Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Klausimas dėl žemės paveldėjimo. Kaimynas turi žemę, jis ją "paveldėjo" iš tėvų, tačiau dokumentai netvarkyti. Jis tvarkytis kaip ir nelabai gali, nes skolingas antstoliams.
Po tėvų mirties praėjo apie 15 m.
Kaip vyksta procesas norint jam susitvarkyti? Ar jau nebėra ką tvarkytis?
Ačiū
1. Alda
2022-03-22 13:26
Reikia parinkti paveldėjimo būdą,kuris leistų priimti paveldėjimą praleidus terminą.Toks palikimo priėmimas yra -kreiptis į teismą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,t.y.palikimo priėmimo faktiniu valdymu.Tam reikės: pateikti duomenis,kad šią žemę po mirties paveldėtojas faktiškai naudojo,pjovė žolę,mokėjo mokesčius,galbūt,nuomavo kitam žmogui,galbūt,augino daržoves ar ką kita.Tokiu būdu pavyktų teismo keliu priimti palikimą.
Jeigu kaimyną pjauna anstoliai,jis galėtų iškart,priėmęs palikimą,tą žemę parduoti arba tiesiog parduoti paveldėjimo teisę į tą žemę kitam asmeniui.Ir taip galima.
2.
2022-03-22 13:32
Labai ačiū, kad atskėte, o galbūt galima būtų plačiau, kaip parduoti paveldėjimo teisę kitam asmeniui?
Ačiū
3. Alda
2022-03-22 13:44
Šiaip plačiau apie tai kalba CK 6.426 str.,bet žiūriu-jame slypi ir viena nenaudinga pirkėjui sąlyga: Tokiu būdu perkant,skolos pereina pirkėjui.Bet reikia žiūrėti kokios skolos: paveldėtojo asmeninės (tuomet nepereina),ar mirusiojo skolos (tuomet pereina).Pasitikslinkite,ar mirusysis turėjo skolų.Jei taip-tada einama kitu būdu-perkame tiktai žemę,o ne paveldėjimo teisę.Arba dovanojimo būdu...
4. Viktorija
2022-03-30 09:42
Nustačius juridinę reikšmę turintį faktą, kad turtą paveldėjo faktiniu valdymu, vis tiek reiks Registrų centre susitvarkyti nuosavybės įregistravimą, o tada pro antstolius jau nepraslysi... Nematau teisinio būdo išvengti skolų. Nebent žemės sklypo vertė didesnė nei skolos - tuomet grąžini skolas ir likutį pasilieki sau. Gal bandyti kito asmens vardu (vaiko, brolio, sesės vardu) teikti pareiškimą, kad jie paveldėjo faktiniu valdymu.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.