Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Kasacinio skundo pavyzdys


    


Bugcrusher 2022-05-02 14:32
Sveiki, ar kas nors turi ir gali pasidalinti kasacinio skundo pavyzdžiu, kuris buvo priimtas nagrinėti atrankos kolegijos. Skundo rezultatas nesvarbu, gali būti ir atmestas, svarbu, kad būtų praėjęs atrankos kolegijos filtrą. Be abėjo, prašau nuasmenintos kopijos.

1. Alda 2022-05-02 14:38
Jeigu tai-baudžiamoji byla,tai dažniausiai skundai atrankos filtrą praeina,kokie bebūtų...Civiliniame procese-toli gražu-ne ir labai daug kliūčių sudaroma.

2. Alda 2022-05-02 21:18
Tik vargu bau ar kas jums ryšis pateikti skundo pavyzdį,nesvarbu,kad nuasmenintą,bet jame būna išanalizuotos privačios bylos aplinkybės ir toks dalijimasis,jeigu tai bus pamėgdžiota ir vėl pateks į tą patį teismo filtrą,tai nelabai sukels kokį įspūdį tiems patiems teisėjams,juo labiau,kad priimto skundo argumentai ir motyvavimas išlieka teismų informacinėje sistemoje bei atrankos teisėjų atmintyje...Tai va...

3. Bugcrusher 2022-05-02 21:23
Be abėjonės aklai mėgdžiojama ir kopijuojama nebūtų:) Tiesiog tris kart nepraėjo atrankos skundas, taisiau maksimaliai įmanomai, lyginau su prokūratūros skundais kitose bylose, tai mano rašytame teisinių argumentų tikrai daugiau buvo, todėl ir norisi pamatyti kaip atrodo sįkmingo skundo pavyzdys.

4. Alda 2022-05-03 09:00
Iš patirties galiu pasakyti kategoriškai: kasaciniame teisme atmetus vieną kartą skundą,sekantį,kad ir aukso raidėm rašysite,vistiek atmes..Taip ir pradeda skundo nagrinėjimą:buvo atsisakyta priimti dėl...ir toliau-ta pati atmetimo litanija,patikėkit...Nėra teisybės,jos tiesiog nėra.Viskas nagrinėjama atmestinai: normų krūva ir gale-ne,nepriimti..
Ką jum nuoširdžiai patarčiau.Bandykite į Europos ŽTT,nes nepriėmimas kasacinio nagrinėti,ten užskaitomas,arba bandykite gal ką sukrapštytute iš jums pritaikytų normų neatitikimo konstitucijai ir tada-į konstitucinį teismą bandykit...Po šitų abiejų bandymų yra galimybė siekti proceso atnaujinimo,dar atnaujinimo sąlygas pabandykit panagrinėt,gal kas tiks...

5. Manau 2022-05-03 15:36
LAT viešai skelbia nutartis, o ten būna parašyti kasacinio skundo argumentai, gal pavyktų kažką pritaikyti. Tačiau gali būti taip, jog keliamas klausimas LAT praktikoje yra išsamiai išanalizuotas ir jokie papildomi LAT išaiškinimai ta tema nereikalingi.

6. Alda 2022-05-03 19:25
Bet dar atkreipkite dėmesį į LAT atrankos kolegijos nepriėmimo nagrinėti argumentus.Jie vienodi visiems,žodis žodin.Vadinasi,geras teisinis argumentavimas ir naujas siūlomas išaiškinimas jų nedomina.Nepriėmimas nagrinėti vyksta grynai copy paste principu..Galite nertis iš kailio,neįtiksite,jeigu yra išankstinis nusistatymas,deja.
Išvada:kol mūsų teismų priimami sprendimai vyks "pagal teisėjo vidinį įsitikinimą",tol kentėsime mes ,proceso dalyviai nuo šio "įsitikinimo" vaisių,tiksliau-savivalės.Turi pasikeisti esminis reikalavimas teisėjams- sprendimus grįsti ne vidiniu įsitikinimu,bet iš išorės nurodytais baziniais pamatiniais teisės principais.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.