Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Civilinė teisė > Vekselis


    


Testastest 2022-03-31 23:51
Sveiki, gal galite kas patarti kaip elgtis.

Pries 4 metus nuomovausi masina ir pasirasiau vekseli, kad jeigu sudauzysiu masina busiu skoloje ( bent toks zodinis susitarimas buvo). Masinos nesudauziau, masina grazinau ir daugiau jokiu ziniu.

Vakar gavau laiska is teisininkes, kad esu skoloje 2.5k euru uz nesumoketa vekseli. Susisiekiau su teisininke ir paprasiau paaiskinti. Jinai aiskinti daug negali, nes jos zodziais “ jinai dirba ne man” . Pasake susisiekti su vekselio daveju ir aiskintis paciam. Susisiekes su vekselio daveju jisai man pasake, kad atiduodu 1000 euru ir viskas pamirsta. Paprasiau jo atsiusti vekseli , kad paziureciau kas ten parasyta, bet jis mane aiskiai ignoruoja jau 4 diena. Paskambinau teisininkei vel ir ji man pasake,kad padet negali , reikia aiskintis paciam su vekselio daveju. Dabar as nezinau kaip elgtis. As nezinau kas tam vekselyje parasyta. Su manim niekas nebendrauja. As nenoriu kad viskas nusitestu iki anstoliu. Kaip man elgtis siuo atveju toliau? Ar vekselio davejas gali taip elgtis? Ar anstoliai darys priverstini isieskojima be jokio patvirtinimo, kad tas parasas mano?

Man tiesiog sunku patiketi, kad visas skolos isieskojimo procesas gali vykti be mano zinios, nematant orginalaus vekselio. Nes pagal sita logika as galeciau atnesti teisininkei betkoki vekseli su betkokia pavarde. Tada teisinke issiuncia laiska , kad informuotu zmogu apie skola, o kai zmogus bandys su manim susisiekti as tiesiog ji ignoruoziu ir paduosiu i anstolius.

1. Laurynas 2022-04-01 09:22
Yra labai daug klaustukų, bėda ta, kad vekselis yra neprotestuotinas, taigi, nesvarbu kad atidavėte mašiną, pagal vekselį esate skolingas, ir kreditorius neturi įrodinėti to fakto. Reikia jį tinkamai pateikti, ir galima keliauti pas notarą ir antstolį. Dabar klausimas ar vekselis turėjo apmokėjimo terminą? Ar jis buvo jums tinkamai pateiktas? Prie pateikiamo apmokėti vekselio turi būti pridėta kopija. Bet iš tikrųjų tai skolos išieškojimo procesas gali vykti be originalaus vekselio, nes jis yra vienetinis egzempliorius ir būna pas kreditorių iki atsiskaitymo momento, arba jis su vykdomuoju įrašu paduodamas antstoliui. Aišu, prasidėjus procesui ir gavus laišką iš antstolio galite kreiptis į teismą dėl vykdomojo įrašo pripažinimo negaliojančiu, bet čia jokių garantijų nėra. Šiaip grąžinant mašiną reikėjo pasiimti vekselį, na bet dabar jau per vėlu moralizuoti.

2. Testastest 1. Laurynas 2022-04-01 09:38
Kas buvo vekselyje parasyta as nezinau, neatsimenu, tai buvo pries 4 metus. Kokie terminai, kokios salygos, nieko nezinau, nes vekselio davejas man specialiai ignoruoja. Gal tas mano parasas padirbtas? As neisivaizaiduoju kas ten parasyta. Nejaugi taip aklai teisininkai tiki bet kokiu zmogumi iejus pro duris kuris paduoda popieriuka ir sako “zmogus nurodytas popieriuke man skolingas” ir prasideda procesas?

Ar man imanoma kreiptis i teisininka del to kad vekselio davejas mane ignoruoja? Ar ka nors islosiu jeigu viskas nusites iki teismo?

3. Laurynas 2022-04-01 13:25
Galima kreiptis į teismą dėl įpareigojimo, kad vekselio turėtojas grąžintų jums vekselį įvykdžius savo prievolę grąžinti automobilį. Aišku, jei tai tik žodiniai susitarimai buvo, tada sunkiau, bet gal yra kokių nors rašytinių įrodymų? Šiaip kas liečia skolos išieškojimą pagal vekselius, ten viskas gana paprasta, svarbu jį tinkamai pateikti https://www.antstolis.lt/Skolu_grazinimo_uztikrinimas_vekseliais/

4. Manau 2022-04-04 16:50
Jei vekselis būtų tvarkingas, jis jau seniai būtų pateiktas notarui ir antstoliui, kažin, ar būtų prašoma per teisininkus jį "gražiuoju" apmokėti ar daromos kokios nuolaidos skolai. Veikiausiai vekselis buvo neatitinkantis reikalavimų, tad dabar jis yra tik paprastas rašytinis skolos raštelis ir tik per teismą įmanoma prisiteisti skolą. Jei sulauksit tokio pobūdžio ieškinio, tuomet turėsit galimybę ginčyti ieškinį, teikti įrodymus, remtis liudytojų parodymais. Stenkitės su vekselio davėju bendrauti raštu ar įrašinėti pokalbius, kad turėtumėt surinkę įrodymų iki teisminio proceso. O gal to ieškinio netgi nebus, jei nepasiduosite ir atkakliai laikysitės savo pozicijos.

5. aistulis 2023-02-06 12:36
Laba diena,

2 klausimai....

pasirašant "Paprastą" vekselį galima nenurodyti mokėjimo termino. Tada mokėjimo terminas laikomas - pateikus vekselį.
Bet randu parašyta:
Vekselis, kuriame mokėjimo terminas nenurodytas, laikomas mokėtinu jį pateikus. Vekselis turi būti pateiktas apmokėti per vienerius metus nuo jo išrašymo dienos.

Kuris terminas teisingas?

Ar vekselyje prie mokėjimo termino galima rašyti - iki pareikalavimo?


2. Jei vekselio davėjas miršta, kas atiduos skolą?Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.