Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
luka
2022-04-06 13:25
Testamente nurodyta, kad butas priklauso mano sesei, o man priklauso žemės sklypelis, dovanotas pries 18 metų. Ar toks testamentas tikrai teisėtas ir viskas čia gerai?
1. Alda
2022-04-06 14:04
Gal ne visai gerai, jei jau jums prieš tai padovanotą sklypą paliko testamentu. O tai ar po dovanojimo akto jūs tą nuosavybę įsiregistravote savo vardu? Manau, kad ne.
2. Luka 1. Alda
2022-04-06 17:28
Tas dovanotas sklypas senų senovėje jau yra mano vardu įregistruotas. Man tiesiog keista pasirodė, kodėl palikimą gaunu savo nuosavybę, todėl dar teiraujuosi ir protingų galvų nuomonės. :) Kažin, kaip čia būtų, ar tokį testamentą galėčiau ginčyti ir užginčyti?
3. ::
2022-04-06 17:41
Jūs gavot sklypą (seniai), sesė butą (dabar). Ką čia norit ginčyti? Tas testamentas gal specialiai taip parašytas, kad prisimintumėt, jog irgi gavot dovanų anksčiau. Turbūt ginčui vietos nėra, nes abu gavot dovanų. Ar norit ir pusę sesės buto dabar gaut? :)
Matyt, bandė apsaugoti nuo nesutarimų, nuoskaudų, ar neteisybės jausmo, o vis tiek įžvelgėt vietą ginčui. Ne? :)
4. Luka 3. ::
2022-04-06 18:08
Tikriausiai labiau norėjote pamoralizuoti, nei pateikti kokią įžvalgą, tačiau jūsų komentaras nevisai teisinis, bet ačiū.
Kiek man ne teisininkei žinoma, kad dovanojimas ir palikimas nesusiję dalykai. Be to tokio susitarimo dėl dalybų nebuvo, o ir dovanų sąrašas abiems sesėms nesibaigia tik vienu šituo sklypu per visą gyvenimą. Testamentas, mano galva, yra dokumentas, kuris turi atitikti tam tikras taisykles. Tai tikriausiai nėra kažkoks raštelis, laiškelis, kuriame būtų surašytas priminimas, kas buvo kažkada dovanota vedybų proga.
5. Alda
2022-04-06 18:09
Matote, prieš surašant testamentą, notarė turėjo ištraukti iš NT registro pažymą, kam tas turtas priklauso ir negalėjo surašyti tokio testamento. Tokia tvarka yra dabar. Matomai, kai jums rašė testamentą, manau, jau lb seniai ir ši tvarka notarams dar negaliojo.
Jums dabar tiesiog neverta nieko ginčyti, kam tos išlaidos... Tiesiog-nepriimti tokio palikimo ir viskas... Jus tiesiog apgavo palikėjas(-a). Bet, kita vertus, prieš tai jums padovanojo žemės sklypą... Niekas čia niekam dabar neskolingas. Buto iš sesės tikrai nepaimsit, nebent draugiškai sutartumėte pasidalint, pvz., jums pasiūlius pusę jūsų sklypo dalies mainyti į pusę buto. Arba jums pardavus žemės sklypą, jei vertingas, išsipirkti iš sesers pusę buto.
6. Alda
2022-04-06 18:15
Turiu pastebėti, kad trečiam komentarui nepritariu ir aš... Bet, kaip minėjau, imant teisiškai, jūs nelabai tą testamentą nuginčysit, nes ta notarų tvarka dar negaliojo anksčiau, o babytė ar mama mirusi tiesiog neteisingai paliko testamentu jai nepriklausantį turtą.. Bet turiu pasakyti, kad tą nuginčyti nepasisektų teisme niekaip...
7. Luka 6. Alda
2022-04-06 18:30
Supratau, na tai maždaug tiek man ir rūpėjo sužinoti. Dėkoju. :) O tas testamentas buvo rašytas tikrai labai seniai. Be to, notarė sesers plūpų yra užklaususi, ar neketinu ginčyti testamento. Bet jūsų komentaras, tikiu, logiškas. Būtų daug vargo ir labiau tikėtina be rezultato, išskyrus pablogėję santykiai. :) Dėkui dar kartą.
8. Alda
2022-04-06 18:42
Dar papildau, nes turiu praktikos. Geriausiu variantu, net jei pavyktų nuginčyti, jūs nuginčytumėte testamentą tiktai - DALYJE DĖL ŽEMĖS SKLYPO PALIKIMO testamentu negalimumo. Bet kas jums iš to? Tas visiškai neįtakotų sesers palikimo ir jai užrašyto buto... Tai va.
9. Alda
2022-04-06 19:04
O aplamai tokiais atvejais, kai jau jum būna taip pridaryta, belieka, kaip jau minėta, tiktai protingos geranoriškos derybos, jeigu tas turtas tikrai labai jum vertingas ir ar tikrai dėl jo verta kovoti. Ypač, turint omenyje tai, kad NT rinkos pasiūla yra perpildyta.
10. :: 2. Luka
2022-04-07 12:47
Taip, labai patinka moralizuoti. Grįžtant prie temos, pati rašėt, kad testamentas surašytas seniai. Ir gal net anksčiau, nei Jums padovanotas sklypas. Gal tuo metu jis buvo žmogaus, kuris paliko Jums tą sklypą ir tokiu atveju čia iš viso nėra apie ką kalbėt. Žėkit į datas. Paaiškės gal, kad jokios klaidos notarai nepadarė. Testamentu padalino turtą, o paskui iš eigos nusprendė, kad gerai, vestuvių progą dovanosiu anksčiau nei mirsiu. Happy end. Ir jeigu teisinės priemonės leistų Jums atiminėt pusę sesės buto, o Jūs tuo pasinaudotumėt, tai kaip čia be moralo? :)
11. osra
2022-04-07 13:01
Labai paplitusi praktika: sutuoktiniai turi du vaikus, butą, sodą. Sodas - vienam vaikui, butas - kitam.
Kodėl jaučiatės nuskriausta? Greičiau atvirkščiai - jūs žemę gavote prieš 18 metų, o sesuo butą gaus tik dabar. Jūs norite, butą per pusę, o žemė jūsų? Vertės gali būti neproporcingos, bet tokia palikėjo valia.
Gal paliko todėl, kad žemė, vis dėlto, ne jūsų, o palikėjo (neatlikus procedūrų iki galo).
12. Alda
2022-04-07 14:01
Tikėtina, kad turtas padovanotas, bet žemės sklypas, galbūt, laiku neįregistruotas. Juk buvo toks praeity laikotarpis, prisimenu, kad žemės sklypas privalėjo būti įregistruotas, berods per 3 mėnesius ar metus nuo sandorio sudarymo. Galbūt jūs įregistravimo laiku nepadarėte? Apsižiūrėkit, ar tikrai jūsų vardu pareina mokesčiai už žemės sklypą. Čia turbūt kažkas iki galo nedadaryta.
13. Luka 10. ::
2022-04-18 13:16
Sklypas padovanotas prieš 18 metų, iš karto perregistruotas ant manęs. Testamentas parašytas prieš 10,5 metų. Laikotarpyje tarp 18 metų ir palikėjo mirties įvyko ne vienas turto dovanojimo atvejis, tarp kurių - sodo namelis sesei. Jis testamente niekur neegzistavo. Tiesiog kilo teorinių klausimų, smalsu viskas iki smulkmenų, nes pati esu teisės studentė, o praktikos dar neturiu, todėl įdomūs visi pasisakymai man aktualiu atveju. kokie ėjimai įmanomi. Tai nebūtinai reiškia, kad aš elgsiuosi sesers nenaudai.
14. Alda
2022-04-18 14:11
Visgi,nežiūrint į teisines ambicijas,situaciją reikėtų vertinti ir tuo aspektu,kad mirusiojo artimojo konkrečiai būtent jūs likote nuskriausta.Kaip supratau,jūsų sesei testamentu buvo paliktas butas.Jums testamentu-nieko nebuvo palikta,bet suvaidinta,kad palikta jūsų žemė..Sesė liko apdovanota kur kas dosniau,bet..čia reikėtų kapstyti ne teisines peripetijas,bet konkrečiai jūsų palikėjos valią.Ji tiesiog užglaistė situaciją,bet kodėl ji jūsų atžvilgiu taip pasielgė..
Turint omenyje tai,kad asmens testamentinė valia turi būti gerbiama,nepešite nieko su testamento nuginčijimu šiuo atveju...
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.