ir kairėje esančiame meniu spausti nuorodą Vieši pranešimai. Atsivėrus pranešimo rengimo langui, reikės pasirinkti pranešimo kategoriją ir laukelyje Tekstas įrašyti skelbiamą informaciją ir paspaudus Išsaugoti ir Tęsti galėsite paslaugą įsidėti į krepšelį bei atlikti apmokėjimą. Už viešo pranešimo paskelbimą elektroniniu būdu mokamas 7,83 euro atlyginimas už 1000 simbolių.

Prašymą paskelbti juridinių asmenų viešus pranešimus elektroniniame leidinyje "Juridinių asmenų vieši pranešimai" taip pat galima pateikti bet kuriame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje (registruotis vizitui galite čia).
Kartu su prašymu pateikiamas rašytinis skelbimo tekstas, taip pat šis tekstas persiunčiamas užsakymo vykdytojo elektroniniu paštu.
Teikiamame viešame pranešime turi būti nurodyti viešą pranešimą teikiančio asmens duomenys (fizinio asmens vardas, pavardė, gimimo data juridinio asmens, užsienio juridinio asmens filialo ir atstovybės pavadinimas, teisinė forma (užsienio juridinio asmens filialui ir atstovybei netaikoma), kodas, buveinė, viešo pranešimo turinys. Už viešo pranešimo paskelbimą elektroniniame leidinyje (A4 formato puslapis), viešą pranešimą pateikus Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniui, mokamas 7,83 euro atlyginimas.

Pranešimas įkeliamas kitą kalendorinę dieną po to, kai pateikiamas prašymas ir sumokamas nustatyto dydžio atlyginimas.

8. Alda 2021-12-18 02:05
Surašote Pranešimą adresuotą VĮ registrų centro pvz.Joniškio filialui.Toliau-kas teikia pranešimą,t.y.jūs nurodote savo kontaktus.Toliau-Pranešimas Dėl atpirkimo teisės į NT įgyvendinimo.
Toliau dėstote pranešimo turinį.Tada ir tada su pirkėju tokiu ir tokiu sudariau NT pirkimo-pardavimo sutartį su atpirkimo teise.Šį nekilnojamąjį turtą ruošiuosi iš pirkėjo atpirkti sutartu terminu. Kadangi sutartis buvo įregistruota viešajame registre,todėl turiu pareigą pagal CK 6.418 str.,raštiškai pranešti apie mano,ankstesnės pardavėjos, Atpirkimo teisės įgyvendinimą,todėl prašau šį juridinį faktą įregistruoti šio NT duomenyse apie mano išreikštą pageidavimą pasinaudoti atpirkimo teise iš pirkėjo tokio ir tokio,iš kurio ketinu atpirkti NT pagal anksčiau sudarytą Pirkimo-pardavimo sutartį su atpirkimo teise.Šią sutartį esame įregistravę viešajame registre tada ir tada.
Pridedama: Įregistruotos sutarties kopija.
Prašau man išduoti pažymą apie mano įvykdyto Pranešimo apie atpirkimo teisės įgyvendinimą Viešajam registrui,pagal CK 6.418 str.1 dalies nurodymus.
Viskas,maždaug taip.Aišku surašote NT unikalius numerius ir pan.
Gerbiamoji,neklaidžiokite.Viskas surašoma popieriniu variantu,pasirašote,pridedate priedą ir pasiunčiate registruotu paštu VĮ Registrų centro atitinkamam filialui kur gyvenate.Jie neturi nieko jum paskelbt.Skelbimą duodate laikraščiui,pasilikite tą laikraščio egzempliorių,nes jo reikės.ORegistrų įmonė per 20 dienu jums pateiks atsakyma rastu.

9. Emilija 3. Alda 2021-12-18 02:52
Ačiu.
Man liko 70dienu iki sutarties termino. O pagal įstatymą turiu ne veliau likus kaip 60d viska sutvarkyti. Tikiuosi su Dievo pagalba pavyks viska atlikti laiku.

O i laikrasiti kiek ieskau internete, niekur nerandu kaip ta viesa paskelbima atlikti. Ar galiu i savo miesto laikrasti nueiti ir paskelbti?

10. Alda 2021-12-18 13:23
Tikrai taip,jis irgi viešas.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.