Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Reikia patarimo


    


Agfa109 2022-04-01 20:25
Muštynės įvyko treniruočiu metu. Mano sūnus žodiškai kelis kartus ramino agresyviai žaidžiantį draugą. Veliau abu susirungė dėl kamuolio. Draugas atkovojo, bet nusprendė dar mano sūnui įkrėsti. Sūnus gynės ir smūgiuodamas keliais smūgiais sulaužė draugui nosį. Kreipėsi į gydymo įstaiga, operavo nosį. Susitikime draugo tėvai grasino rašyti policijai, bet vėliau pareikalavo sumokėti už gydymą. Po operacijos atsiuntė žinutę, kad turiu jiems sumoketi 680 eur. Tipo sumokėjo 400 eur daktarui kyšį, 100 eur davė anesteziologui, 100 eur už palatą privačią ir 68 už vaistus. Man prašant saskaitų, jų nepateikė. Pradėjo kas antrą dieną skambinėt ir reikalaut, kad greičiau pervesčiau pinigus. Bet aš atsisakiau, nes muštynių iniciatorius draugas ir yra liūdininkas. Šiandien skambutis iš policijos, apklausa.
Tai gal man irgi rašyti pareiškimą už šantažavimą, pinigų reikalavimą? Kaip man pasielgt? Kokia nusimato baigtis? Ačiū.

1. Alda 2022-04-01 21:52
Muštynes išprovokavo nukentėjusysis. Tai jūsų sūnui lengvinanti aplinkybė... Gydymo išlaidas, bet tik tas, kurias nukentėjusysis įrodys įmokų kvitais, turės padengti jūsų sūnus. Apklausoje tegu sūnus savo kaltę pripažįsta, bet būtinai tegu nurodo išprovokavusį įvykį draugo elgesį.
Kaip matau, yra iškeltas ikiteisminis tyrimas. Jo metu sudarykite taikos sutartį dėl nukentėjusiojo susitaikymo su kaltininku. Tam reikia būti atlyginusiam žalą arba būti susitarusiam dėl žalos atlyginimo per tam tikrą laiką.. Žalos reikalavimas negali būti fantazija, svajonės ar kosmosas. Žala turi būti reali.
Reketavimas nepagrįstų kvitais pinigų taip pat yra nusikaltimas. Pasakykite, kad rašysiu policijai, kad reikalaujate padengti kyšio išlaidas ir kad pranešite apie kyšį ir prie jo davimo atsisakote prisidėti.. Žiūrėsite, ką tada sakys..
Nebijokite, stenkitės sudaryti taikos sutartį ir tada sūnus bus atleistas nuo baudž. atsakomybės...

3. osra 2022-04-04 12:38
Jei nieko nepagražinote ir tai buvo būtinoji gintis, siūlau nepripažinti kaltės. Būtinosios ginties atveju nėra atsakomybės, jei nebuvo peržengtos ribos.

4. Alda 2022-04-04 19:19
Taip, jeigu kas, imkitės kozirio teikti pareiškimą dėl nepagrįsto pinigų reikalavimo, pačiam esant kaltam dėl įvykio.. Aišku, teisingai mastote, -daktarų čia nereikia kišti.

5. :: 2022-04-05 12:37
Ar sūnus neperžengė būtinosios ginties ribų? Tegul nuoširdžiai sau ir jums atsako, ar būtini buvo tie smūgiai, kurie sulaužė. Būtinosios ginties sąlygas paskaitykite. Gali būti, kad vaikas neteisus ir tokiu atveju gydymo išlaidas reiktų padengti sutarus kokią dalį.

6. Alda 2022-04-05 13:00
Vis dėlto geriausia čia būtų rašyti tą susitarimą dėl atleidimo sūnui nuo BA. Turint omenyje tai, kad visgi sulaužyta nosis ir tai yra ilgalaikiai padariniai sveikatai, derėtų kažkokią dalį žalos pasiūlyti, čia tiktų, manau, iki 300 Eur.

7. vplegal.lt 2022-05-06 08:45
Laba diena,
Kas yra kviečiamas į apklausą?
Jūs ar sūnus?
Kiek metų vaikui? ir kur vyko konfliktas? Mokykloje? treniruotėje? ar šiaip po pamokų lauke?
Nuo vaiko amžiaus priklausys, ar iš vis įmanomas ikiteisminis tyrimas, o įvykio vieta įtakos tai, kas yra atsakingas už įvykį.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.