Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Servitutinis kelias ir priv...


    


Amber 2021-12-26 21:37
Sveiki, pasistengsiu kuo aiškiau nupasakoti situaciją, kuri kainavo mums jau du pralaimėtus teismus ir virš 10k eur.

Nusprendėme apsitverti savo sklypą. Vienoje pusėje yra kaimynai, su kuriais seniai dalinomės bendru keliu. Jie pasidarė tvorą, nes ten jų teritorija ir servitutinio kelio nėra. Mes, iškirtome medžius ir ant savo teritorijos pasidarėme kelią automobiliams.
Kitoje pusėje irgi nėra servitutinio kelio, kuris pažymėtas būtų planuose,tačiau yra kelias naudojamas jau daugybę metų mūsų pačių ir kitų kaimynų. Nusprendėme statyti tvorą (pastovus kaimynų šniukštinėjimas, šiukšlių mėtymas, netvarka nuo medžių ir nesaugumas). Kaimynams nepatiko, susitarti nepavyko, padavė į teismą, nes ten privalo būti ir jų kelias, mat jie neturės kaip privažiuoti prie savo turto. Kelią jie turi iš kitos pusės, tačiau jis naudojamas pasak jų retai ir pro jį netelpa ūkio technika. Tilptų, jeigu išpjautų seną elglę ir gyvatvorę, bei padarytų elektros stulpo atramą. Teismą pralaimėjome. Advokatė tikino, kad buvo papirkta. Skundėme ir ėjome toliau. Gavome vėl neigiamą sprendimą.
Man nesuvokiama, kaip galima atimti iš asmens nuosavybės dalį ir pripažinti ją kaip bendro naudojimo, nors yra mūsų padaryti geodeziniai matavimai ir nėra planuose jokio kelio? Teigti, kad ta vieta tapo keliu, nes daugybę metų buvo tam naudojama ir taip turi likti? Niekaip negalim susitaikyti su tokia neteisybe. Advokatė siūlo eiti toliau, nors nežinome, ar ja jau pasitikėti...

1. Alda 2021-12-27 16:43
O kur eiti toliau? Na neaišku iki kokio etapo jūs esate nuėję. Matote, pas mus teismuose įprasta-pralaimėjai pirmoje instancijoje,paduodi apeliaciniam,o ten-"copy paste" sprendimas laukia,vadinasi-vėl pralaimi.Tada-dar kitam etape-jūsų pralaimėjimas jau turi prejudicinę galią, kurią jau privalu taikyti... Toks juridinis mechanizmas...
Advokatei procese reikėjo gudrauti - teikti priešieškinį, įrodinėti, kad kaimynas turi realią galimybę savo keliui įsirengti ir t.t.. Dabar ką jau - po pietų šaukštai..
Čia ne pasiaiškinimas, kad buvo nupirkta...
Na, tarkim, jeigu jau buvote padavę kasacinį, tada lieka Europa. Jeigu advokatė sugebės apginti pažeistą jūsų nuosavybės teisę pagal EŽTK-ją, tada gerai.

2. :: 2021-12-27 18:25
už tuos 10K būtumėt su kaimynais susitarę greičiau...

3. Amber 2021-12-29 13:05
Alda, eiti toliau į aukščiausiąjį teismą. Šiaip, advokatė skūsdama apylinkės sprendimą apygardos teismui, argumentavo pakankamai stipriai. Yra liudininkų, kurie matė ieškovus susitinkant su apylinkės teismo teisėju, tik atisako liudyti. Kokia supuvusi sistema, jeigu eina "copy-paste". Suprantu, kas ten nesigilina niekas į naujas detales..

Būtume susitarę, tačiau tvirtai tikėjome savo nuosavybės dokumentais, kuriuose aiškiai pažymėta mūsų sklypo riba eina per pusę kelio. Tą dalelę sklypo nusipirkome iš valstybės, jiems patiems pasiūlius, yra visi geodeziniai matavimai, kurie net patvirntinti pačių ieškovų ir kad jie neturi pretenzijų!. Ieškovai guvena ant valstybinės žėmės nieko neišsipirkę ir nori dar..

4. Alda 2021-12-29 14:01
Tada dar yra vilčių.Kasaciniam teisme tegu advokatė stipriai argumentuoja klausimą Dėl nuosavybės teisių į žemę pažeidimo.Žemė iš jūsų atimta neteisėtai,be teisinio pagrindo ir nesant objektyvios būtinybės ją atimti,kaimynams turint papildomą galimybę turėti įvažiavimą savo valdomoje žemėje .Kasaciniam kad ir pralaimėjus,turėsite galimybę teikti žmogaus teisių teismui arba dar pas mus galiausiai- Konstituciniam teismui dar yra vilčių.Žodžiu-dar varykit toliau..Sėkmės.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.