Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Puka
2022-04-22 08:25
Laba diena, Darbdavys gavo pažymą, kad darbe nėščioji. Jos darbas sunkus fiziškai. JI negali tokio dirbti. Pasiūlyti kito lengvesnio- darbdavys neturi ką. Kokios gali būti išeitys iš šios situacijos? Darbuotojai neapsimoka imti biuletenį, ji nori dirbti įmonėje.
1. Paulius
2022-04-22 09:42
Jeigu yra gydytojų išvada, kad darbuotoja negali dirbti (būtent tokio darbo kurį dabar dirba) manau būtų galimas atleidimas pagal DK 60 str. 1 dalies 4 punktą. (Pagal DK 61 str. toks atleidimas būtų galimas). Plius darbuotojai būtų išmokama išeitinė išmoka.
Jei nėra gydytojų išvados, tada manau turėtų darbdavys tartis su pačia darbuotoja kaip ji norėtų daryti. Galbūt galima palengvinti darbo krūvį, skirti daugiau pertraukų, dirbti ne visą darbo dieną ir pan.
2.
2022-04-22 10:50
Ačiū už komentarą
3. Alda
2022-04-22 11:25
Gerbiamoji,reikalaukite jums pritaikyti prastovą.Rašykite darbdaviui prašymą:
Vadovaujantis DK 47 str.1d.1p.,prašau man skirti prastovą laikotarpiui iki vaiko gimdymo atostogų pradžios (nurodykite datą),kadangi darbovietėje man negali būti sudarytos sąlygos,atitinkančios dabartinius mano sveikatos poreikius.Būtinai tą padarykite,jei netenkintų,galėsite kreiptis į VDI.
4.
2022-04-22 14:48
DK 47 str.1d.1p skamba taip: darbdavys negali suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo dėl objektyvių priežasčių ne dėl darbuotojo kaltės ir darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo.
Bet darbdavys juk suteikia darbuotojui darbą, sulygtą sutartyje, tačiau darbuotojas negali jo atlikti. O kito darbo, lengvesnio, negali pasiūlyti nes tokio nėra.
5. Alda
2022-04-22 18:33
Gerbiamoji,ne darbdavio interesus ginkit,o savo vaikelio būsimo.Kaip jūs taikote normas?
Čia kalba eina ne apie sulygtą darbą prieš nėštumą,o iš esmės pasikeitus padėčiai,t.y.darbuotojai tapus nėščia.dabar jeigu negali jum duoti lengvesnio darbo-arba prastova,arba apmokamos atostogos pagal Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo 37 str.5 dalį.Čia nesvaičiokit,kad vos ne jūs kalta,kad nėščia...Bijosit parašyt prašymą,arsit iki persileidimas bus sukeltas.Ar nesuprantat,kad nėščiai esant,jūsų darbas jau yra jums per sunkus?
6. Alda
2022-04-22 20:24
Dar,gerb.nėščioji,turite teisę dirbti sutrumpintą darbo laiką.Pateikite prašymą pagal DK 40 str.4-5 dalis,prašydama pakeisti 8 val.darbo dieną į 4 valandų.Atlyginimas paliekamas tas pats. Šita norma taikoma,kai darbovietėje esate išdirbę 3 metus..
žodžiu,nėščios moterys tikrai turi ką rinktis...
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.