Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Susitaikymas


    


Magija 2022-03-23 11:04
Laba diena. Ar imanomas susitaikymas baudziomojoje byloje jai yra susitarymas su nukentejusiuoju pasirasytas and lapo su visiais parasais ir datomis,kad atliginus visa zala susitarymas issigalios kaip visi pinigai bus sumoketi. Zala buvo padaryta bet visa zala atliginti dvigubai nes nukentejusis daugiau uzsiprase del visu patietu islaidu vazinejant pas tyreja i apklausas,tai jai zala atliginta pilnai ir zenkliai didesne nei buvo orginali beto yra susitarymas ar tuo viskas ir gali baigtis ? Nukentejusis kaip ir pretenziju neturi nes yra rastas,cekiai visi irodymai kad zala ismoketa,bet tyrejas nori apklausti itariamaji,kad byla butu uzdaryta ar tai tiesa ? P.S. itariamasis niekados nebuvo teistas anksciau. Kadangi intariamasis gyvena uzsenyje tainrytas nori apklausti video smabuciu,ar tai legalu ir patikima ? Ar siuo atveju reikalingas advokatas intariamajam ?

1. Magija 2022-03-23 11:18
Itariamasis kaltinimas dviejais straipsniais,svetimo turto pasivavinimu/uzvaldmu ir sukciavimu,tai traktuojamas kaip vienas nusikaltimas ar uz juos baudziama atskirai ?
Itariamasis turejo leidima parduoti zmogaus automobili,taigi automobilis buvo parduotas kitam zmogui o pinigus pasiliko kaltinamasis,po kurio laiko buves automobilio savininkas kreipiasi i policija kad is jo buvo pagrobtas automobilis,polijasurado automobili ir grazino jam o nuketejusis prarado pinigus,buvo susisiekta su nukentejusiuoju,buvo pasirasytas susitarymas ir visa zala dvigubai nei patirta buvo atliginta,sumoketa. Bet tyrejai nori apklausti itariamaji kad byla butu uzdaryta.
P.S. automobilis buvo parduotas nes leidimas buvo savininko,kadangi santikiai tarpusavio pablogejo,zmogus tiesiog kreipesi i polija ir pasake kad jis nebuvo daves leidimo parduoti ar disponuoti…

2. Alda 2022-03-23 12:09
Na,advokatas-nebūtinai procese turėti,bet konsultuotis reikia,ką jūs ir darote.Susitaikymas visada įmanomas.Nusikaltimai bus du,tik bausmė bendrinama .Kaip supratau,jūs einate tuo keliu,kad jus atleistų nuo baudžiamosios atsakomybės.Ar esate pateikę tyrėjui oficialų prašymą Dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės,įtariamajam susitaikius su nukentėjusiuoju?Prašymo priedai: sutartis ir žalos atlyginimo kvitas...Na,sėkmės,viskas galios,tik veiksmus padarykite.Sėkmės jums.

3. Magija 2022-03-23 12:55
Taigi apklausa tyrejo notuoliniu budu imanomas ir galimas kaip suprantu nes tyrejas zada daryti apklausa notuoliniu budu. Tik domiuosi ar nera reikalingas advokatas apklausai. Ar yra imanomas susitaikymas jai zmogus prisipazysta nusikaltimo padarymu,yra susitarytas su nukentijusiuoju beinyra pilnai atliginta zala beto kaltinamasis nera baistas ar teistas pries tai,ar siuo atveju tikrai galimas susitaikymas ir bylos nutraukimas ? Taip mes tuo keliu einama kad butu susitaikymas,tyreja ir prokurore tai oat teige ir sake kad gresia susitaikimas siuo atveju,tik nori padaryti apklausa kad byla butu uzdaryta ar nutraukata ar tai tiesa gali buti ? Nusikaltimas nera sunkus bet traktuojamas kaip numato baudziamasis kodeksas.

4. Magija 2022-03-23 12:59
Ar uz toki nusikaltima neteostam zmogui,atliginus zala,susitarus su nukentejusiuoju,prisipazinus padariua siuos inkiriminuojamus nusikaltimus teismas skiria su laisves atemimo bausmes ? Koks realus ir galimas scenerijus gali buti ?

5. Alda 2022-03-23 13:16
Sąlygos atleidimo nuo baudž.atsakomybei: nusikaltimas negali būti sunkus.Tik iki apysunkio eina.Aišku,asmuo turi būti neteistas,žala atlyginta,arba susitarime raštiškai numatyta iki kokio termino turi būti atlyginta nukentėjusiajam.
Jeigu prokurorė kalba ir leidžia susitaikymą,tai reiškia,kad bus viskas gerai.
Atleidus nuo baudž.atsakomybės,jei tai įvyks,laisvės atėmimo jum nebus ir teistumo neturėsite,bet net ir tokiu dar papildomai teismas skirs šalia to , baudž.poveikio priemonę-pvz.atidirbti viešuosius darbus,arba probacijos priežiūrą būti namuose nuo 12 nakties iki 6 ryto...
Apklausai advokatas nebūtinas.Bet žinokit,ką apklausoje kalbėti:t.y.labai gailiuosi dėl nusikaltimo padarymo,pripažįstu savo kaltę ir ateity žadu ir stengsiuosi daugiau to nebekartoti.

6.  2022-03-23 13:29
Nusikaltimas nera sunkus bet traktuojamas pagal 2 baudziamuosius kodeksus. Taip yra susitarymas pasirasytas su zmogumi kad grazinus visa zala netures jokiu pretenziju,zala visa ir dar daugiau buvo iskarto ismoketa,yra visi cekiai,banko israsai,visi parasai viskas teisetai buvo fiksuojama,susitarymas ir zalos cekiai yra prideti siuo metu prie byjos,tiek turejas tiek prokuras viska zino,viska prideda prie bylos ir taip tyrejas,prokuros sake kad taikomas susitaikymas tik reikia apklausti itariamaji ir susitaykimas bus ar tai tiesa as nezinau nes taip kalbejo tyrejas su prokuroru ar yra pagrindo jiems meluoti as nezinau. Istatymas numato susitaikymas jai yra lengvinancios aplinkybes kaip susitarymas,zalos atliginimas,prisipazynimas,kas siuo metu yra. Ar siuo atveju bet kokiu atveju imanomas realios bausmes isvengimas ar tik vis yra galimybe sulaukti realios laisves baumes nors ir yra visos lengvinancios aplinkybes ?

7. Magija 2022-03-23 13:42
P.s. Itariamasis nera teistas,yra susitaikymas su nukentejusiuoju,yra visa zala atliginta pilnai,bus apklausa zmogus prisipazysta padares nusikaltima ar siuo atveju galima vistiek tiketis laisves atemimo bausmes ? Ar bet kokiu atveju pirma karta teisiamas zmogus imprastai teismo nera siunciamas atlikinetinlaisves atemimo bausmes ?

8. Magija 2022-03-23 13:44
Tyrejas,prokuroras telefonu sake kad taikomas susitaikymas ar yra pagrindo jieks meluoti,nezinau. Tiesiog noriu zinoti kaip viskas veikia ir ko reikia tiketis tokiu atveju

9. Alda 2022-03-23 13:46
Na jūs nesirkit paranoja.Apie kokį jūs čia realų laisvės atėmimą kalbate? Jums pasisekė,-prokurorė žmoniška..Ne visiems taip pasiseka...

10. Magija 2022-03-23 13:54
Manau normalus dalykas jai zmogus pergyvena ir jaudinas del jam imkriminuojamu nusikaltimu uz kurias istatymas numato laisves atemimo bausme,todel stengiamsi imtis visu imanomu veiksmu,kad butu isvengta realios laisves atemimo bausmes,niekas nesaki kad bausme yra bus tokia skiriama bet turime vadovautis istatymas ka numato iz nusikaltimo padaryma.

11. Alda 2022-03-23 14:36
Aš suprantu,kad dabartiniame tyrimo etape jums siela nerami.Bet galvokite racionaliai-einame tuo keliu,kad būtumėte atleistas nuo baudž.atsakomybės dėl susitaikymo.Ką tai reiškia? Ogi,kad būsite atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės,t.y.nenuteistas.
Vadinasi,reali laisvės atėmimo bausmė jums negresia...Skiriama tik papildomi apribojimai atleistiesiems nuo baudž.atsakomybės,vadinamosios baudžiamojo poveikio priemonės,kurias aukščiau minėjau, siekiant jus praauklėti.Ateity stenkitės nekartoti tokių veiksmų,nes tada jau bumerangu sugrįš kartu ir ir šita bausmė,už kurią buvote atleistas...

12. Magija 2022-03-23 15:37
Taip siela nera rami,nes siuo metu vyksta tas tyrimas,todel dedame visas pastangas kad viskas taikiai,aciu jums labai uz patarinus ir diskusija

13. Alda 2022-03-23 15:48
Būkit pagarbus su savo tyrėja ir prokurore,-manau,toks ir buvote,jei jums pasiūlė tokias sąlygas.Ir linkiu daugiau nenusikalsti.Gyvenime daugiau dalinkit kitiems,negu imkit iš kito.Tik tada ateis tikroji laimė....be baimės būti pasodintam ir viską prarasti...
Jei reikės,klauskit ir toliau...Atsakysim:))

14. Magija 2022-03-23 18:51
Niekas nenorejo nusikalsti,tiesiog seimos vidynis kivicas kuris virto i tokias pasekmes,apmaudu kad seimos nariai gali pridaryti skaudziu pasekmiu bet ne apie tai kalba eina,tiesiog norejau isgirsti kopetengo zmogaus nuomone apie siansituacija,niekas nesiplesi ir beajo pagarba yra bet istatymais vadovaujasinteisesauga bet pagarba. Aciu uz kopetetinga atsakyma

15. Alda 2022-03-23 19:13
Turiu pridurti,kad jūsų pasekmės dar nežiaurios.Aš dirbu su kur kas didesnėm pasekmėm,kai esi visiškai bejėgis prieš situaciją..
Na sėkmės jums visokeriopos.

16. Magija 2022-03-23 19:42
Kiek suprantu esate teises kopetetingas asmuo,ziurint is jusu puses kaip teisininko i sia situacija,manote bet kokiu atveju pirma karta teisiamas asmuo uz toki nusikaltima isvengti relios bausmes turi sancu nors ir netaikitu susitaikymo ? Kaip ir minejau,zala pilnai atliginta ir zenkliai daugiau tiesa sakant nei buvomoadaryta,yra pasirasytas susitarymas kad zalai atliginus pretenziju nelieka,asmuo nebuvo teistas,bus apklausa ir bus prisipazinimas nusikaltimo padarymu ar tikrai siuo atveju gakima isvengti realios laisves atemimo bausmes,kaltinimas dvieju baudziamuju straipsniu,kaip manote kas blogiausiai gaki butinprimto teismo ? Koks nuosprendis jusu akimis gali buti paskirtas jai netaikytu susitaikymo ?

17. Alda 2022-03-23 20:00
Kartais gerbiamasis,tos žalos būna užsiprašyta tiek,kad rankos nekyla susitaikyt...Tada eini iki teismo ir...kaip bus,taip...Dažnai būna,kad tada teismo priteista žala būna mažesnė,negu tariantis...Dar būna atvejai,kai susitaikyti neleidžia nusikaltimų recidyvas ir jų sunkumo laipsnis...Jūsų atveju,ma jį galas tuos pinigus,esmė-susitaikymas...

Na,jums pagal viską,turėtų taikyti susitaikymą.Jei ne,tada teismas priteistų žalą,nukentėjusiojo nurodytą ieškinyje ir dar prie to,skirtų bausmę-baudą valstybei,viešus darbus ar laisvės apribojimą.Na,šitoj situacijoj jum sunkiausia būtų-laisvės apribojimas su apykoje,nes tai-nėra malonu iš tiesų.
Manau,iki teismo neprieisite,o jei prieisite,šnekta jau bus kita...Bet kokiu atveju būti pirmą kartą teisiamam yra privilegija..

18.  2022-03-23 20:58
Jus esate labai teisi nes oas mane tokia sotuacija ir buvo,zala buvo padaryta apie 3500€ bet buvo rasytinis susitarymas,kad nukentejusis paskaiciavo viska ir nusprende susitaikyti jai bus zala atliginta 7000€. As pilnai sutikaunir iskarto visus pinigus sumokejau,zala aliginta zenkliai didesne,viska yra legaliai sumoketa visa suma kokia buvo prasoma,tiek musu rasytas susitarymas tiek visi cekiai yra pateikti turejai ir viskas yra prideta prie bylos. Nusimaltimas nera sunkaus pobudzio tiek pati tyreja sake. Ontai dar teismas galinkazka priteistinis manes nukentejusiam ? Mes juk susitarem ir as viska sumokejau jau,dabar laukiu kol tyreja man darys apklausa,o kas laukia toliau as net nezinau. Kadangi gyvenu siuo metu uzsenyje,drauge mano nescia ar tai yra kazkoks dalykas kuris viska palengvintu jog nebutu jokiu apykoju ar bet kokiu atveju teismas jai taip nusprestu tureciau gristi i gimtine ?

19. Alda 2022-03-24 11:31
Pagal mano vertinimą jūs iki to teismo nedaeisit.Jum bylą nutrauks,kaip suprantu,ikiteisminio tyrimo stadijoje,o tai yra iki teismo.Tokiu atveju viskas ikiteisminiame tyrime ir pasibaigia,nes sudarėte sutartį.Teismo jum nebus ir daugiau,apart išmokėtos žalos jum nepriteis.Teismas jum bus tik del jusu sudarytos sutarties patvirtinimo,bet tai-ne jūsų teisiamasis posėdis.
Jum tik kaip minėjau,dar paskirs baudžiamojo poveikio priemones.Tai- arba vieši darbai arba prieziura,kuri gali buti su apykoje ir be...Dar viena poveikio priemonė,jau finansine prasme,dar gali būti nustatyta įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.Bet ji būna nedidelė,viso gal apie 900 Eur.Ji sumokama valstybei...Na daugiau grėsmių kaip ir negresia jum.
Prašykit pas tyrėją atsižvelgti į jūsų šeimyninę padėtį,skiriant baudž.poveikio priemones.Sakykit-laukiamės vaiko su drauge,prašau tyrėją atsižvelgti ir neskirti per daug apsunkinančių priemonių,nes tai pakenktų jūsų pagalbai dėl būsimo kūdikio atėjimo ir pan.Nebijokite pas tyrėją prašyti,nes kiekvienas įtariamasis turi teisę teikti prašymus,klausimus.Drąsiai klauskite ir pas ją,ką jum taikys ir pagal tai,ką jum atsakys,formuluokite prašymus .Čia jau apklausos gale...Na,tiek.Ramybės,nekelkit streso būsimai mamai..Atminkit-viskas praeina ir viskas yra įveikiama..

20. Magija 2022-03-24 12:29
Tolimesnes proceso eigos nezinau,tik laukiu tyrejos slambucio del apklausos,tikiosi po visos apklausos ir ofiliavau pripazinimo viskas tuo ir pasibaigs,nesinoti tiketis kad turesiu eiti iki teismo,kiek domejausi istatymu tvarka imanomas susitaikymas jai yra aplinkybes kaip prisipazinimas nusikaltimo
Padarymu,zalos atliginimas,susotarimas su nukentejusiuoju,sios aplinkybes yra,tad niretusi kad tuo viskas ir pasibaigtu,kaip ir minejau pati tyreja ir prokurore telefonu buvo sakiusios,kad bus taikomas susitaikymas bet kiek cia tiesos yra as nezinau,tikiuosi kad realios laisves bausmes bus isvengta. Nemaniau,kad galima prasyti kazko tokioje sirltuacijoje,bet aciu labai uz jusu patarymus bei kopetetinga informacija,butinai pasimaudosiu jusu patarymais. Na kaip gresia uz nusikaltima istatymo numatyta bausme tai automatiskai drauge nervuojasi,stengiuosi raminti tiek ja tiek ir tikinti kad viskas pasibaigs laimingai,labai apmaudu kad tokia situacija susikloste del seimos nariu tarpusavio kivircu,kas virto i nusikaltamas veika pagal istatyma. Dar karta dekoku labaijuks Alda uz informacija.

21. Alda 2022-03-24 13:07
Net jei ir nepatvirtintų susitaikymo,aš jums rasiu kitą variantą.Tai-laidavimas.Tam irgi reikia būti atlyginusiam žalą,prisipažinimo ir pirmąkart teistam.
Antra,jums,kaip pirmąkart teisiamam,realus laisvės atėmimas negresia.Net galiausiai,esant blogiausiam variantui,net jei byla keliautų į teismą-jūs gautumėte tik lygtinai,juk žinote,ką reiškia lygtinai,-tai tas pats,kas nieko...

22.  2022-03-24 13:28
O kokia priezastis gali buti,kad nepatvirtintu susitaikymo ? Kiek suprantu,laidavimo zmogumi gali but bet kuris seimos narys jai to prireiktu ? Tam kad buti laidavimas jai prireiktu reikia teigti prasyma ar kaip tai veikia ?

23. Alda 2022-03-24 13:44
Taip,tai turėtų būti šeimos narys,mama,uošvė,mokytoja buvusi,treneris,seniūnas,kunigas netgi,tinka ir draugas,jei neteistas...
Šiaip susitaikymą patvirtins,bet kadangi čia jūs lb pažėrėt abejonių,tai aš pagal tai ir pateikiau atsakymą.

24. Magija 2022-03-24 14:10
Na as be patirties,nezinau kaip viskas vyksta ir kontiketis,tiesiog vadovaujuosi istatymais numatanciais atsakomybe,beabejo tikiuosi tik geriausio bet ne nuo manes viskas priklauso,kas buvo mano rankose padaryti geriausia,beabejo emiausi visu veiksmu,kad maksimaliai pagerinciau situacija,o toliau tik laukiu tolimesnes proceso eigos,tikriausiai suprantate kad tai labai nemalonus dalykas todel visada galvojama o kas jaigu butu nebutu susitaikymo ir panaisiai,baisu pagalvotinapie rimtesnes pasekmes,o tai vercia labai nerimauti,beabejo yra padarytas nusikaltimas kaip traktuoja istatymai bet tai labiau traktuociau kaip seimos kivirca kuris iskilo i si visa procesa,bet istatymai yra istatimai ir ju reikia laikytis. Aciu uz jusu supratinguma ir pozitivuma. O susitaikymas su bylos nutraukimu traktuojamas kaip asmuo jau buvo teistas ar kaip ?

25. Alda 2022-03-24 15:21
Ne,asmuo teistu yra laikomas tik tada,kai būna teismo priimtas apkaltinamasis nuosprendis.Susitaikymas nesukelia teistumo.
Dar viena mano pastaba:kaip beteisintute save,visada supraskite,kad mes savo pasirinkimais ir sprendimais formuojame savo likimą.Net kai buvo giminės kivirčas,jūs pasirinkote-ne jį spręsti kaip nors kitaip,su kompromisais,bet pasirinkote-nusikalsti...Suprantate? Manau,sprendimų galėjo būti ir kitokių.Visada mes renkamės,-gali būti taip,bet gali būti ir anaip...Tokie būtų mano palinkėjimai ateičiai-mokėti pasirinkti...Visada pasirinkimuose egzistuoja mažiausiai du pasirinkimo variantai...mažiausiai du,suprantate? Buvo ir tada,neabejoju,prieš jums nusikalstant,kitų pasirinkimo variantų,neabejoju,pamąstykit,-jų tikrai buvo...

26.  2022-03-24 16:19
Beabejo jusu zozdziuose yra tiesos ir to nepaneigsime,bet kiekvienas turime savo istorija,kas ir kodel,o is klaidu svarbu pasimokyti ir daugiau tokiu klaidu nekartoti. Dekoju uz informacija,konsultacija,labai padejote.

27. Alda 2022-03-24 16:35
Leiskit pabaigai pajuokauti-aš irgi galėjau pasirinkti jūsų nekonsultuoti,juk aš nesu jūsų advokatė ir man tai net neapsimoka ir suryja laiką..Aš galėjau pasirinkti-abejingumą,-na kas jūs man...Bet aš pasirinkau-žmoniškumą ir atjautą net tada,kai man tas visai neapsimoka ir man susitrukdo kitų mano klientų bylų sprendimas...Taip kad norėčiau kad ir jūs ateity visuomet pasirinktumėte-žmoniškumą bet kokiu atveju ir tik jį,o ne žalą kitam asmeniui keliančius veiksmus....Kaip matote,pasirinkimai visada būna-mažiausiai-du,ane?Na,sėkmės jum...
Tačiau,tikiu,mes dar neatsisveikinam,mes dar susitiksim šitame forume...Manau vėliau čia papasakosit,kaip jums užsibaigė,tikiu..

28. Magija 2022-03-24 18:31
Beabejo jus teisi,galejote nekonsultuoti,dekoju uz supratinguma ir zmogiskuma uz tokia kompetetinga informacija,jusu pavyzdis puikus tiek man tiek visiems kad bet kokiu atveju turime buti deaugiski ir zmoniski vienas kitam,as visada atvyras buvau ir esu pagalbai kitiems. Visi darome klaidu o ir zala atliginau su kaupu,tai nepasiteisinimas bet uz savo klaidas atgailauju ir labai pergyvenu ir labai tikiuosi viskas greitai pasibaigs taikiai ir laiminga ir tai bus pamoka visiems laikams,o jus esat puikus pozitivumo pavyzdis visiems. Beabejo,pasidalinsiu. Aciu jums labai :)

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.