Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Paveldejimas


    


Linas 2022-03-03 18:43
Gal kam teko susidurti ar bent nusimanote.

Realiai trumpai mire zmogus (mama), ji turėjo vyra (vokietis, ten ir deklaruotas). Bet mire cia, ir gyveno cia.

Po mirties zinoma tas vyras kreipesi i notara del paliko, kartu ir as (vaikas). Bet ten notaras norejo dalinti lesas ir iki vedybu igytas. Kad to nedarytu, kreipemes i Vilniaus teisma del tu lesu atskyrimo.

Ir teismas pasake taip (nes Vokietis uzpriestaravo, sako tegu kreipiasi i Vokietijos teisma pagal mano gyvenamaja vieta): byla nutraukti, reikia kreiptis į Vokietija.

Na aisku man tragedija cia, bet susiradau reglamenta, kuri citavo teismas:

1. dėl jurisdikcijos ir teismo sprendimų civilinėse ir komercinėse bylose pripažinimo ir vykdymo

Jame raso, kad reglamentas netaikomas (testamentams ir paveldėjimui, įskaitant dėl mirties kylančias išlaikymo prievoles)

Radome kita raglamenta

2. dėl jurisdikcijos, taikytinos teisės, teismo sprendimų paveldėjimo klausimais pripažinimo ir
vykdymo bei autentiškų dokumentų paveldėjimo klausimais priėmimo ir vykdymo bei dėl
Europos paveldėjimo pažymėjimo sukūrimo

Jame raso, kad Jurisdikciją priimti sprendimą dėl viso palikimo paveldėjimo turi tos valstybės narės, kurioje mirties dieną buvo palikėjo įprastinė gyvenamoji vieta, teismai.

Tai ir klausimas, i kuria valstybe kreiptis? Ar musu gincas - del turto , piniginiu lesu, atskyrimo (del turto atskyrimo) yra toks, kaip raso pirmame raglamente (NETAIKOMAS testamentams ir paveldėjimui, įskaitant dėl mirties kylančias išlaikymo prievoles)?

1. vplegal.lt 2022-03-03 19:36
Turiu klausimą:
Ar mamos sutuoktinis turi turto Vokietijoje?
Jei taip - jūs galite pretenduoti į dalį jo turto. Gali būti, kad balansas bus netgi teigiamas.
Jei reikės teisinės pagalbos - galite kreiptis tel. +37061111899

2. Alda 2022-03-04 16:42
Kreiptis į Lietuvos, t. y. palikėjos paskutinės gyvenamosios vietos valstybės teismą.

3. Linas 2022-03-08 11:38
Alda, kokie Jūsų argumentai?

Prašau konkrečiau (jeigu galima pateikite CK ar kitų įstatymų nuorodą).

4. Alda 2022-03-08 16:37
Jums reikia kreiptis į teismą dėl paveldėjimo teisės pripažinimo į 1/2 mirusiosios palikimo dalį ,jei jūsų mirusiosios mamos turtas buvo bendroji jungtinė nuosavybė su vokiečiu.Gavę tokį pripažinimą,jums notaras išduos paveldėjimo teisės liudijimą į 1/2 bendro mamos turto dalį.vadovaujantis CK.5.13 str.
Tada ši 1/2 paveldėta dalis atitinkamai dalijama tarp jūsų-pirmos eilės įpėdinio ir vokiečio (jos sutuoktinio),pastarajam paveldint 1/4 mirusiosios turto dalį ,o jums-3/4 šio turto dalies.

5. Alda 2022-03-08 17:40
Šiaip galutinis mano patarimas-būtute turėję ramią galvą,jeigu pirminėje stadijoje būtute paklusę notarui,t.y. jis,vadovaudamasis Notariato įstatymo 26 str.3 punktu,išduoda nuosavybės teisės į dalį sutuoktinių bendro turto liudijimą,t.y būtų išdavusi pagal įstatymą jum teisę į 1/2 dalį palikėjo bendrosios jungtinės nuosavybės dalį..Kas jum čia buvo negerai?
Kas jus nešė į tą teismą,jeigu tą patį veiksmą atlieka notaras ir būtumėt ramiai gavę iš notaro paveldėjimo teisės liudijimą į 1/2 motinai priklausiusio turto..
Jau taip žioplai padarėt..Tai ką,dabar vyksit į Vokietiją dalintis turto?Ar žinot,kiek teisme turto dalybos kainuoja?Neskaitant jau bylinėjimosi išlaidų vokiečiui,kurias jum priteis...

6. Alda 2022-03-08 17:57
Vienu žodžiu,grįžkit pas notarą su prašymu-išduoti paveldėjimo teisės liudijimą į 1/2 motinai priklausiusio bendroje nuosavybėje turto.Tada tą 1/2 dalį paveldėsite kartu su vokiečiu,kaip aukčiau minėjau,jei jis priims čia palikimą laiku.
Džiaukitės,kad teismas nutraukė bylą,nes klejotute kelis metus.Apie jokį teismą notarei nepliurpkit,nes neišduos liudijimo.
Ovokiečio reikalų nesiimkit spręst,ką jis įgijęs santuokoje,ką-iki jos.Čia jau jo vieno asmeninis reikalas,kurį jis išsispręs,jei norės dar kažką įrodinėt,Vokietijoje.O pirmiausia-ir jis turi priimti palikimą čia,Lietuvoje,nes kitaip praleis terminą,jei pas notarą nenueis..

7. Mantas777 2023-05-17 19:27
Sveiki. Klausimas - Petras įgijo nekilnojamąjį turtą. Dalį sumos ineše kaip pradinį įnašą, o kitą dalį paeme kredita ant 15 metų. Penkis metus Petras kredita mokėjo pats. Jis susituokė, su sutuoktine pragyveno santuokoje penkis metus ir mirė. Testamento sudaryta nebuvo. Liko dar mokėti kreditui penkis metus.

Palikimo įpėdiniai yra sutuoktinė, su kuria Petras pragyveno santuokoje penkis metus, ir mirusiojo mama.
Sutuoktinė yra pirmojo eilės įpėdinė, o mirusiojo mama - antrojo eilės įpėdinė.

Pagal 5.13 straipsnį, sutuoktinių paveldėjimo teisė, jei sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais, jam priklauso pusė palikimo.


Petro sutuoktinė teigia, kad turėtų būti padalinta taip: pradinis įnašas ir penki metai, kuriuos mokėjo Petras pats, turi būti padalinti pusiau tarp pirmojo ir antrojo įpėdinio, o penkis metus metus, kuriuos mokėjo jau santuokoje, reikia padalinti perpus tam, kad atskirti santuokinei daliai, o likusią dalį dar padalinti pusiau su mirusiojo mama.

Petro mama teigia, kad į nekilnojamąjį turtą sutuoktinė neturi teisės pretenduoti, nes turtas buvo įgijtas prieš santuoką, ir didžioji kredito dalis buvo grąžinta prieš santuoką. Tai rodo, kad nekilnojamasis turtas buvo įgijtas prieš santuoką, kaip numato CK 3.89 straipsnis "Asmeninė sutuoktinių nuosavybė". Be to, viešame registre būstas nebuvo nurodytas kaip šeimos turtas, kaip numato CK 3.36 straipsnis "Sutuoktinių teisės ir pareigos į gyvenamąją patalpą, esančią šeimos turtu". Taigi, pagal CK 3.88 straipsnį "Bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė", nėra pagrindo teigti, kad būstas yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė. Tačiau sutuoktinė turi teisę į kompensaciją už santuokinę dalį, kuria sudaro pusę nuo to laikotarpio, kai buvo mokamas kreditas santuokos metu.

Kaip turi būti padalijamas nekilnojamasis turtas tarp įpėdinių, jei Petras įgijo nekilnojamąjį turtą prieš santuoką už pradinį įnašą ir sumokėjo kreditą penkis metus iš savo lėšų, o penkis metus mokėjo santuokoje?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.