Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Perėjoje partrenktas vaikas...


    


Ragaine 2022-05-14 15:28
Vaikas 10 m. vedėsi dviratį per perėją, žengiant jau į ketvirtą juostą staiga atkėkęs vienas automobilis trenkėsi į dviračio priekį, vaikas griuvo. Iš automobilio išlipo tik keleivė, truputį paguodė verkiantį vaiką, sėdo į automobilį ir jie nuvažiavo. Vaikas verkdamas grįžo namo, sumušta koja (šalmas galvą apsaugojo), skundėsi šono skausmu, bet jis praėjo . Paskambinom 112, atvažiavo greitoji, policija. Vaikas įsidėmėjo automobilio numerį. Vairuotoją surado, bet iš tyrimo eigos (smulkmenų neminėsiu) supratom, kad tai žmogus, kurį labai nori išsukti. Tyrėja sakė, kad vairuotojui greičiausiai bus tik administracinė atsakomybė, nes atsipirko vaikas tik mėlynėmis, dviratis tik nubrozdintas. Vairuotojas net neatsiprašė (jam 21 m). Ar tikrai vaiko partrenkimas perėjoje ir pasišalinimas iš įvykio vietos - tik administracinis nusižengimas?

1. vplegal.lt 2022-05-15 19:58
Labas vakaras,
Jei vaikas nesužalotas - atsakomybė tik administracinė.
Viskas priklausys nuo medicininių išvadų apie vaiko sužalojimus.
Nepaisant to, jūs turite teisę į nuostolių atlyginimą - dviračio remontą.

2.  2022-05-16 16:36
Pasidomėkit, pagal kokį straipsnį yra administracinė atsakomybė, nes už pasišalinimą ar už eismo įvykį taip pat yra tik administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė kyla, jei buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata.

3. osra 2022-05-18 11:42
Ar išties manote, kad turėtų būti taip:
jei partrenkė vaiką perėjoje, tai - baudžiamoji atsakomybė
jei partrenkė senolį ne perėjoje, tai - atsakomybė administracinė.
?
Gaus dvi riebias baudas su teisės vairuoti atėmimu.

4. Baudžiakas 2022-05-18 15:02
Šiaip pagal viską tai baudžiamasis nusikaltimas. 1) Pabėgimas iš eismo įvykio vietos - pagal teismų praktiką gali būti traktuojamas kaip vairavimas neblaiviam 2) vien nepilnamečio asmens palikimas pavojingoje situacijoje, pagalbos nesuteikimas jau sudaro pagrindą taikyti baudžiamąją atsakomybę 3) vaikas patyrė sužalojimus - tai mažų mažiausiai nesunkus sveikatos sutrikdymas, kuris pagal aprašytas aplinkybes suponuoja vairuotojo baudžiamąją atsakomybę. Na o geras advokatas dar ir vaiko sunkų vaiko sveikatos sužalojimą įrodys. Juk sveikatos sutrikdymas tai ne tik tiesioginiai fiziniai sužalojimai (beje, dalis fizinių sužalojimų gali paaiškėti vėliau, pvz., vidaus organų traumos ir t.t.), bet ir vaiko ir tėvų patirtas stresas, psichologinė trauma, neužtikrintumo jausmas, transporto priemonių baimė ir t.t. Tad čia garantuotas "baudžiakas" ir civilinis ieškinys baudžiamajame procese dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo (min. kokių 50 000 EUR - yra reali suma).

5.  4. Baudžiakas 2022-05-20 09:30
1) :)
2) palikimas turi būti pavojingoje gyvybei padėtyje, keleivė matė, kad tokios nėra
3) atsitrenkė į dviratį, ne į vaiką, vaikas patyrė mėlynes. Sveikatos sutrikdymų laipsniai prasideda nuo nežymaus, o baudž. atsakomybei reikia nesunkaus

Kaip jau buvo sakyta, nuspręs medicinos specialistai.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.