Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Alimentai


    


Lina 2021-12-27 15:41
Sveiki

o jeigu po skyrybu teismo sprendime buvo nustatyta, kad vaikui mokamas tarkim 200 eur alimentu dydis, ar galima PO TO NE TEISMO KELIU savanorisku susitarimu susitarti (rastu), kad as sutinku su mazesniu islaikymo dydziu (150 eur), na nes suprantu, kad buves vyras turi kita seima ir vaiku.

Ar tai galios? Kaip padaryti, kad galiotu?

1. Alda 2021-12-27 16:55
Tokiu atveju jūs kvestionuojate galiojantį ir vykdytiną teismo sprendimą,todėl toks susitarimas negalios..Jei jau taip gailite buvusio vyro,tuomet tegul jis jums pervedinėja pagal teismo sprendimą,o jūs pagrąžinkite jam grynaisiais tą 50 Eur...Bet...
Aš patarčiau-perdaug nebūti motina Terese.Ar jūs išlaikysite augantį vaiką už 150 Eurų? Pamąstykite,kad tie alimentai yra iki 18 metų..Buvęs vyras tai gamins vaikus naujoje šeimoje,bet kas jums iš to?Ar nuo to turi kentėti jūsų vaiko interesai? Kai matysite savo nuskurdusio vaiko ašaras,lyginant pvz.,su kitais klasiokais,tada galvosite kitaip...

2. Lina 2021-12-28 12:20
Bet jei sutartį duosime tvirtinti teismui, nejau ir tokia negalios?

3. Laurynas 2021-12-28 13:21
Galios. Iš esmės jūs galite susitarti, pasirašyti sutartį, kad susimažinate sumą, jeigu jus tai tenkina, ir net teismui jos tvirtinti nereikia. Esmė tokia, jeigu jūsų vyras gražiuoju moka tuos alimentus, ir jūs nesikreipiate į antstolį dėl priverstinio išieškojimo, tai niekas ir nesigilina. Bet jeigu paskui, pasikeitus aplinkybėms, sugalvosite išsieiškoti skirtumą, tada jau visaip gali būti, todėl geriausia jeigu viskas yra tvarkinga, ir teismo patvirtinta.

4. Alda 2021-12-28 13:45
Matote,iškyla teisinis niuansas,jeigu netvirtinsite teisme.Pvz.,jūs,gerb.Lina,pasunkėjus finansinei padėčiai,panorėsite kreiptis soc.pašalpos,arba vaikui mokykloje paramos reikės..Tada,kaip matote,oficialiai jums figūruoja didesnė priteista suma ir dėl to galite prarasti paramos galimybę.O patvirtinus,jau turėtute oficialias mažas pajamas.
Nors aš tai esu įsitikinusi,kad teismas tokios sutarties netvirtins,nes yra kitas kelias-kreiptis dėl priteistų alimentų sumažinimo,pasunkėjus tėvo finansinei padėčiai..Paskui gerb.Lina,čia parašykite kaip jum baigėsi.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.